Bu yıla damgasını vurmuş Modern taş ev dekorasyonlarını burada inceleyin! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz. Bu makalemizde modern taş ev dekorasyon tüyolarından tutun, dekorasyonda doğal taş modası ve özelliklerine kadar herşey var. Modern taş ev dekorasyonu hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Modern Taş Ev Dekorasyonu – Günümüzde apartman dairelerinden uzaklaşmak isteyenlerin hayallerini süsleyen ve kırsal bir görünüme sahip olan modern taş evler; estetik bakımdan üzerine benzer tanımayan özelliklerdedir. Doğanın içinde yer alması, bütünüyle taş malzemeden tasarlanması ve fonksiyonel anlamda oldukça yararlı olması nedeniyle çok fazla ilgi görmektedir. Biraz maliyetli ve doğal ortamı andıran bir havaya sahip bu evler, insanı adeta eski çağlara götürmektedir.

modern-taş-ev-örneği2

Günümüzde yalıtımın da hesaba katılarak teknolojik gelişmelerin kullanılması ile çok daha dayanıklı ve modern taş evler inşa edilmektedir. Öyle ki; hem modern hem de klasik çizgileri barındıran taş ev modelleri herkesin ilgisini çekmekte ve beğenisini kazanmaktadır.

Doğayla iç içe ve yine doğal yapıda oluşturulmuş mimari özelliklere sahip modern taş evler için dekorasyon ve tasarımları, gene doğallık çizgisinde bir dizayn ve tarzda oldukça sağlıklı yapıda üretilir. Mimarisindeki kadar bir doğallık, evin dış cephesinde olduğu gibi doğru şekilde dekore edildiği zaman evin içinde de yakalanabilir.

Dolayısıyla uyumlu bir dekorasyon tarzıyla taş ev, daha da mükemmel bir görünüme kavuşur. Fakat taş evlerin yapımı için harcanan bütçenin yüksek olduğu da bir gerçektir. Hayalinizdeki dekorasyonu modern taş evinizde yakalamanız biraz külfetli gibi gelir. Ancak  bu tip evlerin yaz aylarında serin ve kış aylarında sıcak olması gibi artılarının, yapısında kullanılan doğal malzemeler sayesinde olduğu da unutulmamalıdır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Evinizi Lagom Stiline Göre Döşeyin
modern-taş-ev-örneği3

Modern Taş Ev Dekorasyonu için Tüyolar

Doğal malzemelerden inşa edilen modern taş evlerin dekorasyon nasıl olmalı? Dolayısıyla dekorasyon konusundaki kilit nokta da bu doğallık! Bu yüzden doğallığı bozmamak adına, dekore ederken yine doğal malzemeler kullanmaya özen göstermelisiniz. Aslında taş evlerin inşa tekniklerinde anahtar kelime ahşap kullanmaktır. Bu bağlamda size en çok yardım edecek unsurlardan en önemlisi tabi ki! ahşap mobilyalar olacaktır.

Evin bölümünü ayırmak için ahşap ayırıcı kullanılır. Ayrıca dekoru için ahşap malzemeden yapılmış masa ve sandalyeler kullanmak daha iyi bir fikirdir. Bunun dışında yerleri kaplamak amacıyla ise masif ahşap malzeme kullanımı oldukça ideal bir seçim olur.

Modern Taş Ev Dekorunun Olmazsa Olmazları

Modern taş ev dekorasyonunda olmazsa olmazlar diyebileceğimiz diğer ürünleri de bir başlık altında sıralayacak olursak;

  • İlk akla gelen şüphesiz ki şömine kullanımı olacaktır.
  • Bunun yanı sıra estetik bir görünüm oluşturmanızı sağlamak için ise, uygun bir yere kitaplık koyulmalıdır.
  • Tabi salonunuzda bulunan kitaplıklar ve dolap gibi eşyalarınız için ise malzeme olarak meşe ağacı tercih edilmelidir.
  • Oturma odalarında bulunan koltuk ve diğer eşyalarda, yine doğayla uyumlu olacak beyaz ile yeşil renkleri tercih edilmelidir.
  • Bunun dışında klasik mobilyadan vazgeçemeyenlerdenseniz; evinizin doğal yapısı ile uyumlu klasik tarz koltuk seçimi yapılmalıdır.
modern-taş-ev-örneği4

NOT: Antika ürünlerle geçmişten gelen bir rüzgâr, evinizin içine bambaşka bir atmosfer katacağı için salon içinde yağlı boya resimler, antika eşyalar gibi bazı süsler kullanmanız oldukça akılcı bir dekorasyon fikri olacaktır.

Dekorasyonda Doğal Taş Modası

Daha modern ve farklı bir görünüm elde etmek için iç mimaride çeşitli dekorasyonlar tercih edilir. Bu dekorasyonların en önemli özelliği ise, her sezona ve her mevsime hitap edebilmeleridir. Son yıllarda günümüzde bu dekorasyonlar arasında en çok dikkat çeken yeni trend doğal taş modasıdır. Yaşam alanlarına farklı bir atmosfer katan doğal taş dekorasyonu, ev dekorasyonu için ideal özelliklere sahiptir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Ümitköy Boyacı

Salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok alanda kullanılabilen bu trend, yaşam alanlarının ruh halini de doğrudan değiştirme etkisine sahiptir. Doğal taşlar sahip oldukları bazı özellikleri sayesinde, belirli coğrafyaların bulundukları ortama ters bir hava etkisi de oluşturabiliyor. Artık günümüz modern mimarisinde, bu taşlar üzerinden yapılan duvar dekorasyonları oldukça etkindir. Bu yüzden dekorasyonda doğru doğal taşları tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Doğal Taşın Özellikleri

Ev dekorasyonunda renklilik sağlayan ve anlamlarını bulundukları ortama yansıtarak farklı bir alan oluşturan bazı doğal taşlar, ev dekorasyonu için oldukça uygundur. Yaşam alanınızda farklı bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, doğal taşların anlamlarını da bilmeniz önemlidir. Bu bağlamda birkaç örnek verecek olursak;

modern-taş-ev-örneği5

Akik: Bulunduğu ortamda koruma oluşturarak iyileştirme sağlar.

Turkuaz: İyileşme sağlar.

Yeşim taşı: Huzur ve uyumun yayılmasını sağlar.

Aleksandrit: Düzelme ve yenilenme bakımından uyum sağlar.

Doğal Taşların sabit bir boy oranı yoktur. Ancak dekorasyon yaparken her boyda bulmanız ve kullanmanız mümkündür.

Daha şık bir görünüm oluşturmak için taş duvar dekorasyonunda yapacağınız dekorasyonları, bu taşlarla bütünleştirebilirsiniz.

Fazla dokuya sahip olmaları oda dekorasyonunda kaba ve kalabalık modellerin kullanılmasına engel olur. Amacınız ferah bir ortam oluşturmaksa, doğal taşlarla yapacağınız dekorasyonda bu yönde olmalıdır.

En trend modern taş ev modelleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: modern taş ev dekorasyon, taş ev dekorasyon, taş ev mimarisi, modern taş ev modelleri, doğal taş dekorasyonu, modern taş ev fiyatları, dekorasyonda doğal taş modası, taş ev tasarım, taş şömine ev dekorasyonu,