Teras Kapatma Böyle Yapılır

Burada bir teras kapatmanın nasıl yapılması gerektiğine dair eşsiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Devam eden bir teras kat projemizi ise örnek göstereceğiz. Yapım aşamalarımızı ve maliyetleri konusunda sizleri bilgilendirirken, aynı zamanda sizlerde kendi terasınızın kapatmak için bütçe hesaplamanızı yapabileceksiniz. Teras kapatma nasıl yapılır diye merak edenlere diyoruz ki, işte teras kapatma böyle yapılır. Projemiz bittiğinde burada sizlerle yine son halini paylaşacağız.

Teras Kapatma Böyle Yapılır – Hangi malzemeler kullanılır? Kaliteli ve sağlam bir teras kapatma nasıl yapılmalıdır? Teras kapatırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Teras kat kapatmaları hakkında bilinmesi gereken çok önemli konular nelerdir? Haydi birlikte projemizi incelerken tüm detaylara birlikte göz atalım.

Teras Kapatma Böyle Yapılır

Yapım aşamalarımıza göz atın

25 – 30 m2 (ort 5 m x 5 m) bir teras kapatmada kullanılacak malzemeleri, ölçülerini, cinslerini ve uygulama şekillerini aşağıda listeledik.

Terasınızın ölçülerine göre, uzunluk ve genişliğine göre, esneme pay oranı hesaplanarak malzeme cins ve kalınlık desi ebatları değişebilir. Biz burada 25 ile 30m2 arasında bir teras için düşünülmüş malzemeleri esas aldık.

İlk ve en önemli dikkat edilmesi gereken şey, işinin ehli bir kaynak ustası ile çalışmanızdır. Doğru planlama, doğru tasarım ve doğru malzemeler yanlış ve işinin ehli olmayan usta ile buluşursa teras ve emekleriniz boşa harcanmış olacaktır.

40x80ebatlarında boyalı profillerle dikey ve yatay ana taşıyıcılar yapılmalıdır. Neden boyalı olmaları gerekli diye sorabilirsiniz. Çünkü demir profiller pas üreten materyallerdir. Üstten ve alttan yapılan tüm kaplamaların altında zamanla paslanacak ve deforme olacaktır. Ayrıca kaplamaların yüzeyinde zamanla pas lekeleri oluşacaktır. Bunu engellemek için boyasız profil kullanmış olsanız bile, boşluksuz olarak siz sonradan antipas boya uygulamalısınız. Teras ölçüleriniz çok daha büyük ise makas sistemi ile ana çelik kargas imalatınız yapılmalıdır.

Yapılan çelik kargas üzerine 1.2 mm osb vida yardımıyla profillere sabitlenmelidir.

Osb üstüne ise en az 22lik yalıtım mebran mutlaka uygulanmalı. Üzerine ise şingle istiyorsanız artık yapıştırma, yakma ve çakma sistemleri ile döşemelisiniz. Yağmur oluk boruları ve şafak alın tahtalarını da unutmayın.

Devam Ediyoruz

Teras Kapatma Böyle Yapılır dedik ve tüm yapım aşamalarımızı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Alttan taşyünü levhaları boşluksuz döşeyin. Onunda altına ister alçıpan, isterpvc lambri, isterseniz ahşap lambri döşeyebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkiniz ve bütçenizle alakalıdır. Dilerseniz teras ters tavanında muhteşem dekorasyon uygulamaları yapabilirsiniz. Yeterki teras kapatmanız sağlam, izolasyonu kuvvetli ve eğim ölçüleri doğru olsun. Su akıtmasın, ısı ve ses yalıtımı doğru yapılsın. Diğerleri işin teferruat bölümleridir.

Teras Kapatma Böyle Yapılır Yapım Aşamalarımız

  • teras kapatma böyle yapılır1

Teras Kapatma Böyle Yapılır isimli bu projemizde tamda yukarıda anlattığımız malzemeleri ve uygulamalalrı gerçekleştireceğiz. Teras Kapatma Böyle Yapılır projemizin güncel hallerini sıklıkla bu sayfamızda ve youtube kanalımızda sizlerle paylaşacağız. Takip ederek, Teras Kapatma Böyle Yapılır prpjemizin son halini sizlerde görebilirsiniz.

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek farklı tadilat ve dekorasyon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Mutfak tadilat fiyatları >

Komple ev tadilatı >

Banyo tadilat fiyatları >


İLGİLİ BAŞLIKLAR: teras kapatma yapma şekilleri, teras kapatma işte budur, güzel teraslar, lüks teras modelleri,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.