Dekorasyon nasıl yapılır – Tadilat ve dekorasyon hakkında bilgiler. Tadilat ve dekorasyonda nelere dikkat edilir? En çok yapılan dekorasyonlar hangileridir? Dekorasyon firması neleri yapar?

Dekorasyon nasıl yapılır – Anahtar teslimi tadilat şirketi olarak ve 30 yıldır tam ve eksiksiz teslim ettiğimiz onlarca ev ve iş yerinin verdiği tecrübemizle sizlere dekorasyon hakkında genel bilgiler vermeye çalışacağız.

dekorasyon nasıl yapılır

dekorasyon nasıl yapılır

Dekorasyon nasıl yapılır?

Eviniz veya iş yeriniz için artık değişim zamanının geldiğini düşündünüz ve komple anahtar teslimi tadilat ve dekorasyon yaptırmayı düşünüyorsunuz farzedelim. Bunun için ilk yapmanız gereken bütçenizi ayarlamak ve bütçenize en uygun teklifi verecek olan bir dekorasyon şirketi ile anlaşmak olmalıdır. Çünkü bir iç dekorasyon çalışmasında, birbirinden farklı onlarca ekip, ekipman ve malzemeler kullanılmaktadır. Her yapılacak işin belli bir sırası ve planlaması vardır. Bunlarla siz uğraşamazsınız. Uğraşsanız bile bilmediğiniz en küçük bir noktada hem zaman, hemde para kaybedersiniz.

Aşağıda siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için, dekorasyon nasıl yapılır konusunda faydalı olacağına inandığımız bir anlaşmamızı paylaşmak istedik. Bu dekorasyon anlaşmamız içinde sizlerinde yaptırmayı düşündüğünüz bir çok çalışmayı bulabilir ve nasıl yapıldıklarını görseller eşliğinde inceleyebilirsiniz.

en çok yapılan dekorasyonlar

en çok yapılan dekorasyonlar

TADİLAT SÖZLEŞMESİ

YAPILACAK  İŞLER                                                                                                             03.05.2017

ÇELİK  KAPI : Prestij 6 kilitli monoblok serisi, seçilecek renk ve modelde çelik kapının yapılması. Daire içinde kalan yüzünün rengi iç dekorasyona uygun şekilde yapılacaktır. İmalat ve montaj dahil fiyatı: 1.250 TL

MUTFAK  KAPISI : Giriş antrede bulunan mutfak giriş kapısının iptal edilerek y-tong gaz beton tuğla ile kapatılarak gerekli sıva işlerinin yapılması. Salon ve mutfak arasındaki ara duvarın elverişli ve kullanıma uygun bir şekilde yıkılarak, açılan bölüme lüks kapı kemerinin yapılması.  Kırılacak duvarda bulunan ‘S’ kalorifer tesisat borularının yönünün aksi yönde çevrilmesi.

FAYANS İŞLERİ : Tüm ıslak zeminler (banyo – wc – mutfak – giriş antre – balkon) yer seramik yapılması. Banyo ve wc duvarları zeminden tavana kadar duvar fayans yapılması. Mutfak tezgah arası fayansının dolap renk ve modeline uygun modelde tezgah arası (30 x 60) standart fayans yapılması. Banyo ve wc de bulunan havalandırma pencerelerinin fanlı menfezlere uygun ölçülere getirilerek buna göre fayans işlerinin tamamlanması. Gömme rezervuar arkaları kullanılacak olan fayans modeline uygun dekor bordür fayanslar ile görselleştirilecektir. Duşakabin içinde kalan duvarlarda da uygun görülecek yere yine dekor oynaması yapılacak. Yapılacak olan fayans malzeme markaları EGE SERAMİK olacaktır. Zemin ve duvar seramik ortalama metrekare birim fiyatları 30 TL olacaktır. Fayans seramik yapıştırıcıları ve derz dolgu malzemeleri usta tarafından seçilecektir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Dekorasyonda Renk Uyumu

ŞOFBEN :  Şu an yapılı olan şofbenin taşeron tarafından alınarak, sökülerek, demirdöküm marka yeni şofbenin istenilen en uygun yere tesisatlarının yenilenerek çekilmesi ve çalışır halde montajının yapılması. Şofben yenileme projesinin çizdirilerek onaylattırılması.

SU TESİSAT İŞLERİ : Tüm banyo, wc ve mutfak tesisat eski borularının yeni pvc plastik borularla değiştirilerek yenilenmesi. Süzgeçlerin metal kapaklı ve uygun ölçülerde yeni süzgeçlerle değiştirilmesi. Tüm armatür, batarya, çamaşır ve bulaşık makinesi muslukları, klozet muslukları, duş tavan bataryası, mutfak bataryası, banyo bataryaları, wc batarya ve musluklarının tamamının değiştirilmesi. (SEREL marka uygun kalite) tüm batarya, musluk ve aksesuar malzemeleri taşeron tarafından alınarak, montajı yapılarak çalışır halde teslim edilecektir. Banyo ve wc’ de yapılı olan klozet ve wc taşı kırılarak yerine birer adet uygun görülecek yerlere gömme rezervuar yapılacak ve çalışır halde teslim edilecektir. Gömme rezervuarların markaları SEREL marka olacaktır. Banyoda yapılı olan kalorifer sökülerek uygun görülecek yere 50’lik havlupan çalışır halde yapılacak.

ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİ : Tüm daire iç tesisat kabloları kontrol edilerek yenilenecek. Sigorta sayısı tekrar gözden geçirilerek gerekirse arttırılacak. Kullanılacak sigortalar PHİLİPS marka olacak. Kullanılacak kablo markası ise ÖZNUR kablo olacak. İstenilen yerlere TV ve İnternet hatları çekilerek çalışır halde teslim edilecek. Tüm daire içi elektrik prizleri, anahtar düğmeleri ve sigorta kutusu VİKO marka yeni düğmelerle değiştirilerek montajı yapılacaktır. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, mikrodalga vs gibi eşyalar için gereken elektrik tesisatlarının gereken yerlere çekilmesi. Banyo ve wc asma tavanlarına ikişer adet spot aydınlatma lambasının takılması. Tüm daire tavan aydınlatma lambalarının tavana ortalanacak ölçülere getirilmesi ve ortalanması.

PVC PİMAPEN : Tüm pencerelerin sökülerek yerine FIRATPEN S75 serili, camlar  çift açılırlı ve sineklikli yeni pencerelerin yapılması. Odadan balkona çıkış kapısının sökülerek yarım duvar kapatılıp, üst bölmesinin cam olması. sökülmesi gerekli tamiratlarının yapılması. Balkona cam balkon yapılması. 8 mm kalınlık, alüminyum fitilli ve 8 tekerlekli sürgülü açılır cam balkon şeklinde yapılacaktır.

 LAMİNAT PARKE : Daire içinde yapılı olan tüm eski parkelerin yerine (salon, odalar ve orta koridor) zeminlerine beğenilecek renk ve modeldeki FLOORPAN 1. Sınıf 8 mm laminat parke yapılması. Eski parke süpürgeliklerinin yerine 8’lik kapı kasası renginde yeni ahşap süpürgeliklerin yapılması.  Ortalama 35 TL olacak maliyeti.

ALÇI – BOYA – KARTONPİYER İŞLERİ : Tüm daire iç tavan ve duvarlarının pürüzsüz bir şekilde alçı sıvalarının yapılması. Salon ve oda duvarlarında bulunan kalorifer borularının alçıpan ile dekoratif bir şekilde kapatılarak alçı sıvalarının yapılması. Salondaki S dirsek alçıpanla kapatıldıktan sonra kenarlarına dekoratif led aydınlatmalarının yapılması. Tüm alçı işleri bittikten sonra salon, odalar ve mutfak cam önlerine beğenilen modelde perdelik kartonpiyerlerinin yapılması. Alçı ve kartonpiyer işlerinin bitiminden sonra komple daire tavanları DYO marka özel tavan boyası ile boyanması. Duvarlarının ise beğenilecek renklerde DYO dinamic marka silikonlu silinebilen iç cephe boya ile eksiksiz olarak boyasının yapılması.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Demirtepe Dekorasyon

ASMA TAVAN : Banyo ve wc tavanları 30 x 30 metal asma tavanlarının yapılması ve spot aydınlatmalarının montajının yapılması. Asma tavana mani olabilecek banyo ve wc havalandırma pencerelerinin menfeze döndürülerek asma tavanların dekoratif olarak tasarlanarak yapılması.

MUTFAK ve BANYO DOLABI : Antreden mutfağa geçiş kapısının kapatılıp iptalinden sonra kullanım alanı genişleyen mutfağın ‘L’ tipi, balon kapak, son sistem frenli menteşeli, istenilen renk ve modelde yapılarak, mutfak ölçülerine en uygun kullanım şeklinde çizilmiş ve tasarlanmış biçimde imalatının yapılarak montajının eksiksiz olarak yapılması. Mutfak tezgahı istenilen renk ve modelde1. Sınıf mermerit olarak yapılacaktır. Çekmeceler, kapak yerleri, üst dolap ayrıntıları ve tasarımı iş verenle birlikte planlanıp işverenin onayladığı şekliyle aynen yapılacatır. Banyo ve wc dolabı Hilton tipi, aynalı yapılacaktır. Banyoda çamaşır makinesi gizleme dolabının üzerine ayrıca tavana kadar dolap yapılacaktır. Tüm banyo ve wc dolapları MDF Lam malzemesi ile yapılacaktır kapakları. Parlak beyaz.

GARDROP – VESTİYER – ŞİFONYER :  Antreye uygun ölçülerde ve beğenilen renk ve modelde vestiyerin yapılması. Karşı duvara aynalı portmanto yapılması. Yatak odasına uygun ölçülerde ve beğenilen renkte sürgülü aynalı (1 kapak aynalı) raylı sistem gömme MDF Lam gardrop yapılması. Yatak odasına 1 adet gardrop renk ve modeline uygun 5 çekmeceli şifonyerin yapılması.

PANEL KAPI: Daire iç kapılarının sökülmesi. Salona (1 adet) camlı panel (kumlu) kapı yapılması. Beğenilen renk ve modelde odalar, banyo ve wc kapalı camsız panel kapıların yapılması. Menteşe, kulp, kilitler  ve kolların tastamam yapılarak çalışır halde teslim edilmesi.(5 adet)

DUŞAKABİN : Banyoda şu anki var olan küvetin kırılarak yerine duvardan duvara Carna 4100 Stone 4 mm damperli Camlı Kabinli ve Duş Tekneli duşakabinin yapılması.

DENİZLİK – EŞİK :  PVC pimapen yapıldıktan sonra daire içinden ve (gerekirse dışından mantolama firmasıyla görüşülmesi sonrası yapılacak) damlalıklı, 2’lik, beyaz mermer yapılması. Çelik kapı önü, banyo ve wc kapısı önü eşik mermerlerinin yapılması. Dekorasyon nasıl yapılır isimli yazımızdan umarım faydalanıyorsunuzdur.

KORNİŞLER : Tüm daire perdeliklerine uygun ölçülerde 4’lü plastik kornişlerinin takılması.

KIRIM – HAFRİYAT : Dekorasyon ve tadilat çalışmaları öncesinde ve sonrasında yapılacak tüm kırım, söküm ve yıkım işlerinden çıkacak hafriyatların taşeron tafafından daireden çıkarılarak iş bitiminde şehir harfiyat alanına taşınarak atılması.

TAAHHÜT : Yapılacak tüm işler malzeme + işçilik olarak taşerona aittir. İş imalat ve montaj aşamasında veya sonrasında iş verenden ektra bir ücret talep edilmeyecektir.

İŞİN SÜRESİ : İşe başlama tarihinden itibaren 40 iş günüdür.

İŞİN FİYATI : 50.000 TL

İŞİN ÖDEME ŞEKLİ : İş başlangıcında kırım tamamlandığında %20, imalat safhası gözetilerek %20’şer şeklinde (3 adet) şeklinde, işin tesliminde ise son %20 nakit olarak ödenecektir.                                                                                                            

dekorasyon ve tadilat işleri

dekorasyon ve tadilat işleri

Tadilat ve dekorasyonda nelere dikkat edilir?

Ev veya iş yeri tadilat dekorasyon işlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair kısa açıklamalarımızı incelemenizi öneriyoruz. Daha başarılı ve dekoratif sonuçlar elde etmenize mutlaka yardımcı olacaktır.

 1. Bütçe ayarlamasını doğru yapmak.
 2. Bütçenize en uygun malzeme ve dekorasyon uygulamalarını seçmek.
 3. Zevkinize ve renginize uygun dekorasyon malzemelerini araştırmak ve seçmek.
 4. İşinin ehli bizler gibi dekorasyon şirketi ile anlaşmak ve çalışmak.
 5. Sabırlı olmak ve dikkatli seçimler yapmak.
dekorasyonda nelere dikkat edilir

dekorasyonda nelere dikkat edilir

En çok yapılan dekorasyonlar hangileridir?

Bir iç dekorasyon ve tadilat işinde en fazla yapılan çalışmalar aşağıdadır. Bu çalışmalar yapıldığı taktirde tüm ev veya iş yerinizi baştan sona değiştirmiş ve yenilemiş olursunuz. En fazla yapılan tadilat çalışmalarını inceleyerek eksiklerinizi kontrol edebilirsiniz.

 1. Su ve elektrik tesisat yenileme işleri.
 2. Asma tavan çalışmaları.
 3. Tavan ve duvarların komple alçı sıva işleri.
 4. Tavan ve duvarların komple boya badana yapılması.
 5. Islak zeminlerin, banyo ve wc duvar ve zeminleri ile mutfak tezgah arasının fayans işleri.
 6. Çelik kapının değiştirilmesi.
 7. PVC pencerelerin yenilenmesi.
 8. Banyo dolabı, mutfak dolabı ve vestiyerin yapılması.
 9. Banyoya duş kabini yapılması.
 10. Tüm banyo, tuvalet ve mutfak bataryalarının değiştirilmesi.
 11. Komple elektrik prizlerinin değiştirilmesi.
 12. Tüm pencere önü denizlik ve kapı eşik mermerlerinin yapılması.
 13. Aydınlatma sistemlerinin yeterli miktarda ve seviyelerde montaj yapılması.
 14. Banyo ve tuvalatlare metal asma tavanlarının yapılması.
 15. Tüm daire iç kapılarının değiştirilmesi.
 16. Zemin döşeme parkelerinin yapılması.
dekorasyon firması neleri yapar

dekorasyon firması neleri yapar

Dekorasyon firması neleri yapar?

Bir dekorasyon firması ile anlaştığınız taktirde, sizin için hangi hizmetleri yapıp hangilerini yapmayacağını aşağıda inceleyebilirsiniz. Her ne kadar her şeyi yapsa da, yine de yapmakla mükellef olmayacağı işler vardır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Tavan Boyası Nedir

a-) Neleri yapar;

 1. İç ve dış dekorasyon malzemelerinin temini.
 2. İç ve dış dekorasyon malzemelerinin montajı ve işçiliği.
 3. Her türlü ekip ve ekipmanların eksiksiz temini.
 4. Oluşabilecek her türlü aksilik, arıza ve kusurlara anında müdahale özelliği ve yeterli çevresi.
 5. İşin tam ve eksiksiz olarak teslimini sağlamak ve garantisini vermek.
 6. Dekorasyon nasıl yapılır sorusuna her zaman pratik ve kesin çözümler ve cevaplar bulur.

b-) Neleri yapmaz;

 1. Tapu ve iskan almak gibi resmi işleri yapmaz.
 2. Elekrik, su veya doğalgaz projeleri almak veya yaptırmak gibi resmi prosedürleri yapmaz.
 3. Bina yönetimiyle alakalı olan ve belli kuralları olan görselliği değiştiremez, aykırı görsellik katamaz.
 4. Resmi çalışma iznini almaz veya almak vaadinde bulunmaz.
 5. Müşterinin bilgi ve onayı olmayan hiçbir malzemeyi veya çalışmayı yaptıramaz veya yapmaz.

İlginizi çekebilecek olan diğer sayfalarımızı da ziyaret ediniz;

Komple ev dekorasyon

Ev tadilt fiyatları


İLGİLİ BAŞLIKLAR: dekorasyon nasıl yapılır, dekorasyon yapmak, dekorasyon yapımı, dekore etmek, dekorasyon tadilat yapmak, inşaat yapmak, dekor nasıl yapılır, ev nasıl dekor yapılır, dekorasyon yaparkn nelere dikkat edilir, dekorasyon firması neleri yapar, tadilat sözleşmesi