kaba-inşaat-güncel-fiyat-listeleri

Kaba İnşaat Nedir? Nasıl Yapılır? Kaba İnşaat Maliyetleri

Merhaba. Yeni bir Dekordelisi projemizle ve çalışmamızla daha birlikteyiz, Cüneyt usta ben. Antalya’da yapımına devam ettiğimiz ultra lüks villa inşaatımıza ait imalatlarımızı sizlerle bu yazımızda paylaşıyoruz. Önceki makalemizi buradan ziyaret ederek bu projemize ait diğer çalışmalarımızı da izleyebilirsiniz. Böylelikle kaba inşaata başlarken neler yapılıyor? Hazırlık aşamaları nelerdir? Bütçe hesaplamanızı nasıl yapmalısınız gibi daha bir çok konuya net cevaplar bulabileceksiniz. Sizler, kaba inşaat yapım aşamalarımız videomuzu izlerken bende kısa kısa açıklamalar yaparak sizleri mümkün olduğunca bilgilendirmeye çalışacağım.

Hedeflenen Ultra Lüks Villa Projemiz

İç Görseller (3D Modelleme)

Dış Görseller (3D Modelleme)

Öncelikle kaba inşaatımızı bitirdiğimiz projemizin hedeflenen nihai görüntüsünü sizlerle paylaşarak başlamak istiyorum. İç ve dış olmak üzere oldukça modern ve görsel bir proje olması için önceden hazırlayıp müşterimize sunduğumuz 3D modellemelerimizi izliyorsunuz. Yavaş yavaş, nihai hedef projemize ulaşacağız bu videolar serimizde. Bu zamana kadar neler yaptık, haydi başlayalım.

Kaba İnşaat Öncesi Neler Yaptık

  • Tüm projelerimizi müşterimizin istek ve ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde hazırladık.
  • 3D modellemelerimizi yaparak bitmiş halini daha başlamadan değerli iş verenimize gösterdik.
  • Ondan onayımızı alınca hemen projemizi ilgili resmi mercilere sunduk ve onayımızı aldık.
  • Geçici müteahhitlik, resmi harçların yatırılması, evrak takipleri gibi işlemlerimizi de biz yaptık.
  • İnşaat lisansımızı yani ruhsatımızı aldık.
  • Tüm su ve elektrik abonelikleri gibi aşamalarımızı da tamamladık.
  • Ada parsel ölçülendirmemizi harita mühendislerimiz aracılığıyla özenle aldık.
  • Temel kazıklarımızı çaktık ve hafriyatımızı tamamladık.
  • Temel kalıp, demir ve beton işlerimizi tamamlayarak temelimizi attık.

Dipnot olarak belirtmek istiyorum; hafriyat işleri ve temel, kaba inşaata dahil olan işlerdir.

İnşaat fiyatları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: İnşaat Fiyatları >

Kaba İnşaat Nasıl Yapılır?

Yukarıda saymış olduğum resmi mevzuatlar ve hazırlık aşamaları oldukça sabır ve koşuşturma isteyen işler bütünüdür. Biz sizler için tüm mimari proje dosyalarınızın hazırlanması, evrak takip, onay, ruhsat işlemleri ve abonelikler gibi mevzuatları hızlı ve profesyonel olarak yerine getiriyoruz. Anlaşmasını yaptığımız anahtar teslim inşaat işlerinde bu ağır yükü değerli iş verenimizin sırtından alıyoruz.

Önceki ilgili videomuzda temel atma ve temel atma öncesi yapmamız gerekenleri açıklayan videomuzu sunmuştum. Şimdi ise kaba inşaatımızı temelden çatıya bitiriyoruz. Bu projemize ait sonraki videolarımıza anlık ulaşmak ve haberdar olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz.

Kaba İnşaat Neleri Kapsar?

Kaba inşaat nedir? Öncelikle bu önemli konuya açıklık getirelim.

Kaba inşaat: Kum, çakıl, çimento, kireç, demir, tuğla, kalıp, kalıp bağlantı elemanları kullanılarak yapının taşıyıcı betonarme ve dolgu duvarları yapılmış inşaat aşamasıdır. Başka bir anlatımla henüz iç sıvası bitmemiş, çerçeveleri takılmamış, tesisatları döşenmemiş ve aydınlanma tesisatları bitirilmemiş, boyanmamış inşaat denilmektedir.

İnşaatın kaba kısmının tamamlanıp tamamlanmadığı, tanımda geçen işlerin yapılıp yapılmadığı “teknik bilirkişi” raporlarıyla anlaşılabilir.

Anlaşmazlıkları en aza indirmek için, sözleşmede “kaba inşaat”ın tanım ve açıklamasını, açılımını mutlaka yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu konu çok önemli. Çünkü kaba inşaat ve bir üst aşama olan ileri kaba inşaatta bulunmaktadır. Sözleşmenizi mutlaka bilir kişi eşliğinde oldukça detaylı hazırlamanız her iki taraf içinde faydalı olacaktır.

Şu anda izlediğiniz gibi, kazı ve hafriyat işlerimizi tamamladık. Temelimizi attık. Artık katlarımızı çıkabiliriz. 100 m2 alt kat, 100 m2 üst kat olmak üzere iki katlı bir projenin kaba inşaatını yapıyoruz. Tüm attığımız demirler, demir işçilikleri, beton atma, beton işçilikleri, beton kalitesi, kalıp işçiliği gibi önemli aşamaları mutlaka bizler gibi konularında uzman ekiplerle yapmanız sizin daima kârınıza olacaktır. Temelden çatıya kadar tüm kaba inşaatımızı tamamladık. Artık ikinci aşama olan ince işler ve çatı kaplamamıza başlayabiliriz. Nihai hedef projemize hızla yaklaşıyoruz.

Dekordelisi ailesi olarak mutlu müşteriler listemize bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşamak için biz çok çalışıyoruz. Web sitemiz içerisinde onlarca farklı projemize ait görsellere ve bilgilere ulaşabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde bizden fiyat teklifi alabilirsiniz. FİYAT TEKLİFİ AL >

7/24 destek hattımızı arayarak inşaat, tadilat ve dekorasyon konularında profesyonel hizmet alabilirsiniz. Bizimle daima kârda olduğunuzu unutmayın. Bir sonra ki Dekordelisi projemizde daha buluşmak dileği ile diyorum. Şimdilik hoşçakalın. Saygılar sunuyorum.

Şu sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz: Anahtar teslim ev fiyatları >

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir