SARAY TAVAN MODELLERi – 2020 Osmanlı tavan örnekleri

Saray tavan modelleri. Saray tavan nedir? Saray tavanlar nasıl yapılır? Osmanlı saray tavanlarında yapılan büyük hatalar nelerdir? Saray tavan fiyatları.

Saray tavan modelleri – 2020 moda Osmanlı tavan resimleri ve saray tavanlar hakkında geniş bilgiler ve görselleri siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için sayfamızda yayınlamaya çalıştık. Farklı tavan dekorasyon alternatifleri ve tavan tasarım fikirleri oluşturmanızda fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Kim böylesi muhteşem bir mekanda çayını veya kahvesini yudumlamak istemez ki? 🙂

Saray tavan (Osmanlı tavan) nedir?

Pvc sert plastikten yapılmış olan ve çeşitli yerlerinde motifli duvar kağıdı kullanılan, varak işlemelerinin çoğunlukla kullanıldığı tavan dekorasyon malzemelerinin genel ismidir. Saray tavan (Osmanlı tavan) ismini almasının sebebi eski sarayların tavanlarından esinlenerek üretilen ağır ve görselliğin ön planda tutularak yapılan tasarımlarından kaynaklanmasıdır. Alçı kartonpiyer ile motifli desenlerle saray tavan görüntüsü elbette ki verilebilir fakat, gerek işçiliği gerekse maliyeti saray tavan fiyatlarını aşmakta ve zaman bakımından çok fazla sürmektedir.

Saray tavan modelleri nerelerde kullanılır?

Her ne kadar tavan dekorasyon malzemesi olarak üretiliyor olsa da, tavan çıta modelleri ve bordür modelleri mekanların duvarlarında da kolaylıkla kullanılabilmektedir. Tavan kenarlarında kartonpiyerden farklı olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat çoğunlukla birbirinden farklı ölçüler, modeller ve tasarımlarda orta göbekler olarak, avize göbekleri olarak veya kubbe modelleri olarak mekanların tavanlarında kullanılır.

Osmanlı tavan (saray tavan) üretimi yerli midir?

Malzeme üretimi olarak elbetteki ülkemizde de rahatlıkla yapılabilir. Fakat üzerinde uygulanan varak çalışma ve diğer süsleme işlemleri fazla bir işçilik gerektirdiğinden ülkemizde üretimi yapılmamaktadır.

Saray tavan nasıl yapılır?

İmalatı her ne kadar zahmetli ve emek isteyen bir iş olsa da, montajı oldukça basit ve pratiktir. Hem hafif, hemde parçalar halinde montajı yapılabilir. Uygulandığı mekanlarda kirliliğe sebep olmaz ve temiz bir montaj şekline sahiptir. Tüm saray tavan modelleri montajında dübelleme sistemi kullanılır. Belirli yerlerindeki dübel deliklerinden tavana veya duvara monte edildikten sonra, dübel deliklerini kapatan özel saray tavan malzemesiyle bu noktalar gizlenir. İsteğe bağlı olarak hem dübel yardımıyla montajı yapılır, hemde ekstra olarak şeffaf silikonla da desteklenebilir. Saray tavan kartonpiyer modelleri parçalıdır. Orta ana motifleri ayrı olarak yerine monte edilir. Altta kalan ana model yine dübel yardımıyla montaj yapılır. Üzerine monte edilecek olan detay motif sayesinde de dübel yerleri gizlenerek muhteşem modeller ortaya çıkar. Boyaya veya uygulandığı zeminde leke veya iz bırakmaz. Her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Kuaför salonu tavan modeli

Osmanlı saray tavanlarında yapılan büyük hatalar nelerdir?

1– Küçük tavanlara büyük saray tavan modelleri uygulamak.

2– Büyük tavanlara küçük osmanlı tavan modelleri uygulamak.

3– Doğru yerlere dübel atmamak ve sadece silikon ile yapıştırmak.

4– Tavan ortalama ölçülerini yanlış almak ve söküp modeli bozmak.

5– Sentetik sıvılarla temizliğini yapmak veya silmek.

saray tavan fiyatları
saray tavan fiyatları

Saray tavan fiyatları

Osmanlı tavan (saray tavan) fiyatları model ölçülerine, model şekline ve metrajına göre farklılık göstermektedir. Online satış mağazamızı çok yakında hizmetinize sunuyoruz. Birbirinden farklı onlarca farklı modelde ve lüks saray tavan modellerimizi inceleyebileceksiniz. Güvenli ve hızlı alış verişin keyfini bizimle çıkaracaksınız. Biz Dekordelisi ailesi olarak çok çalışıyoruz. 

Saray tavan modelleri

Birbirinden farklı ve görsel saray tavan modellerimiz hakkında bilgi, fiyat ve montaj bilgileri almak için 7/24 iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalarımızı da ziyaret edin;

Osmanlı tavan