tavan kaplama 2

Strafor tavan kaplama

Strafor tavan kaplama – Strafor tavan kaplama nasıl yapılır ve uygulanır?

Strafor tavan kaplama – Tavan malzemeleri günümüzde hem ekonomik hemde yalıtım amaçlı olarak üretilen en sağlıklı ve en verimli üründür.

Strafor tavan kaplama – Daire içlerinde oluşan terleme, küf, nem ve rutubetler zamanla insan sağlığına çok ciddi zararlar verir. Bu yalıtımları sağlamak için ciddi masraflar yapılmış olsa da maalesef tavanlarda meydana gelen nem, rutubet, küflenme ve terlemelerin önüne geçilememektedir. EPS den üretilen tavan kaplama malzemesi bu konuda en iyi sonuç vermekle beraber ekonomik açıdan da epeyce iyi olan ideal bir üründür. Bu ürünü banyodan mutfağa kadar dairenin tüm tavanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

tavan kaplama 3
tavan kaplama 3

Banyonuzda tavan kaplama yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, aderansı yüksek ve mukavemeti sağlam bir yapıştırıcı kullanmak olacaktır. Keza mutfaklarda meydana gelen terlemenin ve küflenmenin önlenebilmesi için de ideal bir üründür. Tavan kaplama malzemesi 50×50 ebatlarındadır, 8mm, 11mm ve 13mm olarak imalatı yapılmaktadır.

Tavan kaplama çeşitleri;

1- Desenli tavan kaplama

2- Pres baskı tavan kaplama

3- Ekonomik tavan kaplama

4- Enjeksiyon baskı tavan kaplama olarak sınıfları vardır.

Tavan kaplama malzemesi kalınlığı ne olursa olsun yalıtım olarak aynıdır. Sadece enjeksiyon baskı tavan kaplama malzemesi görsel olarak üç boyutludur.

tavan kaplama 1
tavan kaplama 1

Tavan kaplama uygulama tekniği;

Tavan kaplama tekniği biraz ayrıntılı olsa da terazi ve gönye den anlayan ve bu uygulamaya zaman ayıran herkes kolayca uygulayabilir.

1- Öncelikle yapılması gereken işlem tavan kaplama malzemesi alt bölümüne bölgesel olarak aynı miktarlarda yapıştırma malzemesi koymaktır.

2- İster silikon olsun ister akrilik esaslı saten malzeme olsun, hepsini hem tasarruf amaçlı hemde ağırlık vermeden yapmak en elverişli olanıdır.

3- Bu uygulamada yani teknik tavan kaplamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gönyeleri kaçmayacak şekilde almaktır.

4- Tavan kaplama malzemesi hafif olduğu için uygulaması kolay olur ve tavan bölgelerinde ağırlık yapmaz.

5- Uygulama işlemine en uzun ve en uygun olan giriş kapılarından ve girişlerde göze gelebilecek bölgelerden başlanır. Bunun sebebi kaplama malzemesinin tek parça ve düzgün çıkmasını sağlamaktır.

tavan kaplama 2
tavan kaplama 2

Strafor tavan kaplama uygulaması;

Tavan kaplama malzemesinin uygulaması teknik açıdan çok kolaydır. Kendi imkanlarınızla adım adım bu uygulamayı yapabilirsiniz. Tavan kaplama uygulaması nasıl yapılır kısaca anlatalım.

1- İlk önce tavan kaplama yapacağınız bölgenin düzgün olması gerekir.

2- Sonrasında tavan kaplama malzemesinin kendi yapıştırıcısını veya şeffaf silikon, saten alçı ile en düzgün ve en uzun olan bölgeden başlayarak ve parça kalacak yerleri kapının arka bölümlerine veya dip taraflara gelecek şekilde uygulayınız. Bu işlem sırasında dikkat edilecek husus, gönyelerini tam almaktır.

3- Tavan kaplamanın gönyelerini tam olarak almak için öncelikle üç adet yan yana diziniz, daha sonra ikinci sıraya başlayıp yan yana diziniz ve tam yanaştırarak gönyesini alabilirsiniz.

4- Strafor Tavan kaplama yaparken banyo veya tuvaletleri kaplıyor sanız uygulama yaparken mastik ve saten alçı kullanmamanız tavsiye edilir. Bu bölgeler için tavan kaplama malzemesinin kendi hazır yapıştırma harcı vardır. Bu ürünle tavan kaplama yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

5- Strafor tavan kaplama uygulaması bittikten sonra parça kesik yerlere 1. sınıf beyaz çekomastik uygulaması yaparsanız derz boşluklarını kapatıp tavan kaplama malzemesinin daha güzel ve tek parça gözükmesini sağlarsınız.

6- Uygulama işlemine başlamadan evvel başlangıçta gönyelerini tam alırsanız ve birleşme yerlerine dikkat ederseniz bir gün içinde ve kendinizi yormadan iki odanın tavanını rahatlıkla kaplayabilirsiniz.

7- Tavan kaplama uygulamasının yanı sıra stropiyer kartonpiyer uygulaması yapacaksanız öncelikle tavan kaplama uygulamasını bitirmelisiniz. Tavan kaplama bittikten sonra stropiyer uygulamasını kendi gönye kesme aparatıyla yapınız.

8- Dilerseniz tavan kaplama malzemesini su bazlı boyayla istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

strafor tavan kaplama
strafor tavan kaplama 3

Tavan resimleri

Saray tavan modelleri

Tavan motifleri

Saray tavan modelleri

Tavan Dekorasyon


strafor tavan kaplama, strafor tavan kaplama uygulaması, tavan kaplama nasıl yapılır, strafor tavan kaplama nasıl yapılır, stropiyer tavan kaplama, tavan köpüğü fiyatları, strafor tavan kaplama ısı yalıtımı sağlarmı, tavan kaplama malzemeleri, tavan kaplama uygulaması, teknik tavan kaplama, tavan kaplama tekniği, tavan kaplama uygulama tekniği, tavan kaplama çeşitleri, tavan kaplama

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0