Dış cephe dekorları

Dış cephe dekorları – Dış cephe yalıtım ve süsleme işleri

Dış cephe dekorları – Yeni dış cephe kaplama ve süslemeleri. Dış cephede yapılan farklı dekorasyonlar. Dış cephe dekor malzemeleri. Dış cephe dekorasyon fiyatları.

Dış cephe dekorları – Modern ve farklı dış cephe dekorasyon çalışmalarımız ve tasarımlarımız hakkında daha detaylı bilgiler ve görsellere ulaşmak için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Dış cephe tadilat ve dekorasyon işlerinizde ekonomik fiyatlarımızdan faydalanmak ve çağdaş tasarımlarımızla muhteşem dekorasyonlara kavuşmak için sizlere bir telefon kadar yakınız.

dış cephe dekorları
dış cephe dekorları

Dış cephe dekorları

Dış cephe dekorları her geçen gün daha da yaygınlaşmakta ve buna paralel olarak daha fazla dış cephe dekorasyon malzemesinin, uygulamasının ve tasarımlarının çıkarılmasına sebep olmaktadır. Her bir dış cephe dekorasyon ve tasarım şekillerini ve malzemelerini takip etmek elbette ki hiç kimse için mümkün değildir. Bu sebepten dolayı dış cephe süsleme ve kaplama çeşitleri olarak, en sık kullanılan ve tercih edilen modellerini sayfamızda sizler için paylaşmak istedik.

Dış cephe ürünleri eski ya da yeni her türlü yapıda rahatlıkla kullanılabilen dekoratif yapı elemanlarından oluşur. Dış cephe süslemeleri yüksek kalite (30 dns) EPS malzemeden üretilmektedir. Dış cephe ürünlerinin dışı, dış cephe dekorları ve şartlarına dayanıklı akrilik sıva veya kum sıva ile kaplıdır.

EPS yüksek basma dayanımı sayesinde sağlamdır. Bünyesine su almaz ve donma çözülme dayanımı yüksek olmasından dolayı doğa koşullarına karşı dayanıklıdır. Dış cephedeki ısı değişimlerine karşı dayanıklı olduğu üniversite laboratuvarların da test edilmiştir.

Dış cephe ürünlerinin dışındaki özel sıva güneşin ultra viole ışınlarına karşı koruma sağlar, esnek yapısı sayesinde çatlamayı ,kırılmayı ve yaşlanmayı engeller.

Galerimizde bulunulan modellerin tasarımında Osmanlı , Selçuklu , Modern dış cephe mimari tasarımlardan esinlenildi.

Yeni dış cephe kaplama ve süslemeleri

Dış cephe mantolama

2017 yılında en fazla yapılan dış cephe dekorasyonları içerisinde en çok, standart dış cephe mantolama uygulamaları ve söve çalışmaları göze çarpmaktadır. Mantolama yapmanın zorunluluğu sebebiyle bu artışa neden olmaktadır. Genellikle dekorasyon maksadı dışında, ısı ve ses yalıtım olması açısından tercih edilmektedir. Madem mantolama yaptırdık, bari ufak tefek te söve uygulamalarıyla az da olsun görsellik katalım düşüncesi de oluşmaktadır. Fakat asıl sebep, tamamen izolasyon ve yalıtım çalışmasını yapmaktır. Standart mantolama ve söve çalışmalarına örnek olarak bir kaç farklı model paylaşmak istiyoruz sizler için. Beğeneceğiniz dış cephe dekorları olacağına eminiz galerimiz içinde.

Dış cephe söve tasarımları

dış cephe söve yapımı
dış cephe söve yapımı

Dış cephe dekorları, boyaları, tamiratları veya yalıtım çalışmaları için iskele kurulur.

Dış cephe söve yapımı için birbirini takip eden yüzeylere terazisinde ipleri atılır.

Sövelerin uç kısımları makine ile kesilerek arka yüzeyi yapıştırıcı ile taraklanarak cepheye tutturulur.

Pencere üstleri ve diğer malzemlerde kapak yapılması gereken yerler makine ile kesiler deniz tutkalı ile tututrularak yapıştırıcı ile cepheye monte edilir .

Pencere üzerlerine ve kat silme üzerlerine mastik geçilir .

Her boya en az 3 adet gelecek şekilde çivilenerek . kuruma gerçekleşince çiviler sökülür .

Tüm ek yerleri deniz tutkalı ile yapıştırılıp şişen deniz tutkallarının taşan kısımları spatula ile temizlenir.

Tüm ek yerleri ve çivi yerleri tamir harcı dile rutuş yapılarak kuruma tamalanınca yüzey düzgünlüğü sağlanarak şekilde zımpara işlemi yapılacaktır.

Uygulanan tüm malzemelerin terazide olmasına özen gösterilir.

Daha sonra astar uygulanarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

Grenli boya yapımı

Seçilecek renge uygun1 kat astar uygulaması yapılır.

Daha sonra 1 kat grenli boya mercan rulo ile uygulanarak boyama tamamlanır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımızda sizlere faydalı olabilir;

Mantolama Fiyatları

Mantolama Nasıl Yapılır

Dış cephe süsleme

Anahtar Teslim Dekorasyon Şirketi

Ev Tadilat Fiyatları

Komple ev dekorasyon


dış cephe dekorları, dış cephe dekorasyonları, dış cephede dekor çalışmaları, bina dışı dekorasyon modelleri, grenli boya, söve, söve yapımı,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0