Bu yıla damgasını vurmuş Modern ev dekorasyonu tüyolarını burada inceleyin! Bu makalemizde Ahşabın asaletinden tutun, ideal ev dekorasyonuna kadar her şey var. Modern ev dekorundaki yaratıcı fikirler hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Modern Ev Dekorasyonu Tüyoları – Ailemizle zaman geçirdiğimiz, dinlendiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, huzur bulduğumuz ve eğlendiğimiz başlıca mekan olan evler, artık sıradan bir barınma alanı olmanın çok ötesinde. Evde geçirilen zamanın artışıyla birlikte, haliyle ev dekorasyonu fazlasıyla önem kazandı. Son yıllarda modern ev dizaynında, sıkça tercih edilen minimalizmin sadeliğinden ilham alınmakta. Modern ev dekorasyonu teknolojinin sağladığı yenileşimlerle, günlük yaşamınıza kullanım kolaylığı sağlıyor. Birbirinden şık, modern ve eşsiz tasarımlara imza atıyor. Modern dizayna sahip evlerde hareket alanları için geniş boşluklar bırakılıyor.

modern-ev-tüyoları2

Ev dekorasyonu hepimiz için özgün ve kişiselleştirilmiş birer yaşam alanıdır. Modern ev dekorasyonu yalın ve karmaşıklıktan uzak çizgileriyle, evinizin dingin bir atmosfere sahip olmasını sağlar. Sadeliğin verdiği estetik ve teknolojik tasarımlı modern dokunuşlar, evinizi başka bir boyuta taşıyacak. Peki ama nasıl? Evimizi daha modern, iddialı ve çekici olacak şekilde nasıl dekore edebiliriz soruları sıkça sorulmakta. İşte sorularınıza cevap olacak, sizin için derlediğimiz bazı modern dekorasyon tüyoları;

Ahşabın Asaleti

Yerlerden kapılara, mobilya materyallerinden raflara ve hatta duvar kaplamalarına değin evinizin birçok alanında ahşaba yer verin. Görsel anlamda estetik ve işlevsel bir materyal olan ahşap, modern ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor. Fonksiyonelliği ve estetik görünümü kadar ahşabın modern tarzlarda kullanılmasının bir diğer sebebi, kolay kombin yapılması. Her renk tonuyla birleştiğinde uyum sağlayabilen ahşap, evinize çok yakışıyor.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Yazlık Ev Salon Dekorasyonu

Açık renk ahşap kullanımı ortamı daha aydınlık ve ferah gösterir. Bu noktada modern ev dekorasyonu ve minimal felsefeye ilgi duyanlar sıklıkla ahşap ürünler tercih eder. Açık renk ahşaptan yapılan duvar rafları işlevsel olur. Odaya daha soft bir ambiyans katar. Sakin bir ortam oluşmasını sağlar. Öte yandan dar bir yaşam alanına sahipseniz tercihinizi açık renk ahşap yer döşemesinden yana kullanın. Yerlerde açık renklerin kullanılması yaşam alanınızı daha geniş gösterir.

modern-ev-tüyoları3

Renk Seçiminde Cesur Olun

Evinize renk katmaktan asla çekinmeyin. Renk tercihlerinizde cesur davranın. Modern tasarımla dizayn edilmiş evlerde sadelik ön planda. Bu sadeliğe renkler çok yakışacaktır. Eviniz için alışverişiniz sırasında renk skalanızı geniş tutun. Renklendirmeye modern tarz için önemli alanlardan biri olan mutfaktan başlayın. Renkli mutfak dolapları ve değişik renklerde sandalyeler mutfağınızı faklı bir formata taşır. Öte yandan mutfağınızda kullanacağınız canlı renkler ortamın enerjisini yükseltir.

Günün çoğu zamanını geçirdiğiniz salonlar size ve misafirlerinize enerji versin. Canlı renklerin ortama yayacağı pozitif enerjiyle daha dingin hissedersiniz. Koltuk minderlerinde ve duvarlarda canlı renk tonları tercih edin. Modern dekorasyonda modernliği evin dışına taşıyın. Evinizi renklendirirken balkonlarınızı unutmayın. İç tasarımla ve dış tasarımla evinizi daha modern hale getirin.

modern-ev-tüyoları4

Geometrik Şekiller Kullanın

Modern dekorasyon tüyolarından bir diğeri de geometrik şekiller kullanmak. Geometrik formlarla tasarlanmış mobilyalar, zamanla modern ev dekorasyonlarıyla özdeşleşmiştir. Ev dekorasyonlarında kullanılan basit ve sade şekiller sakin bir ambiyans oluşmasını sağlar. Siz de yaşam alanlarınıza ekleyeceğiniz basit formlarla daha modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. Günümüzde çoğu mobilya şirketleri mobilya tasarımlarında geometrik şekillere yer verir.

Çalışma masalarından tutun,  koltuk takımlarına kadar geometrik şekillerle modern evlerin pek çok odasında karşılaşmak mümkün. Geometrik şekillerde tasarlanan mobilya ve aksesuarlar, evinizin modern stilini tamamlamak adına iyi bir tercih olur. Geometrik şekillerde tasarlanan mobilyalar modern olduğu kadar zamansız kullanılabilecek parçalar. Siz de sade zarafetiyle  geometrik formda parçaları evinizde kullanarak, daha modern bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Dekorasyon Yapı Malzemeleri
modern-ev-tüyoları5

Sade Hatlara Yer Verin

İlhamını minimalist felsefeden ve modern insandan alan modern ev dekorasyonu sadelikten uzak hayal edilemez. Günlük hayatın karmaşasından sıkılanlar evlerinde daha sade ve sakinlik sağlayan modern tasarımla kendini buluyor. Modern ev dekorasyonu ilhamını aldığı minimalizm gibi sade ve dingin yaşam alanı oluşturmak isteyenler için iyi bir tercih.

Evinizi dekore ederken düz çizgiler ve tek düze desenlerle sadeliğin verdiği zariflikten yararlanın. Mobilya kaplamaları, halılar, perdeler ve tekstil ürünlerini seçerken, düz çizgilerin hakim olduğu ürünler tercih edin. Evde zamanınızı en çok harcadığınız salon ve yatak odalarında, göz yormayan tasarımlar tercih edin. Göz yormayan sade tasarımlar daha modern bir görünüm sağlar. Ortamı daha dingin bir hale getirerek, daha huzurlu bir ambiyans oluşturur.

modern-ev-tüyoları6

Teknolojiye Kullanın

Hayatımızın her alanında bize kolaylık sağlayan teknoloji, ev eşyalarımızda bize eşlik ediyor. Teknolojinin içinde yaşadığımız ve pratiklikle zamandan tasarruf yapmayı sağladığımız modern dünyada, teknolojik mobilyalar epeyce revaçta.

Modern teknolojiyle tasarlanan evlerde, ev eşyalarında sıklıkla teknolojiden faydalanılmakta. Isı ayarı yapabilen musluklar, uzaktan kumandalı perdeler ve çok daha fazlası. Bunların hepsi modern zamanda teknoloji ve tasarımın birleşimiyle oluşan değişimler. Modern ev dekorasyonunu teknolojiden uzak düşünemeyiz.

Her anın kıymetli olduğu günümüzde pratiklik ve zamandan tasarruf sağlamasıyla sıklıkla tercih edilen teknolojik ev eşyaları, oluşturmak istediğiniz modern evin tarzınızı tamamlar. Evinizde teknolojiye yer vermek etkili modern dekorasyon tüyoları arasında.

modern-ev-tüyoları7

İdeal Ev Dekorasyonu

Bir evi dekore ederken öncelikle misyonunuz konforun ve şıklığın aynı anda sağlanması olmalı. Aksi halde gözlere hitap etse de kullanışsız olan mobilyalar zaman içinde büyük bir masrafa ve pişmanlığa dönüşür.  Öte yandan sizi görsel olarak yansıtmayan ve keyif vermeyen ev dekorasyonu büyük rahatsızlık yaratır. Haliyle seçimlerinizi yaparken sadece görüntüden değil, fonksiyonellik ve rahatlıktan yola çıkarak karar vermen gerekir.  Böylece her anlamda yaşam alanınızı, kişiselleştirilmiş bir huzur alanına dönüştürmeniz mümkün olabilir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Modern Ev Dizaynı

Ev dekorasyon dünyası, gün geçtikçe genişleyen ve yeni fikirlerle zenginleşen canlı bir yapıdadır. Seçim aşamasını daha keyifli kılarken daha da zorlaştırır. Birçok kişi dekorasyonda önce hangi köşeden ve evreden başlaması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilmekte. Ne istediğinize ve bütçenize karar verdikten sonra, dekorasyonunuz adım adım netleşmektedir. Evinde tam olarak nelere ihtiyacın olduğunu, beklentilerini ve evde en çok yaptığın etkinlikleri düşünmeli ve seçimini ona göre yapmalısın.

En Trend Modern Ev Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: ev dekorasyon,modern ev dekorasyonu,ideal ev dekorasyonu,modern ev dizaynı,modern dekorasyon tüyoları,yeni ev döşeme fikirleri,teknolojik ev eşyaları,ev dekorasyon yazıları,modern dekorasyon örnekleri,en güzel ev dekorasyonu,modern tasarım evler,