Bu yazımızda renklerin insanlar üzerindeki etkilerine ve dekorasyonda nerelerde kullanıldığına bakacağız. Yaratıcılık gücümüzle oluşturduğumuz şık mekanlardaki renk bilgimizden faydalanın.

Renklerin ve Dekorasyonun İnsan Psikolojisine Etkileri – Renkler hayatımızın her yerindedir. Görselliği oluşturan temel yapı taşlarıdır. Dekorasyonun tonlaması renklerle oluşturulur. Tarihi çağlardan bu yana insanlar renkleri çeşitli amaçlarla kullanmışlardır. Renklere değişik anlamlar yüklemişlerdir. Renklerin anlamları farklı medeniyet ve kültürlerde de farklı anlamlar kazanmıştır.

7/24 ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hizmetlerimizden mutlaka faydalanın. Yer keşfi yapılmadan, ölçümler yapılmadan, modeller ve markalar belirlenmeden verilecek tüm maliyetler yanıltıcı olabilir. Yanılmanızı istemiyoruz.

Bir renge baktığınızda kendinizi olduğunuzdan daha iyi ya da kötü hissedebilirsiniz. Bu rengin size çağrıştırdığı kod ile bağlantılıdır. Çoğu zaman da renklerin taşıdığı özelliklerle alakalıdır. Örneğin kırmızı renge bakalım. Samimiyet, enerji, aşk gibi anlamlar yüklenir. İlgiyi kendine çekmeyi seven bir renktir. Dekorasyonlarımızı yaparken ilgi çekici bir mekân olmasını istiyorsak kırmızıyı kullanabiliriz. Gece eğlence mekânlarında kırmızı yoğun olarak kullanılır. Çünkü insanlar kırmızının olduğu bir ortamda zaman kavramını çoğu zaman unutur.

Mavi dinginlik, huzur rengidir. Birçok kişi bu rengi sever. Gökyüzü rengidir. Aynı zamanda özgürlük ve ferahlık çağrışımı yapar. İş yerinde mavi kullanılabilir. Çünkü mavi renk çalışmayı artırır. Mavi, yemek yemeyi kitleyici özelliğe sahip olduğu için restoran, cafe, mutfak vb. mekânlarda kullanılmamalıdır. Sarı renk zor bir renktir. Sarı ile kullanılacak renk tonları iyi seçilmelidir. Her renge uyum sağlamaz. Ayrıca sarının tonlaması çok önemlidir. Soluk sarılar ve canlı tonda sarılar farklı anlamlar içerir. Gold renkli sarılar ortama zenginlik ve gösteriş katarak mükemmel şıklığı yakalamanıza yardımcı olur. Canlı ve parlak sarılar gözü yorar. Bu yüzden çok tercih edilmez. Günbatımı sarısı tonundaki sarılar dekor yapılırken daha sık kullanılır. Hoş bir görüntü yaratır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Eryaman daire dekorasyon hizmetleri

Tadilat ve dekorasyon adına merak edip araştırdığınız her türlü malzeme ve işçilik metre kare birim fiyat listeleri için aşağıdaki sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için hazırladığımız bu sayfalarımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Sizlere en iyi hizmetleri verebilmek adına biz çok çalışıyoruz.

Yeşil doğanın rengidir. Doğada fazlaca karşımıza çıkar ve taşın yoğun olduğu, yeşillikten uzak olan yerlerin dekorasyonunda sıkça kullanabiliriz. Özellikle bahçe dekorunda önemi büyüktür. Siyah renk her yerde kullanılır. Fakat siyahın olması gerekenden daha fazla kullanımı ortama ciddi ve karanlık bir hava katar. Açık renklerle birlikte kullanılarak şık bir uyum oluşturabilir. Ofis ve işyeri, şirketler siyah ve gri tonlamasını sıkça kullanır. Beyaz temizliği temsil eder. Ortamı olduğundan daha büyük gösterir. Küçük alanlarda beyazı sıkça kullanabilirsiniz.

Mor sanatın rengidir diyebiliriz. İlham veren bir yanı vardır. Bu yüzden sanatçılar ve yaratıcılık gerektiren mesleklerde çalışanlar çalışma ortamlarını mor ve tonlarını kullanacak şekilde dizayn edebilir. Pembe romantizmin rengidir. Sakinleştirici özelliği vardır. Turuncu canlı bir renktir. Enerjiyi çağrıştırır. Enerjik bir ortam dizayn edecekseniz turuncuyu sıkça kullanabilirsiniz.

renkler,renklerin anlamları,dekorasyon renkleri,dekorasyon ve renkler,