tavan duvar motifleri

Tavan motifleri

Tavan motifleri – 2017 moda tavan ve duvar motifleri.

Tavan motifleri. Alçı tavan dekorları. Dekoratif ev motifleri. Varak işlemeli tavan motifleri. Tavan motiflerinde yapılan büyük hatalar.

Tavan motifleri – Ankara ve yakın çevresinde 30 yıldır tavan ve duvar motifleri konusunda hizmetlerimize devam ediyoruz. İletişim numaralarımızı arayarak tavan ve duvar motiflerimiz hakkında geniş bilgi ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

tavan duvar motifleri
tavan duvar motifleri

Alçı tavan motifleri

Tavan ve duvar dekorasyonlarında hemen hemen her türlü motif çalışmalarında kullanılan başlıca malzeme türü alçıdır. Alçı malzemesi dekorasyonun vazgeçilmez bir parçasıdır. Her türlü süsleme ve dekorasyon işlerinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan, ekonomik, dekoratif ve pratik bir malzemesidir. İşlenmesi, montajı, fiyatı ve ürün yelpazesi bakımından büyük kolaylıklar sağlayan alçı malzemesi ile tavanlarınızda kartonpiyerler, asma tavanlar, kubbeler, alçı çıtalar, motif ve süslemeler, sıvalar ve hayal ettiğiniz hemen her türlü dekorasyon çalışmalarını yapmanız mümkündür. Ayrıca alçı süsleme ve motiflerinde rahatlıkla yüzeysel varak işlemeleri ve her türlü boya çalışması yapılabilir. Sentetik veya su bazlı her türlü boyaları uygulayabilme kolaylığına sahiptir. Alçı süsleme ve dekorasyon malzemeleri ile muhteşem tavan ve duvar motifleri elde edebilirsiniz.

tavan dekorasyon motifleri
tavan dekorasyon motifleri

Dekoratif tavan motifleri

Plastik tavanlar, metal tavanlar ve ahşap tavan dekorasyonlarından daha fazla model ve tasarım yelpazesi sunan çalışmaların başında alçı tavan modelleri gelmektedir. Dekoratif tavan motifleri arasında sık kullanılan çalışmaların başında varak işlemeli tavanlar gelmektedir. Gerek işçilik bakımından, gerekse maliyet bakımından dekoratif tavan uygulamaları tüm mekana değer ve kalite katmaktadır.

tavan motifleri

Varak işlemeli tavan motifleri

Varak işlemelerinde işinin uzmanı gerçek varak ustası bulmak günümüzde çok zordur. Bizler Alan Dekorasyon ekibi olarak varak çalışmalarında profesyonel hizmetler vermeye devam ediyoruz. Eski Osmanlı motiflerini ve varak çalışmalarını evlerimizin ve iş yerlerimizin tavanlarında kullanmak ağır, kaliteli ve dolgun bir dekorasyon ve zenginlik kazandırmaktadır. Her türlü varak çalışmaları için bizlerle iletişime geçebilir ve bizlerle çalışabilirsiniz.

tavan motif modelleri
tavan motif modelleri

Dekorasyon hizmetlerimiz ve diğer tadilat konularında merak ettikleriniz için sayfalarımızı ziyaret ediniz.

Dekorasyon


tavan ve duvar motifleri, tavan dekor motifleri, tavan dekorasyon ve tasarımları, tavaların motifleri, tavan motif modelleri, tavan süsleri nasıl yapılır, tavan motif resimleri, tavan süsleme resimleri

2 Yorumlar e Tavan motifleri

 1. Merhaba! Sizden Bilgi Almak İstiyorum.

  Sitenizi inceliyordum, alçı dekorasyonuna geniş bilgide sunarak yer vermişsiniz. Öncelikle teşekkürler. Birçok yerde bulamadığım net bilgiler.
  Hobi olarak tavan ve duvar kabartma motif ve süslemeleri yapıyorum. Size sorum şu, birçok alçı çeşidini kullandım. Kartonpiyer, saten, perlitli sıva vs. Fakat bir türlü tam olarak istediğim sonuca ulaşamadım. Duvara vurduğum örneğin 1 cmlik alçıya deseni çizdikten sonra, çeşitli aletlerle kazıma ve kesme yöntemiyle şekli çıkarmakta alçının çok sertleşmesi sonucu zor olmakta. Kuruduktan sonra tebeşir şeklinde oymaya müsait hangi alçıyı nasıl hazırlayabilirim. Bilginize şimdiden teşekkürler. Hayırlı işler.

  • Fethi bey merhaba efendim. Saygılar sunuyorum. Beğendiğinizden dolayı bizde teşekkür ederiz.
   Sorunuzu okudum ve elimden geldiğince kesin çözüm bulacağınız cevabı vermek istiyorum. Konusunda uzman 30 yıllık alçı ustasıyım.

   CEVAP: Ne kadar alçıya ihtiyacınız var bilmiyorum. Fakat örnek miktar olarak 1 m2 lik yüzeye ortalama 2 cm kalınlığında alçı uygulayarak istediğiniz çalışmayı yapacağınızı farzediyorum. Kullanacağınız alçı kartonpiyer alçısı olmalıdır. Kartonpiyer alçısının hazırlanması, diğer alçılar gibi olmamalıdır. Yani yoğurt kıvamında kesinlikle olmamalıdır. Ayran kıvamında olmalıdır ve iyice karıştırılmalıdır. Fazla karıştırırsanız hemen donar, az karıştırırsanız çürük olur ve kuruduğunda ufalanıp gider sağlam olmaz. Topak kalmayacak kadar karıştırsanız yeter. Önce yeteri kadar suyu temiz kaba koyun. Sonrasında serpiştirerek kartonpiyer alçısını dağıtarak ilave edin. ceviz büyüklüğünde saten alçıyıda arasına ilave edin. Alçı suyun üstüne çok az çıktığında ise alçı ilave etmeyi bırakın. Alçının suyu çekmesini en fazla 1 dakika bekleyin ve karştırın. Bu çok sulu ve cıvık oldu diye düşünmeyin. En fazla 5 dakika içinde donmaya başlayacak. Donmaya başladığında yüzeye spatula yardımıyla uygulayın.
   Yüzeyde donduğunda bu kurudu anlamına gelmez fakat üzerinde dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Tam donması alçının içindeki suyun tamamen kaybolması anlamına gelir. Alçının kuruma süresi minimum (+5 derece ve üzeri sıcaklıklarda) 24 saattir. İşte o zaman tebeşir halini alır. Biz çok eskiden alçının içine limon tuzu katarak geç donmasını, tuz katarak ta erken donmasını sağlardık. Çürütür veya daha sağlam yapardık. O tekniklere sizin ihtiyacınız yok.
   UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR. ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. SAYGILAR.

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.