Hobbit-ev-ic-tasarimlari-odalar-esyalar

Hobbit Ev İç Dekorasyonları

Bir hobbit ev dıştan olduğu kadar içten de gerçek bir hobbit hissi uyandırmalıdır. Hobbit ev iç dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken bir çok önemli imalat ve uygulama şekli vardır. Sayfamızda bu konuların tümüne değinmeye çalışacağız.

Hobbit Ev İç Dekorasyonları – Günümüzde oldukça ilgi gören yamaç evler (Hobbit evler), özellikle ticari amaç güdülerek otel tarzında yapılmaktadır. Fakat yanlış imalatlar ve uygulamalar hobbit tarzdan uzaklaşılmasına sebep olmaktadır.

Hobbit Ev İç Dekorasyonları

Günümüzde betondan bıkmış olan tatilcilerin tercihleri, sıradanlıktan uzaklaşmak. Bu sebeple yeni seçenekler bulmak ve doğal hayata kaçmak ilk hedefleri arasında. Genellikle otel tarz hedeflenen ve ticari amaçla yapılan mantıklı yatırımlardandır hobbit evleri. İç dekorasyonları da bu hedef üzerinde yapılmalıdır. Tamamen doğal, yapaylıktan uzak, betondan uzak, yeşiller ve çiçekler içinde kendi kendine oluşmuş yaşam alanları izlenimi uyandırmak hobbir evleri iç ve dış dekorasyonlarında ilk ve değişmez hedef olmalıdır. Çünkü kullanıcılar ve ziyaretçilerin amacı bu. Onlara istediklerini vermezse, o ticari işletme başarısız demektir. Bu anlamda, hobbit ev iç ve dış dekorasyonlarında profesyonellerle çalışmaları gerekmektedir.

Gerçek Bir Hobbit Ev Nasıl Olur?

Bir müşteriniz veya ziyaretçiniz, gerçek bir hobbit ev görmek için heyecanla yatırımınızı inceleyecektir. Ona aradığını vermek sizin görevinizdir. Bu görevdeki başarınız, sizin ticari anlamdaki başarınız olacaktır. Bu yüzden bilinçli, gerçek bir hobbit gibi düzenlemeler yapmalısınız. Bunun da belli başlı kuralları vardır. Şimdi Hobbit kurallarını birlikte inceleyelim. Gerçek bir hobbit ev nasıl olur adım adım ilerleyelim.

Değişmez kural, tamamen doğallıktır. Kendi kendi oluşan, derme çatma fakat temiz bir yaşam alanı hedefimiz. Bu amaca ulaşmak için öncelikle beton kullanmamalıyız. Kullansak bile gizlemeliyiz. Unutmayın ki; müşteriniz zaten betondan bıkmış ve sizin yerinize kaçıp gelmiş. Müşteriniz doğallık ve fantazi arıyor.Bıkmış. Farklılık arıyor ve hobbit evinde kısa bir tatil istiyor.

* Düz ve simetri olan tüm imalatlardan, malzemelerden ve işçiliklerden kaçının. Herşey eğri büğrü olmalı. Eşitsizlikten bir düzen yaratmalısınız. Unutmayın, bir ağaç kovuğunu yaşam alanı haline getirdiniz. Bir ağaç kovuğunda zaman geçirmek isteyenlere hizmet sunmak için bu yola çıktınız ve masraf ediyorsunuz. Hobbit eviniz gerek dış görünüş, gerekse iç görünüş olarak tamamen a-simetri malzemelerden ve eşyalardan oluşmalı.

* Hobbit evin kesinlikle en az %30’u yer altında olsun. Alt ve üst yalıtımı profesyonellere yaptırın. Mebran bohçalama uygulamasını mutlaka yaptırın. Taş veya kum torbaları kullanmak istemiyorsanız ve yalıtımı garanti altına almak istiyorsanız prefabrik (poliester kargas) kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 20 m2 salon, 6 m2 banyo, 8 m2 giriş hol hobbit evinize yetecek. Salon içinde ağaç merdivenle çıkılan birde ahşap asma kat mutlaka yapmalısınız.

* Tuğla yerine taş kullanın. Kum çimento yerine çamur kullanın. Cilalı vernikli keresteler yerine ham ağaçları kullanın. Çivi yerine ip kullanın. Klima yerine kuzineli soba veya şömine kullanın. Düz kapılar ve pencereler kullanmayın. Yuvarlak köşeler ve yamuk kesimleri tercih edin. Tavanlarda anlamsız ham ağaçlarla geçişler yapın. İnsanlara ağaç kovuğu içinde yaşadıklarını hissettirin.

* Bataryalarınızdan, kullandığınız çatal kaşıklara kadar ahşap tarz olmasına dikkat edin. Lüks yatak ve yatak başları asla kullanmayın. Ham kerestelerden bir marangoza yaptıracağınız ölçüsünde doğal görünümlü yatak başlıkları olmalı. Bir kaç resim fena olmayacak. Birde çerçeveleri yamuk yumuk ham keresteden yapılmışsa işte voleyi vurdunuz demektir 🙂 Şömine düşünün. Doğal taşlarla kaplanmış. Eski şömine kazanlı. Camlı olmamalı. Odun ateşinin sesini müşterilerinize duyurun. O yüzden geldiler. Yatak örtüleriniz ve çarşaflarınız beton otellerden farklı olmalı. Renkli, eski köy işlerinden olmalı. Eski bir kaç parça kilimde işinizi görecek.

* Hobbit evciler, küçük kapılardan eğilerek içeri girmek istiyor. Onlar böyle daha mutlular. Burada yaşamak için size otel parası ödediklerini unutmayın. Derme çatma fakat düzenli bir dolap yapın. Kulpları falan öylesine olsun. Zemin döşemelerinde öyle laminat parke vs asla kullanmayın. Eski kerestelerden ama cilalı vernikli koyu renk ahşap keresteler kullanın. Duvar renkleri olarak kahverengi tonları seçin. Dış kapı rengi uçuk kaçık olsun. Sarı, açık mavi, açık yeşil ve turuncu ilk seçimleriniz olsun. Kapı ve pencerelerin renkleri farklı olmalı. Zıt ama uçuk iki ayrı renk. Renk uyumuna dikkat ederseniz kaybedersiniz. Dış kapınız çok önemli ne kadar yamuk o kadar başarı. Ne kadar eski ve doğal o kadar başarı. Kilit ahır kapısı kilidi olmalı.

* Düz duvarlar yapmayın. Ovallik ve yamukluk hobbit evlerin değişmez öz mimarisidir. Hiçbir yüzeyi mastarla teraziyle sıvamayın. Pürüzsüzlük hobbit tarzdan uzaklaşmanıza sebep olacaktır. Korkmayın, bu bir kayıp değil. Mümkün olduğunca el işçilikleri ile imalatlarınızı tamamlayın. Örneğin çimento ve kum esaslı kara sıva yapmayın. Çamur sıva (samanla karışık) tercihiniz olsun. Elle sıvayın. Avucunuzun içiyle. Derme çatma hareketlerle. Usta olmanıza gerek yok. Verin bilmeyenler sıvasın. Farkında olmadan onlar hobbit amacına daha kolay ve tebessüm ederek ulaşacaklardır. Bu anlatımlar sizlere garip geliyor değil mi? Gelmesin. Siz, bir hobbit ev yapmak için bu yola çıktınız. Şu an hobbit ev yapıyorsunuz.

Hobbit Ev İç Dekorasyonları hakkında kısa açıklamalar yaparak, amaç ve hedeflerimizi birlikte belirledik. Bu yönde malzemeler ve imalatlar kullanmamızın neden gerektiğini ara ara dile getirdik. Kesinlikle boş bir yatırı yapmıyorsunuz. İnsanların betondan, kalabalıktan, gürültüden ve kargaşadan bıktığı bu zamanlarında uzaklaşmak istediklerini unutmadık. Biz onlar için hobbit evler tasarlayarak kazanç kapımızı aralamaya çalıştık.

Hobbit evler hakkında farklı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz.

Hobbit Evler

Hobbit evler hakkında tüm bilgiler

Hobbit Fiyat Teklifi

Hobbit Ev Fiyatları

Hobbit ev proje ve fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Hobbit ev eşyaları, hobbit evlerde dekorasyon, hobbit ev iç ve dış tasarımları, hobbit ev içinde neler kullanılır, hobbit ev dizaynları, hobbit evlerin içi nasıl düzenlenir,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0