Şömineci

Şömineci – Ankara’da şömine ve barbekü ustası

Şömineci – Şömine nedir? Şömine nasıl yapılır? Şömine malzemeleri. Şömine fiyatları. Şömine yaparken nelere dikkat edilir? Şömine resimleri.

Şömineci – Birbirinden şık, modern ve kaliteli şömine modellerimiz ve ekonomik fiyatlarımızla Ankara ve yakın çevresinde şömine ve barbekü yapım işlerinizi büyük bir özen ile yapıyoruz. Şömine ve barbekü yaptırmak arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Şömine nedir?

Bir evin salonunda veya oturma odasında ısınma amacı gözetilerek yapılan, dekoratif ocakların genel ismidir. Kazanlı şömine ve kazansız şömine olarak iki genel isme ve imalata ayrılmaktadır. Geçmişten günümüze kadar tüm mimarilerde zenginlik simgesi olarak mekanlarda sıkça şömineler kullanılmaktadır.

Siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için aşağıda Ankara Keçiören‘de yapmış olduğumuz bir teras kapatma çalışmasında teras içine tasarlayıp uyguladığımız şömine modelini görsellerini paylaşmak istedik.

Yukarıdaki şömine modelimizi, çok uygun fiyatlarımız ve profesyonel işçiliğimizle birlikte toplamda üç günlük bir çalışma ile başarılı bir şekilde bitirerek sevgili ev sahibimiz Kazım beye teslim ettik. Tamamen anahtar teslim olmak üzere yaptığımız şömine gerçekten diğer işlerinin tümünüde yaptığımız teras katına çok yakıştı.

Şömine resimleri

Bu güne kadar onlarca şömine yapmış olmamıza rağmen web sitemizde yayınlamak üzere son zamanlardaki çalışmalarımızı resimlendirebildik. Şömine resimleri konusunda tüm çalışmalarımızı artık sitemizde yayınlamaya özen göstereceğiz. Aşağıda galeri halinde sizlerin incelemenize sunduğumuz şömine modelleri hakkında geniş bilgi ve fiyatları için iletişim numaralarımızı 7/24 arayabilirsiniz.

şömine-modelleri-1
şömine-modelleri-1

 

şömine-modelleri-2
şömine-modelleri-2

 

şömine-modelleri-3
şömine-modelleri-3

 

şömine-modelleri-4
şömine-modelleri-4

Şömine nasıl yapılır ?

Şömine yaparken öncelikle yer seçimi konusunda dikkatli ve özenli bir biçimde düşünmek ve bilinçli kişilerden ön fikir almak gerekmektedir. Çünkü, yer seçimi hem kullanım kolaylığı hemde şöminenin düzgün ısı vermesi açısından hayati önem taşımaktadır. Şömine yapımında kullanılacak malzemeler şunlardır; Tuğla, ateş tuğlası, kum, çimento, kaplama taşı ve işinin ehli gerçek bir şömine ustası gerekmektedir. Gerçek bir şömine ustası dememizdeki maksat, her türlü malzemeyi doğru bir şekilde birleştirerek randımanlı ve dekoratif bir şömine şekline sokacak hünerli ellerdir. Bizler bu işin Ankara‘ da ki gerçek ustalarıyız.  Şömine nasıl yapılır konusu ise tamamen şömine tasarımları ve şömine ustasının el becerisiyle alakalı olarak farklılıklar göstermektedir. Görünüşte basit gibi görünen, fakat imalatı ve yapımı oldukça zor bir meslek dalıdır şömine ustalığı. Tarif edilerek anlatılabilecek bir yapılışı yoktur.

Şömine fiyatları

Şömine fiyatları, şöminenin yapılacak yerine, tasarımına, kazanlı veya kazansız oluşuna, kullanılacak malzemelerine ve çalışma koşullarına göre farklılıklar gösterebilir. Fakat yinede az veya çok aklınızda bir şömine maliyet hesabı oluşması amacıyla belirtmek istiyoruz yaklaşık şömine fiyatlarını. Kazansız bir şömine fiyatı ortalama 3.000 TL’den başlamaktadır. Kazanlı şömine fiyatları ise 5.000 TL’ den başlamaktadır. Bu maliyet hesaplaması 2017 Ankara şömine fiyatlarıdır.

şömine resimleri
şömine resimleri

Bunlarda ilginizi çekebilir;

Söveci

Usta Boyacı

Alçıpancı

şömineci, şömine ustası, ankara şömine ustası, şömineciler, şömine yaptırmak istiyorum, şömine malzemeleri, kazanlı şömine, kazansız şömine, şömine modelleri, şömine resimleri, şömine görselleri, ankarada şömine ustaları, şömine maliyet, şömine fiyat, şömine nasıl yapılır, şömine yapılışı, şömineci arıyorum