Osmanlı Tavan

Osmanlı Tavan – Saray tavan dekorasyon ürünleri. Osmanlı tavan dekoru.

Osmanlı Tavan – Şıklığın ve eskitilmiş modeller ile evinizi Osmanlı zamanlarına taşıyabilirsiniz. El işçiliği ile yapılmış motifler, avize göbekleri.

Osmanlı Tavan – Osmanlının yapıları arasında göze en çok çarpan ise hiç şüphesiz camiler, anıt mezarlar ve saraylardır. Günümüzde ise Osmanlı mimari’sine uygun evlerin inşası tekrardan ivme kazanıp bunun yanı sıra da bir çok yabancı mimara ilham kaynağı olarak yurt dışında çağımıza uygun halde dizayn edilerek tekrardan projelendirilip hayata geçirilmektedir.

saray tavanları
saray tavanları

Osmanlı mimarisinde ön plana çıkan en önemli mimari ögelerden bir diğeri ise hiç şüphesiz tavan süslemeleridir. Tavan süslemeleri zenginlik sembolü olmasının yanı sıra, dini motifler işlenilerek değişen süsleme özellikleri ve farklılıklarıyla beraber simgeselliğin ve kültürün kaynağı olmakla birlikte bir tür üst örtü olarak tanımlanmış ve anlamlaştırılmıştır.

Osmanlı Tavan (Saray Tavan) Ürünlerinin Özellikleri;

1- Saray tavan ürünleri montaja hazır halde satışı yapılır. Boya gerektirmez. Gizli dübel yerlerinden dübellenerek montajı yapılır. Uygulaması temizdir.

2- Oteller, restoranlar, ofisler, bina girişleri, camiler, salonlarınız, teşhir vitrinleriniz ve alışveriş merkezlerinin vazgeçilmezi olan saray tavan ürünleri diğer dekoratif duvar panelleri ile kombine edilebilir.

3- Bu ürünler asma tavan ve gergi tavan ürünlerine nispeten tavan dekorunda Türkiye piyasasında yeni ürünlerdir.

4- Saray tavan ürünlerinin ham maddesi PVC dir.

5- Saray tavan ürünlerinin kare, yuvarlak, sekizgen, dikdörtgen, şeklinde modelleri vardır.

6- Saray tavan ürünleri ana renk olarak altın, eskitme, beyaz, gümüş çeşitleri ile satılmaktadır.

7- Ürünlerimizin en belirgin özelliği montaja hazır halde gelmesi ve istenildiğinde sökülüp başka yerde kullanılabilmesidir.

8- Saray tavan ürünlerin uygulaması dübelleme sistemi ile yapılır.

9- Kartonpiyerlerde ise hareketli motifler hareket ettirilerek monte edilir ve kapatılır. Köşeye gelen yerlerde 45 derece kesim yapılır. İstenildiğinde 45 kesim yapılan yerlere özel köşe kupaları konulur.

saray tavan oval göbek
saray tavan oval göbek

10- Saray tavan ürünleri camiler, düğün salonları, restoranlar, oteller, ev salonları, bina girişlerinde kullanılmaktadır.

11- Özellikle kartonpiyer, çıta ve motifler ile farklı konseptler kullanılarak zengin tasarımlar yapılmakta ve Osmanlı ihtişamını yansıtan bir dekorasyon ortaya çıkmaktadır.

12- Saray tavan ürünlerini Osmanlı yalı tavanları, Osmanlı tavan süslemeleri, altın yaldız veya altın varak tavan süslemeleri gibi hayal edebilir ve tüm klasik dekorasyon uygulamalarınızda kullanabilirsiniz.

13- Saray dekoratif tavan ürünleri, asma tavan veya gergi tavan sistemlerine göre hem uygun hem de özellikle klasik tavan dekorasyonunda çok daha şık ve zarif bir görünüm sunmaktadır.

14- Tavan fiyatları ortalama 30 m2 lik bir alan için göbek ve köşe kartonpiyer kullandığımızı varsayarak 1000 tl civarında bir maliyet çıkacaktır.

15- Saray tavan ürünleri gergi tavan ve asma tavan ürünleri ile karşılaştırıldığında ürünlerimiz zahmetli uygulamalarını bir kenara bırakıp hızlı uygulamasından dolayı tüketicilerin beğenisini toplamıştır.

16- Saray tavan ürünleri asma tavan fiyatları ve gergi tavan fiyatları ile karşılaştırıldığında maliyet açısından da ekonomiktir. Özellikle asma tavan, ikamet edilen bir yapıda uygulanması ortamın dağılmasına sebep olmaktadır.

17- Gergi tavan ise haşerelerin içinde kalması ve yapıdaki herhangi bir sıkıntıdan oluşan tamiratları zorlaştırmaktadır.

İlginizi çekebilecek diğer Osmanlı Tavan sayfamızıda ziyaret edebilirsiniz: Saray tavan modelleri


osmanlı tavan, saray tavan, osmanlı tavan sistemleri, saray tavan göbekleri, tavan süsleme fiyatları, saray tavan kaplama, osmanlı tavan modelleri, osmanlı tavan süslemeleri, osmanlı tavan göbekleri