patlatma taş

Patlatma Taş

Patlatma Taş – iç mekan, ve dış mekanda rahatlıkla uygulanabilir.

Patlatma Taş – Patlatma doğal taşlar aynı zamanda ofis dekorasyonunda, salon dekorasyonunda, tv ünitesi duvar kaplamasında kullanılır.

Patlatma Taş – Traverten taşları gözenekli dokuları ile bilinen doğal bir taştır. Genellikle ülkemizin Denizli bölgesiyle özdeşleşmiş bir üründür.

patlatma taş banyo dekorasyonu
patlatma taş banyo dekorasyonu

Doğal Taş Özellikleri

1- Tamamen doğal bir ürün olan traverten herhangi bir yapay kirlilik ve kanserojen katkısı içermez. Ürünlerimizde kullandığımız traverten doğal görünüm katabilmek amacıyla eskitme işlemine tabi tutulmuş ve yıllarca kullanılarak aşınmış gibi bir görünüm kazandırılmıştır.

2- Doğal taş bir yapı malzemesi olarak kullanılmak üzere doğada neredeyse hazır halde bulunur. Doğal taşlar genellikle büyük patlamalar yapmadan ocaktan kesilerek çıkarılmaktadır. Kullanılmayan atıklar ise tekrar doğaya karışmaktadır.

3- Doğal taş sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemektedir. Yiyecek hazırlanan mekanlarda güvenle kullanılmaktadır. Yanıcı değildir ve yangın sırasında da sağlığa zararlı bir madde açığa çıkamamaktadır.

4- Doğal taşlar ocaktan büyük bloklar halinde çıkmakta ve istenilen ölçülerde kesilmektedir.Doğal taş üretiminde standart bir ölçü yoktur. Plakaların ölçüsü bloğun boyutlarıdır. Ölçüler ihtiyaca göre belirlenebilmektedir.

5- Sadece kare yada dikdörtgen levhalar değil istenen herhangi bir şekilde sağlanabilmektedir. Taşların çeşitliliği ve özel işlemler yardımı ile tasarım imkanı artmakta, benzersiz projelere ulaşılmaktadır.

iç mekan doğal taş
iç mekan doğal taş

Neden Doğal (Patlatma) Taş

Müşterilerimiz arasında en çok merak edilen sorulardan biri de iç mekan-dış mekan dekorasyonlarında, dekoratif doğal taş mermer döşeme ve kaplama uygulamalarının avantajlarıdır.

1- Her şeyden önemlisi doğal taşlar sağlıklı, hijyenik kaplama ve döşeme malzemelerindendir. Traverten oluşumunu kısaca özetlemek gerekirse Kalsiyum biokarbonatlı termal yer altı sularının mağara boşluklarında veya yeryüzüne çıktıkları yerlerde içlerindeki kalsiyum karbonat minerallerinin çökelmesi sonucu oluşan kimyasal tortul bir taştır.

2- Dekoratif görünümleri ile traverten patlatma taşlar, traverten eskitme taşlar, traverten antik eskitme taşlar, patinato traverten doğal taşlar, siyah mermer patlatma taşlar, siyah mermer eskitme taşlar, siyah mermer döşeme malzemeleri, beyaz mermer patlatma taşlar, burdur bej mermer patlatma taşlar dekorasyonlarınıza şıklık katar.

3- Uzun ömürlü oluşları ise doğal taş traverten taşların bir başka tercih sebebidir. Dış ortam ve fiziksel faktörlerden etkilenmemesi ile doğal taşlar, diğer yapay kaplama taşları ile kıyaslandığında daha uzun ömürlü kaplama ve döşeme dekorasyon malzemeleri içerisinde yer alır.

4- Doğal Taşlar bakıma ihtiyaç duymazlar. Doğal taşlar bakım gereksinimi en az olan dekorasyon malzemesi olması sebebiyle müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Bakım için tek yapmanız gereken dış mekanlarda taşları yıkamak, iç mekanlarda ise sadece üzerindeki tozu almak yeterlidir.

5- Doğal Taşlar çok çeşitlidir. Doğal taşlar renk çeşitliliğinin fazla olması, standart ebatların yanısıra istenilen ebatlarda kesilebilmesi vb özellikleri ile Mimari tasarım ve uygulamaların vazgeçilmez dekoratif kaplama ve döşeme malzemeleri durumuna gelmiştir.

6- Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kaplama ve döşeme malzemesi olarak kullanılabilir. Yüzeylerine yapılan işlemler (patlatma taş, patinato taş, eskitme taş, antik eskitme taş, honlu traverten taş, dolgulu traverten taş, cilalı traverten taş, profil, söve, denizlik, küpeşte, kat silmesi vb.) ile kaymaz, mat, parlak, gözenekli, gözeneksiz gibi yüzeyleri sayesinde doğal taşları istenilen her yerde kaplama ve döşeme malzemesi olarak kullanmak mümkün.

7- Doğal taşlar tüm bu özellikleri düşünüldüğü ve diğer malzeme fiyatları ile kıyaslandığı takdirde en ekonomik mimari dekorasyon kaplama ve döşeme malzemelerindendir. Günümüzde rekabet şartları, taş çeşitliliğinin artması, üretimdeki artış, makine parkurunun yenilenmesi vb faktörler doğal taş fiyatlarının ucuzlamasını ve tedarikçilerinin artmasını sağlamıştır.

Şu sayfamızıda ziyaret edin. Patlatma taş modelleri ve fiyatları hakkında detaylı ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.


patlatma taş, doğal taş, doğal taş özellikleri, patlatma taş fiyatları, patlatma doğal taşlar, patlatma taş ustası, doğal patlatma taş, patlatma taş nasıl yapılır, en ucuz patlatma taş

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.