Koridor Tavan – Antre ve koridorlar için tavan dekorasyonu.

Koridor Tavan – Antreler evlerimizin dışa açılan ilk vitrini olduklarından dolayı dekorasyonları oldukça önemlidir. Keza aynı durum koridor içinde geçerli.

Koridor Tavan – Antre ve koridorlar için tavan dekorasyonu ilk girişte konuklarınıza evinizin dekorasyonu, daha doğrusu sizin dekorasyon zevkiniz hakkında önemli ipuçları verir. Bu bağlamda asma tavan dekorasyonunuzu yaparken dikkat etmeli, gerekirse bu işi profesyonel anlamda yapanlardan yardım almalısınız. Bu konuda sizlere ilham kaynağı olacak çeşitli asma tavan örneklerinden esinlenen modelleri inceleyebilirsiniz.

antre tavan modeli1

antre tavan modeli1

antre tavan modeli2

antre tavan modeli2

Artık yapılan ev projelerinden yüzde doksanı benzerlik göstermektedir. İki seçenek sunuluyor. Birincisi L biçiminde koridor ikincisi I biçiminde koridordur. Bu ne anlama geliyor: Uzun inçe bir koridor anlamına gelmektedir. Bu koridorlar daha çok ışıksız kalmaktadır. Evin tam ortasında kalmaktadır. Bu koridorlara sadece kapılar açılmaktadır. Bu koridorları aydınlatmaktan başka bir çare kalmıyor. Bu koridorlar artık onlarca spot ışık veya ledli gizli ışıklarla aydınlatmaktadır. Koridor bir ev için çok önemli çünkü ilk girişte göreceğimiz mekan koridorlar oluyor. Bu koridorlar tek bir dekoru kalıyor oda tavanda alçıpanla yapılan asma tavan kalmaktadır. Yeni moda asma tavan modelleri koridorun boydan boya kenarları yirmi otuz santim çekilerek sonuna kadar asma tavan döşenmektedir.

antre tavan modeli3

antre tavan modeli3

antre tavan modeli4

antre tavan modeli4

Koridor Tavan Dekorasyonu Özellikleri:

1- Tavanda güzel bir görüntü sunarak yapılan alanda dayanıklılık ve güven hissi verir.

2- Kamu kuruluşlarında, hastanelerde, okullarda sıkça uygulanmaktadır.

3- Tavan arasına kolay ulaşım sağlar.

4- Özellikle üzerinde cam yünü ya da taş yünü kullanılarak oluşturulan delinmiş metal asma tavan sistemi , ortama ayrı bir hava katar.

5- Islak zeminlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir silinebilir .


koridor tavan, ev koridor asma tavan modelleri, koridor tavan dizaynları, koridor tavan modelleri, koridor tavan kaplama, koridor tavan aydınlatma, koridor gergi tavan modelleri, antre tavan modeli