perde çeşitleri

Perde Çeşitleri

Perde Çeşitleri – 2017 en güzel ve en şık perde çeşitleri..

Perde Çeşitleri – Ev dekorasyonunda A dan Z ye en güzel, en şık, en modern perde çeşit ve modelleri perde tasarımları hakkında bilgi ve tavsiyeler..

Perde Çeşitleri – Kafanız mı karışık? Perde çeşit ve modelleri mi arıyorsunuz? Kesinlikle doğru yerdesiniz.. Keza, yüzlerce desen, renk ve uygulama seçenekleri sizleri bekliyor. Peki, en güzel, en şık ve en modern perde çeşitlerini ararken nelere dikkat etmeliyiz? nasıl bir yol izlemeliyiz ve uygulama nasıl olmalı? İşte sizlere yardımcı olabilecek bazı ipuçları…

Perdeleriniz için  model ararken, birbirinden güzel renk ve desenlerle zenginleştirilmiş seçenekler çıkıyor karşınıza. Bunun yanı sıra pek çok sistem ve uygulamalara da gün geçtikçe yenileri ekleniyor. Adeta evinizin gelinliği olan perdelerinizin dekorasyonunda perdelik kumaşlar, korniş sistemleri, birbirinden şık ve zarif tüllerin önemi oldukça büyük rol oynamaktadır. Perdeler evinizin mahremiyetini sağlamanın yanı sıra şık dekorasyon tavsiyeleriyle aynı zamansa sizin tarzınızı da yansıtmalıdır. Öncelikle perde seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurların başında uygun renk ve desen gelmelidir. Seçeceğiniz perdeler pencerelerinizi öne çıkarmanın yanı sıra yaşam alanınızın dekorasyonunu da tamamlamalıdır.

perde çeşitleri
perde çeşitleri

Perde seçerken…

1- Dekorasyon seçiminiz ne olursa olsun, ister modern ister klasik perde modellerinin kolay temizlenebilir olmasına öncelikle dikkat etmelisiniz.

2- İş temponuz oldukça yoğunsa, ütü gerektirmeyen perde modellerini seçmeniz daha doğru olacaktır. Birbirinden farklı kumaş veya mekanizmaları kullanacaksanız, kesinlikle doğru seçimler yapmalısınız. Mesela birinde düz bir kumaş kullanıyorsanız bir diğer seçiminiz desenli olandan yana olmalıdır.

3- Bunun dışında yaşam alanınızın kullanım alışkanlıklarına ve özelliklerine uygun perdeler seçmelisiniz. Seçimleriniz, ihtiyaç ve isteklerinize uygun olmalıdır.

Klasik perde seçimi..

1- Klasik perdeden yana bir model seçecekseniz, ekru ya da beyaz tülleri tercih etmelisiniz. Gün ışığından daha fazla faydalanmak istiyorsanız, tül kullanmak kesinlikle doğru bir tercih olacaktır.

2- Bunun yanı sıra asma tavan sistemiyle tavan bitişiğindeki sorunları ortadan kaldırırsınız. Asma ve çıkarma kolaylığı bulunan kornişe geçme sistemli perdeler son derece pratiktir ve düzenli bir görünüm sağlarlar.

3- Kalın perde ve tülü birlikte kullanarak zengin bir görüntü elde edersiniz. Gösterişli fon perdelerle basit tülleri birlikte kullanarak modern bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Rustik raylı perde seçimi..

1- Modern bir dekorasyon istiyorsanız özellikle rustik raylı sistemi tercih etmelisiniz. Tek renk kumaşlarla büyük desenli kumaşları bir arada kullanarak perde modelleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

2- Son derece şık görüntü elde etmek ve mekanlarınız da sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız pencereleriniz de raylı rustik sistemleri  kullanabilirsiniz.

perde modelleri-1
perde modelleri-1
perde modelleri-2
perde modelleri-2

Kruvaze perde seçimi

1- Kruvaze perde seçimi yaparak özellikle küçük mekanlarınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Mekanınız küçük pencereli ise, kruvaze perdelerle birlikte duvarınızı da kullanarak mekanı daha ferah hale getirebilirsiniz.

2- Aynı zamanda kruvaze perde çeşitleri yaşam alanınıza gösterişli bir hava da katacaktır.

3- Kruvaze perde modelini tercih edecekseniz sipariş verirken kanat yönünü mutlaka belirtmelisiniz. Özellikle yan cephesinde balkon kapısı bulunan mekanlarda, kruvaze perde kullanmak kullanışlı ve çok doğru ve bir fikirdir.

4- Pencerenizin tam ortasına kruvaze perdenizin denk gelmesini istiyorsanız ölçü alırken mutlaka çok dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Stor perde seçimi..

1- İster düz renkle güneşlik yapabileceğiniz, isterseniz desenli stor perdeleri  tüm pencereleriniz için kullanabileceğiniz oldukça zengin alternatifleri günümüzde rahatlıkla bulabilirsiniz.

2- Şayet stor perde uygulayacağınız mekanınız çok güneş alıyorsa, ışık geçirmeyen özellikte stor perde olmasına dikkat edin.

3- Ayrıca stor perdeler, temizliği, sağlamlığı ve zengin çeşitliliğiyle öne çıkmaktadır. Bu sebepten stor perde alış verişi yaparken mutlaka temizliği kolay, silinebilir, yıkanabilir olduğundan emin olun.

4- Yatak odasından salona kadar pek çok mekanda katlamalı özelliği bulunan stor perdeleri kullanabilirsiniz.

5- Fon perdeleri stor perdelerle birlikte kullanarak ayrı bir hava yaratabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise birini düz diğerini desenli olarak seçmenizdir.

6- Aynı zamanda stor perdelerin motorlu olanları da bulunmaktadır. Perdelerinize kolayca müdahale etmek istiyorsanız motorlu stor perde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Japon perde seçimi..

1- Son yıllarda perde çeşitlerinde yeni trend olan Japon perdeler, özellikle yüksek duvarlar için oldukça idealdir.

2- Mekanizma bakımından kullanım kolaylığı sağlayan Japon perde uygulamasında hem tül hem de kumaş seçimi yapabilirsiniz.

3- Bir diğer dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise Japon perde modeli uygulayacağınız mekanda perdenin hizasında mobilya veya radyatör olmamasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Şayet pencerenin hemen altında radyatör çıkıntısı bulunmaktaysa Japon perde mekanınız için kesinlikle uygun değildir.

Jaluzi perde seçimi..

1- Perde modeli seçiminde kararınız jaluziden yanaysa, ahşap-bambu veya metal olarak iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Her iki seçenekte de özellikle malzemenin kaliteli olmasına çok dikkat etmelisiniz.

2- Ahşap jaluzide mikronunun vernikli, metal jaluzide ise kalın olması özelliğini aramalısınız. Temizlemesi son derece kolay olan jaluzileri özellikle genç odası, çalışma odası veya mutfakta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bağlamalı perde seçimi..

1- Son derece gösterişli perde dekorasyon tavsiyeleri arıyorsanız, bağlamalı perdeler tam size göre. Pencerenizin daha geniş görünmesini sağlamak için perdenizin korniş veya rayını pencere eninden biraz daha geniş tutmalısınız.

2- Desenli ve drapeli perdeleri, şık braçollarla pencerenizin iki yanından bağlayabilirsiniz. Perdelerinizi sağ ve sol yanından pay bırakarak duvarı örtecek şekilde bağlarsanız, perde alanını olduğundan daha geniş göstermiş olursunuz.

3- Şayet perde seçiminizi sade modellerden seçmişseniz, daha gösterişli braçollar tercih etmelisiniz.

perde modelleri-3
perde modelleri-3
perde modelleri-4
perde modelleri-4

Zebra perde seçimi..

1- Son dönemlerin en fonksiyonel ve en akıllı perde çeşitlerinden biriside tabi ki zebra perde modelidir. Aynı zamanda hem perde hem de güneşlik olarak kullanabileceğiniz zebra, zengin renk ve desen seçeneği de sahiptir.

2- Salondan mutfağa, çalışma odasından yatak odasına dek rahatlıkla kullanabileceğiniz zebra perdeler, açıp kapandıkça daha az toz tutma özelliğine sahiptir.Temizliği son derece kolay olmakla birlikte narin bir deterjan ve sünger yardımıyla hızlı ve kolayca temizlenebiliyor.

3- Günümüzde birçok şirket zebra perde temizliği için hizmet vermektedir. Üstelik zebra perde ile yüksekliğine de dilediğiniz gibi karar verebiliyorsunuz.


perde çeşitleri, perde modelleri, 2017 perde modelleri, tül perde modelleri ve çeşitleri, mutfak perdeleri, salon perdeleri, kruvaze perde modelleri, zebra perdeler, perde modelleri ve fiyatları

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0