Merhaba. Yeni bir Dekordelisi projesi ile daha birlikteyiz. Bu projemizde temelden çatıya, 100 m2 alt, 100 m2 üst toplamda 200 m2 olmak üzere, ultralüks betonarme kargas havuzlu bir adet villa yapacağız. Tüm detaylı bilgileri, görselleri ve videoları burada inceleyebilirsiniz.

İÇİNDEKİLER

1- PROJELERİN HAZIRLANMASI VE ONAY SÜRECİ
2- ÖN HAZIRLIKLARIMIZ
3- PROJEMİZE BAŞLIYORUZ (RESİM GALERİ)
4- YAPIM AŞAMALARIMIZ (VİDEO İZLE)
5- PATRONDAN DÜRÜST İTİRAFLAR 🙂
6- HEDEFİMİZ %100 MUTLU MÜŞTERİ
7- PROJEMİZDE NELER YAPACAĞIZ?
8- 3D MODELLEMELER (RESİM GALERİ)
9- İNŞAAT YAPIM SÖZLEŞMEMİZ
10- BİZİ TAKİP EDİN
11- DÖŞEMEALTI HAKKINDA BİLGİLER

Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemize Başlıyoruz. Aşağıda gördüğünüz arazi üzerine; anahtar teslim olarak 200 m2 ultralüks havuzlu bir villa yapacağız. Yeni projemiz hayırlı uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın İnşaAllah.

1- Projelerin Hazırlanması ve Onay Süreci

Tüm proje dosyalarımızı değerli mimarımız, müşterimizin isteklerine uygun olarak hızlı bir şekilde hazırladı ve belediyeye onay için sundu. Gereken tüm takip ve onay süreçlerini müşterimizin adına biz takip ediyoruz. Projemiz onayladı. Ruhsatın imzalanmasını bekliyoruz. Bu sırada iç mimarımızda 3D görselleri hazırladı bitirdi. Aynı zamanda bizlerde inşaat imalatlarına başlamak için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Antalya’da konusunda uzman bir inşaat şirketi olarak, tüm sorumluluklarımız ve görevlerimizin bilincindeyiz. Titiz ve disiplinli bir şekilde adım adım inşaatımızın hazırlıklarını tamamladık. Tüm bu süreç, sözleşmenin imzalanmasını müteakip toplamda 28 iş günü sürdü. Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemizde bir hız rekoruna imzamızı atıyoruz.

2- İnşaat Yapım Ön Hazırlıklarımız

Onayın alınması ve ruhsatın imzalanması arasındaki bekleme süresinde biz elbette beklemiyoruz. Zemin etüt ve jeoloji mühendisimizi arazimize getirerek gereken talimatları aldık. Hafriyatımızı kazdık. Grobetonumuzu attık. Bahçe perde duvar grobetonumuzu da attık. Demirlerimizi getirdik ve temel demirlerimizi döşedik. Tüm ekip ve ekipmanlarımız hazır. Ruhsatımızın resmi kurumlarca imzalanmasını müteakip, Antalya Döşemealtında başladığımız villa inşaatımıza devam edeceğiz.

3- Projemize Başladık (02.02.2023)

Tüm projelerimizi hazırladık. Onaydan geçirdik. Evrak takip ve kontrollerimizi eksiksiz yerine getirdik. Bu süreçte değerli müşterimize 3D modellemelerimizi hazırladık ve sunduk. İnşaat ruhsatımızı aldık. Kazı hafriyat işlerimizi öncesinde zaten bitirmiştik. Hızla devam ediyoruz. Temel perde demir döşeme işimizi bitirmek üzereyiz. Sonrasında kalıplarımızı bağlayıp betonumuzu dökeceğiz. Bu süreçte yaklaşık 4 günümüzü alacak.

4- Yapım Aşamalarımız (Video İzle)

Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemizde bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımıza ait hazırladığımız güncel videomuza mutlaka göz atın. Farkımızı farkedin.

https://youtu.be/78kfmuAceCg

Yukarıda da belirttiğim gibi, ruhsatımızın imzalanmasını beklemeye başladık. İnşaat ruhsatımızı alır almaz, kaldığımız yerden tüm hızımızla devam edeceğiz. Yine buradan yapım aşamalarımızı sizlerle paylaşmaya da devam edeceğiz. Sayfamıza abone olarak Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemiz ve diğer çalışmalarımızdan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

5- Patrondan Dürüst İtiraflar 🙂

Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemiz – Ruhsatımızın imzalanmasını beklerken sizlere bir açıklama itirafta bulunmak istiyorum. Sonrasında, aşağıda yapım aşamalarımızı paylaşmaya devam edeceğim. Ben firma sahibiyim, ustayım, ameleyim, işçiyim. Kısacası projelerimde bizzat kendimde çalışıyorum. Takım elbisesini giyip, güneş gözlüğünü takıp, iki üç günde bir şantiyesine gelen müteahhitlerden değilim. İşimin başında her zaman çalışan ustalardan biriyim. Bu yüzden internet siteme, sosyal medya hesaplarıma ve youtube kanalıma fazla vakit ayıramıyorum. Teknik kapasitemde bu konularda zaten yetersiz. Yorgun olmadığım zamanlar elimden geldiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum. Profesyoneller gibi sunum yapamadığım için gerçekten çok üzgünüm. Yapmış olduğum bir çok projeyi, tadilat ve dekorasyon işlerimi paylaşamıyorum ne yazıkki bu yüzden. Fakat bu projemi önemsiyorum. Sık sık yapım aşamalarımızı sizlerle paylaşacağım. Ultralüks bir villa nasıl yapılır, adım adım birlikte inceleyeceğiz. Böylelikle sizde, dürüst, güvenilir ve profesyonel inşaat şirketi arayışınızda iyi bir alternatif keşfetmiş olacaksınız. Bu kısa itirafımdan sonra şimdi Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemizle alakalı videolar serimin ilkini sizlerle paylaşabilirim.

Antalya’ da arsanız üzerine betonarme kargas konut inşaatınız için profesyonel bir firma arıyorsanız doğru adrestesiniz. Şu sayfamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi ve detaya ulaşabilirsiniz.

6- İlkemiz; %100 Müşteri Memnuniyeti ve Dürüstlük

Öncelikle, ultralüks villasının anahtar teslim olarak yapılması için bizi tercih eden değerli abimiz Coşkun beye çok teşekkür ederiz. Almanya’da ikâmet eden değerli müşterimiz bize internet web sitemizden ulaştı. Yüzyüze hiç gelmeden telefonda istişareler üzerine E-posta yoluyla Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemizin sözleşmesini imzaladık. Bu güven ve dürüstlük karşısında kendisine ultralüks modern bir havuzlu villa anahtarı teslim edeceğimizin sözünü veriyoruz. Kendimize bu konuda sonuna kadar güveniyoruz. Hem çok hızlı, hemde oldukça ekonomik olacak.

7- Neler Yapacağız ?

Antalya Döşemealtı’nda bulunan 550 m2 lik arsası üzerine 200 m2 dubleks ve havuzlu villada neler yapacağım? Hangi malzemeleri kullanacağım şimdi onlardan kısaca bahsetmek istiyorum. Arazi bu şekilde. 4 parselden oluşuyor. Bu arazinin ön kısmındaki parsele villamızı yapacağız. Ön yola yakın, arka kısmı havuz ve bahçe olacak şekilde aplikasyonu ayarlıyorum. Bununda sebebi öğlen sıcağından havuzu uzaklaştırıp, sabah güneşinin villaya hakim olmasını istiyoruz. Bu şekilde daha mantıklı ve kullanışlı olacak. Üst katta 4 oda, koridor, banyo ve merdiven kovası olacak. Alt katta geniş bir koridor, banyo, galeri, veranda, bir adet oda, 40 m2 lik bir salon ve amerikan mutfak, depo odası olacak. Tüm mobilyalarımız, kapılarımız ve vestiyer lake olacak. Banyo ve bazı zeminlerimizi granit yapacağım. Tüm tavanlarda lüks alçıpan asma tavan dekorasyonları olacak. Birinci sınıf parkeler, duvarlarda panolar, salonda şömine ve çok daha fazlası. Dış cephede dekoratif cam kaplamalar, alimünyum pervaz pencereler, sürgülü kapılar. Bu projem bittiğinde parmakla gösterilecek bir villa olsun istiyorum. Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemiz örnek olsun istiyorum. Bu konuda kendimize de sonuna kadar güveniyoruz.

Tamamen betonarme kargas bir inşaat olacak Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemiz. Tüm resmi izinleri ve onayları kısa süre içerisinde alacağız. Bunun için çalışmalarımıza çok hızlı bir şekilde başladık. Tüm mimari projelerimizi hızlı bir şekilde çizip, 1 hafta içerisinde onaya sunacağız. Bu arada 3D çizimlerimizide yapacağım. İnşaata başlamadan önce villamızın iç ve dış dekorasyonlarını, renklerini, tasarımlarını ve modellerini en gerçek biçimde göreceğiz ve değerli müşterimizin onayına sunacağız. Tamamen profesyonel bir hizmet sunacağım.

Hedefim 15 gün içerisinde kazı ve hafriyata başlamak. Görmüş olduğunuz bu villanın anahtarını değerli müşterimiz Coşkun beye altıncı ayda vermek istiyorum. Tam 5 ayımız var. Antalya Döşemealtında bir rekor kıracağım. Bu ultralüks villa projeme ait tüm detayları, kullanacağım malzemelere, markalarına ve daha fazlasına web sitem içerisinde ulaşabilirsiniz. Açıklamalarda linkini bırakıyorum.

Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemize ait tüm detaylar için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

8- 3D Modellemeler (Resim Galeri)

9- Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemize Ait Sözleşmemiz

ANAHTAR TESLİMİ GÖTÜRÜ FİYAT; İNŞAAT YAPIM SÖZLEŞMESİ

1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI:

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Antalya'da İnşaat Yapan Şirketler

Bu sözleşme bir tarafta Asıl Müteahhit (İşveren) olan “……. – Tc no: ……….” (bundan sonra işveren olarak anılacak) ile diğer tarafta alt yüklenici “Dekordelisi İnşaat Mimarlık Tasarım San.Tic.Ltd Şti”( bundan sonra yüklenici olarak anılacaktır) arasında aşağıda yazılı şartlar dâhilinde “ inşaat yapım sözleşmesi” olarak akdedilmiştir.

2. TARAFLARA İLİŞKİN BİLGİLER:

2.l- İşverenin Adresi : ……………………….

2.2– Yüklenicinin Adresi: Büyükesat mh. Koza1 cad. Sev apt. No:153/8 GOP – ÇANKAYA/ANKARA

3. İŞİN ADI

“Anahtar teslimi; Betonarme Karkas İnşaat yapım işi”

İçten içe 100 m2 alt kat, 100 m2 üst kat olmak üzere toplamda 200 m2 Ultra Lüks Villa inşaatının anahtar teslim olarak tüm proje dosyalarının hazırlanması, 3D sunum ve animasyonlarının hazırlanması, resmi kurumlara sunum ve onaylatılmasına ilişkin hazırlanmış sözleşme metnidir.

4. İŞİN YAPILMA YERİ:

Tapu kayıtlarına göre;

ANTALYA İli; Döşemealtı İlçesi;  …..Pafta;……. Ada; Parsel no:…..

5. İŞİN NİTELİĞİ:

Projesine uygun malzemeli ”ANAHTAR TESLİMİ” betonarme karkas konut yapım işidir ve aşağıdaki imalatları kapsar.

Tüm proje dosyalarının yüklenici tarafından çizilmesi, resmi kurumlara sunulması ve  onayın alınmasını müteakip, anahtar teslimi inşaat imalatlarının başlanması yüklenicinin sorumluluğundadır.

6. İŞVEREN TARAFINDAN TEMİN EDİLECEK MALZEME VE İŞLER:

6.1.Yapı denetim ve her türlü projelerle ilgili ödemeler

6.2.Belediyelerle ile ilgili her türlü ödemeler

6.3.Şantiye abonelikleri ile ilgili ödemeler

6.4.Şantiye elektrik ve su sarfiyatı bedelleri

6.5.Her türlü abonelikler ve sayaç bedelleri

6.6.Şantiye Elektrik panosu

6.7.Kazı ve işgaliye harcı ile ilgili ödemeler

6.8. Ankastre beyaz eşyalarının satın alınması

7. YÜKLENİCİ TARAFINDAN YAPILACAK İŞLER LİSTESİ

7.1. KABA İNŞAATTA

NOT: Sözleşme metninde yer alan tüm kalem işler, kullanılacak malzeme detayları, modelleri, renkleri ve cinsleri iş veren tarafından beğenilen dekorasyon ürünlerinden uygulanacak, imal edilecek ve kullanılacaktır. İş verenin onaylamadığı veya istemediği hiçbir inşaat malzemesi, dekorasyon malzemesi kullanılmayacaktır. İnşaat işlerinde kullanılacak tüm malzeme, işçilik, uygulama, imalat, montaj, hafriyat işleri, ekip, ekipman, nakliye, hamaliye, ameliye, iş güvenlik önlemleri ve kaideleri uygulamaları, yemek, konaklama, yol giderleri, SGK, hata, kusur ve arızalar iş süresince tamamen yüklenici firmaya aittir. Hiçbir şekilde iş veren (mal sahibi)’nden ekstra ücret talep edilemez. Resmi prosedür giderleri, belediye, yapı ruhsat, elektrik, su proje onayları, izinleri vb gibi resmi giderler ise tamamen mal sahibine aittir.

Kazı yapılması; Mekanik stabilize temini; Temel Mekanik Stabilize dolgu yapılması ve kompacte edilmesi, Grobeton serilmesi, Demir malzemesi ve demir döşenmesi, Beton malzemesi ve beton atılması, Temel betonu atıldıktan sonra, temel altına ve yanlarına 3 mm membranla şalomalı su yalıtımı ile yalıtım yapılması, Endüstriyel Plywood malzemeli kalıp işçiliği ve kalıp yapılması, Her demir çapı için paspayı malzemesi temini ve montajı, Kalıp imali için iskele sistemlerinin temini, Teleskopik kalıp direkleri, krikolar dahil tüm kalıp iskelesi, Tüm kalıp tie rot boruları, Tie rot Civataları ve kilitleri, Sarf malzemeleri; bağteli, çivi, endüstriyel kalıp yağları vesaire; Döşeme plywoodları arası T profiller malzemesi konulması; Temel demiri çevresine bakır temel topraklanması yapılması ve topraklama plakası ankrajı; Değişik etkime çaplı, vibrasyon şişeleriyle vibrasyon yapılması; betonun 28 günlük kürü ve bakımı;

Kalıp ve demirin yapı denetim görevlisine teslimi; İşveren SGK dosyası altında işyeri numarası alarak, İskan için işverenin tamamlaması gereken sgk primlerinin yatırılması, İnşaat All risk sigortası yapılması; İnşaat yapım süresince; yükleniciden kaynaklanabilecek kalıp çökmesi, betonun; Soğuktan, sicaktan korunması; işçilik hatası kalıp çökmesi halinde çöken kalıbın tekrar yapımı; Zayii olan demir ve betonun tekrar temin edilmesi; İş ve iş güvenliği önlemleri alınması; İş kazaları, yaralanmalar, ölümler halinde tam mesuliyet, Temel içinde; Atık su çıkışı, elektrik girişi ve temiz su girişleri vs. için boş pvc boruları bırakılması,

7.2.İNCE İNŞAATTA;

Not: Ankastreler ve beyaz eşyaların temini işverene, Montajı yükleniciye aittir.

ÇATI

Çatı katı 1 metre yükseklik kalkan duvarlarının tüm çevre imalatının yapılması. Kalkan duvarları üstü 2’lik uygun renkte komple mermer kaplaması yapılacaktır.

Çatı son kat kaplaması standart olarak Çorum kiremit örtülü gizli çatı olarak yapılması.

Çatı iskeleti projesine göre ahşap iskeletli olacaktır.

Çatı iskeleti üzerine ahşap kaplama / 11 mm OSB kaplama yapılacaktır.

Kaplama üzerine su yalıtım amaçlı kiremit altı yapıştırmalı/çakmalı membran uygulaması yapılacaktır.

Çatı kat döşeme beton üstü 2’lik yalıtım mebran, onunda üstüne 5 cm cam yünü boşluksuz döşenecek. Çatı üst çıkış ahşap kapağı yapılarak yalıtımı sağlanacaktır.

Çatı mahyaları ve dereleri çatı kaplamasına uygun olarak yapılacaktır.

Projesine uygun olarak baca/bacalar imalatları yapılarak baca şapkaları montajı yapılacaktır.

Yağmur dikey olukları, dereler Fırat marka PVC plastik borular ile sağlanacak olup, bina sınırı dışına 100 cm uzaklıkta bırakılacaktır. Yatay oluklar/dereler ise bina rengine uygun galvaniz paslanmaz olarak yapılacaktır.

Mutfak / Banyo v.b havalandırma ve duman bacası gerekli durumda bacaların izolasyonu çatı üzerinde sağlanacaktır.

DIŞ CEPHE

Dış duvar imalatları 20’lik y-tong gazbeton ile yapılacaktır. Tüm kapı ve pencere beton lentoları projelerine uygun şekilde tamamlanacaktır.           

Villa dış cephesi, Filli Capatech 5’lik taşyünü ısı yalıtım malzemesi kullanılarak mantolama sistemi yapılacaktır. Mineral sıvası yapılarak Filli marka silikonlu özel dış cephe boyası ile istenilen renklerde boyanacaktır. Tüm pencere alt denizlikleri içten ve dıştan 2’lik beyaz renk mermerlerle yapılacaktır. Üst kat tüm pencere önlerine zeminden 110cm yüksekliğinde perforje korkuluk yapılacaktır.

Balkon korkulukları projesine uygun olarak demir perforje korkuluk olacaktır.

Tüm pencereler 30 cm duvar üstünden tavan boyu olarak imalat ve montajları yapılacaktır. Çiftcam şeffaf olarak cam imalatları yapılacaktır. Winsa veya Fıratpen S75 serisi, iç ve dış olmak üzere antresit gri renk, PVC pencere sistemleri yapılacaktır. Çift açılım (vasistas) sistem yapılacaktır. Tüm kol, kilit ve menteşe montajları yapılacaktır.

Tüm veranda, havuz çevresi, bina çevre kaldırım betonları (minimum 150 cm en, 15 cm kalınlık) çelik hasırlı dökme beton olarak imalatı yapılarak uygun renkte mermer kaplamaları yapılacaktır. Bahçe çevre duvarı ile veranda, havuz ve bina kaldırım mermer kaplaması arasında maksimum 1,5 m toprak alan kalacak şekilde ölçülendirmesi ve mermer kaplaması yapılacaktır.

Balkonlarda kullanılacak Granit/seramik v.b malzemeler Bien veya Çanakkale marka olacaktır.

Dış cephe köşe merkez duvarlarına zeminden istenilen renkte dış cephe projektörler tesisatları ile birlikte çekilerek duvar boyu aydınlatmaları yapılacaktır.

BAHÇE (ÇEVRE DUVARI)

Harita mühendisleri tarafından belirlenecek ve çekme payları dışında kalan ait arazi tüm çevresine BİMS tuğla ile en az 2.20 m yüksekliğinde bahçe çevre duvarının örülmesi ve her iki tarafından da kaba ve ince olmak üzere kara sıvasının yapılması. Üst küpeştesinin dökülerek içten ve dıştan boyanması. Bahçe duvar üzerine tüm çevre olmak üzere 90 cm yüksekliğinde perforje korkuluklarının yapılması.

DIŞ KAPILAR

Villa giriş kapıları çelik kapı olacaktır. Müteahhit müşteriye katalog sunacak, müşterinin sözleşme esnasında veyahut iş devam ederken seçimi bildirmesi üzerine, beğenilen çelik kapı modeli kullanılacaktır. 14 kilit sistem, çelik kasa ve gözde aksam olarak imalat montajı yapılacaktır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Merak Ettiğiniz Önemli Sorular

Villada giriş kapısı dışında kalan tüm dış kapılar; sürgülü sistem, PVC doğrama, çiftcamlı, antresit gri renk olacaktır.

Bahçe araç giriş ve yaya giriş kapıları kumandalı, otomatik perforje kapılar olarak imalat ve montajları yapılacaktır.

İÇ KAPILAR

Daire iç kapıları ahşap lake boya kapı olarak imalat ve montajları yapılacaktır. Müteahhit müşteriye katalog sunacak, müşterinin sözleşme esnasında veyahut iş devam ederken seçimi bildirmesi üzerine, beğenilen lake kapı modeli kullanılacaktır.

HAVUZ

Bina veranda ön bölgesine, bina konum aplikasyon ve proje esaslarına göre havuz imalatının tam ve eksiksiz olarak yapılması. Isıtmalı havuz sistemi ile tesisatı döşenecektir. Enerji kollektörü ile havuz suyu ısıtılacaktır. Havuz ölçüleri 7 m x 4 m = 28 m2 olacaktır. Derinlik standart 1,60 m olacaktır. Tüm alt, iç ve dış yalıtım izolasyonu proje esaslarına göre birebir uygulanacaktır. Elektrik müdahele odası, motor odası ve denge tank odası veranda altına yapılacaktır. Havuz içi işveren tarafından seçilecek ve onaylanacak olan özel havuz fayans kaplama olarak yapılacaktır. Havuz çevresine komple drenaj olacak ve perforje ızgarası yapılacaktır. Havuz pompası olarak Astral Havuz Pompası Victoria Plus Silent marka kullanılacaktır. Havuz iç tüm çevresi havuz spotları ile aydınlatılacak. Havuz merdiven imalatı yapılarak sabitlenecek.

TAVANLAR

Villanın tamamında tavanlar alçı üzeri saten alçı + beyaz renkte DYO marka tavan boya uygulaması yapılacaktır. Tüm salon, odalar, koridor ve antre, mutfak tavanları asma tavan ve tavanda LED ışıklı havuz / spot aydınlatma uygulanacaktır

DUVARLAR

Tüm oda duvarları kaba alçı üzerine saten alçı + istenilen renklerde DYO marka silikonlu silinebilen su bazlı iç cephe boyası yapılacaktır. Salon,mutfak, koridor ve antre duvarları alçı üzeri istenilen renk ve modelde vinil özel duvar kağıt kaplama yapılacaktır. Koridor ve antre duvarları zeminden 150 cm yükseklikte poliüretan çıtalar ile panoların yapılması ve beyaz renk boyanması.

ZEMİNLER

Odaların tüm zeminleri ahşap lamine parke olarak yapılacaktır. 3’lük kapron alt kaplaması yapılarak 20 cm beyaz lake boya süpürgeliklerinden yapılacaktır. Tüm kapı geçişlerine geçiş metal paslanmaz geçiş profilleri sabitlenecektir. Villa içi kalan tüm diğer zeminler Bien veya Çanakkale marka, 1 mm derz, 60×60 veya 60×120 ebatlarında granit döşenecek. Tüm süpürgelikleri 20 cm beyaz renk lake boya süpürgelikler olacaktır. Mutfak tezgah arası fayansları da yine aynı marka fayanslarla yapılacaktır.

MUTFAK

Projesine uygun olarak, işverenin onaylayacağı tasarım, renk ve modelde; Mutfak dolapları MDF gövdeli ve LAKE kapak sistemi ile üretilecek ve samet menteşe kapak sistemi kullanılacaktır. Tüm kapak ve çekmeceler pistonlu yavaş açılım kapanır sistem olacaktır.

Mutfak tezgahı olarak eviyesi ile birlikte iş verenin istediği renk ve modelde granit olacaktır.

Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplama, tek gözlü çelik paslanmaz evyeli tezgah, üzerine evye bataryası (Artema marka) olacaktır.

MOBİLYA

Bina giriş kapı önüne 1 adet vestiyer, tüm odalara maksimum 6’şar m2 olmak üzere lake sürgülü kapak, mdflam iç aksam gardropların yapılması

BANYOLAR

İki adet banyo içinde aynı imalat, uygulamalar ve malzemeleri kapsamaktadır. Banyo Zeminlerine İSONEM su yalıtım malzemesinin uygulanması. Tüm su tesisat alt ve üst tesisatların tasarıma göre döşenmesi. Tüm zemin ve duvar fayanslarının işverenenin seçeceği renk ve modelde yenilenmesi. Fayansların markası BİEN / EGE / ÇANAKKALE marka kullanılacaktır. Fayans Köşe krom paslanmaz köşebentlerinin takılması ve derzlerinin verilmesi. Duşakabin içi süzgeçleri 30×10 paslanmaz krom, dış süzgeçlerinin ise 10×10 paslanmaz krom süzgeçler olarak değiştirilmesi. 80×120 cm, 6 mm temperli secury cam, aliminyum pervaz (teknesiz) istenilen renklerde duşakabinin yapılması. Gövde MDFLAM İç, Lake boya dış kapak aksam, aynalı banyo dolaplarının yapılması. Banyo tavanlarının 30×30 metal clip-in banyo asma tavanlarının yapılması ve aydınlatma spotlarının takılması. Pencerelere alimünyum menfezlerin takılması. Banyo kapı arkasına 50×100 cm petek havlupanın yapılması. Banyolara VİTRA marka iç rezervuar ve taş olmak üzere gömme rezervuarlı klozetin takılması çalıştırılması. Kapı eşik mermerlerinin takılması.

MERDİVEN

Üst kat çıkış merdiven betonarme kargas imalat olup granit kaplama yapılacaktır.Korkulukları ise perforje olarak imalatı ve montajı yapılacaktır. Merdiven basamakları sensörlü aydınlatma ledleri ile döşenecektir.

SU TESİSAT (MEKANİK)

Onaylı (mekanik) tesisat projesine bire bir uygun olacaktır. Fırat marka sıhhi tesisat temiz su ve pis su tesisat malzemeleri kullanılacaktır.

Temel altı ana şehir şebeke veya foseptik kuyu bağlantılarının projesi esas alınarak uygun ölçülerde korege boru

Villanın kendisine ait güneş enerjisi sıcak su sistemi olacaktır. Gerekli altyapı hazırlanabileceği gibi komple sistem olarak yapılabilir.

İlerde kullanılabilmesi için tüm kombi/doğalgaz tesisat borularının projesinde belirlenecek yere yapılacak ve montaj yapıldığı zaman hatasız çalışır halde teslim edilecek. Petek sayısınca kollektörleri yapılacak.

Tüm odalar, salon, banyolar (havlupan), antre ve koridorlara projesinde belirlenecek ölçülerde Demirdöküm marka panel radyatörler eksiksiz takılacak ve kaçak testleri yapılarak çalışır halde teslim edilecek.

Bina dışında bahçe içinde belirlenecek iki ayrı yere bahçe sulama ve diğer ihtiyaçlar için temiz su tesisatının çekilmesi.

ELEKTRİK TESİSAT

Onaylı elektrik projesine bire bir uygun olacaktır. Viko marka düğme, priz ve anahtarlar kullanılacak. Tüm kablolar HES veya ÖZNUR marka kullanılacak. Şehir çebeke ana bağlantı kabloları, binaiçi düğme, anahtar ve priz kablo kalınlıkları ve cinsleri onaylı projesine uygun olarak döşenecektir. Tüm sigortalar elektrik projesine uygun olarak SİEMENS marka kullanılacak.

Tüm asma tavanlarda kullanılacak olan led, led motorları ve spot aydınlatmalar CATA marka olacak. Tüm asma tavanlara her 120 cm de bir spot aydınlatma montajlanacak.

Bahçe duvar tüm köşe merkezlerine ve araç giriş sağ ve sol kolon üstlerineaydınlatma karpuz lambaları sabitlenecek ve tesisatları çekilecek.

Bina dışı 3 adet, bina içi 3 adet olmak üzere 6 kameralı, akıllı cep telefon izlemeli, dami kayıt veya hareket duyarlı kayıt sistemli PRONET marka güvenlik kameralarının döşenmesi.

7.3.YÜKLENİCİ TARAFINDAN YAPILACAK DİĞER İŞLERİN LİSTESİ:

Yüzme havuzu arıtma sistemleri,

Otomatik kumandalı ana giriş kapısı ve çevre duvarları

8.İŞİN TOPLAM YAPIM BEDELİ: …………-TL; (yazıyla) KDV dahildir.

9.İŞİN SÜRESİ :

İşin süresi, Proje çizim ve teslim süresi 40 iş günü + (İnşaat yapı ruhsatının alınmasını müteakip) İşe başlama tarihinden itibaren; 120 iş günüdür.

10.İŞE BAŞLAMA TARİHİ: İnşaat yapı ruhsatının alındığı günden en geç 7 iş günü sonra.

11.SÖZLEŞMENİN TÜRÜ: Götürü bedel ANAHTAR TESLİMİ inşaat sözleşmesidir.

12.0.İŞVERENİN ÖDEME ŞEKLİ:

12.01. İşin,kdv dahil toplam yapı bedeli; …………………-TL (yazıyla)Türk lirası olarak bulunur.

12.02. İşveren;Kdv dahil,toplam yapım bedelinin %10 unu; Sözleşme ile birlikte; Yükleniciye avans olarak verilecektir.

12.03. İşveren kdv dahil yapım bedelinden, Yükleniciye ödeyeceği avans miktarını düşer.

12.04. İşveren Kdv dahil yapım bedelinden, yükleniciye; fatura karşılığında, faturada beyan edilecek olan şirket hesap no.suna havale/eft ile ödeme yapacaktır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Antalya İnşaat Şirketi

12.05. İşverenin ödeme özeti,aşağıda verilmiştir.

12.06. Avans: ……..-TL eft (yazıyla) Türk Lirası

12.07. Projeler bitip belediyeye onaya sunulduğunda ……….-TL eft (yazıyla) Türk Lirası

12.08. Kazı/hafriyat, temel kalıp işleri bittiğinde ……..-TL eft (yazıyla) Türk lirası

12.09. Kaba inşaat + çatı bittiğinde ……..-TL eft (yazıyla) Türk lirası

12.10. Havuz beton + Çevre duvarları + dış cephe mantolama + içtavan duvar asma tavanları + alçı sıva + elektrik ve su tesisat alt döşemelerinin bittiğinde …………………… Türk lirası

12.11. Mobilyalar,mutfak dolapları,iç kapılar, pvc pencere ve kapılar hariç tüm işler bittiğinde ………..- TL eft (yazıyla) Türk lirası

12.12. Anahtar teslim tüm eksiklerin ve işlerin bittiğinde …….-TL eft (yazıyla) Türk lirası

12.13. Kdv oranlarında bir değişiklik olması halinde; Değişen yeni kdv oranları geçerli olacaktır.

13.İŞİN YÜRÜTÜLMESİ İÇİN GEREKLİ PERSONEL VE ARAÇLAR:

Sözleşmenin imzalanmasından sonra yüklenici, üstlenmiş olduğu işin önemine ve iş programına uygun olarak, işlerin yapılması için gerekli her türlü makine, araç ve yardımcı tesisleri hazırlamak, işçileri temin zorundadır.

14.YÜKLENİCİNİN KENDİ SGK PRİMLERİNİN YATIRILIŞ ŞEKLİ:

Yüklenici bu sözleşmeyi SGK ‘ya ibraz ederek,sadece bu inşaatta çalıştıracağı elemanlara ait kendi sigorta primlerini, esas işverenin bu işle ilgili SGK’da açaçağı dosyası altında dosya açtırarak; Bu SGK dosya numarasına yatıracaktır.

15. VERGİ, RESİM VE HARÇLAR İLE SÖZLEŞMEYLE İLGİLİ DİĞER GİDERLER:

Her türlü,vergi,resim,harçlar ve bu sözleşmenin düzenlenmesine ilişkin damga vergisi, bütün vergi, resim ve harçlar işverene aittir.

16. ONAYLI İNŞAAT PROJELERİ:

İşveren; Tüm İnşaat projelerinden ikişer ozalit çektirerek, yükleniciye verecektir. Bu projeler taraflar arasında imzalanacak ve sözleşmenin doğal eki haline daha sonradan eklenebilir/eklenecektir.

17.YÜKLENİCİYE ÖDEMELERİN ZAMANINDA YAPILMAMASI HALİ:

İşverenin ödemelerini zamanında yapmaması ,yüklenicinin her türlü hukuki hakları saklı kalmak şartıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih nedenidir.

18.SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞÜ:

18.1.Bu sözleşme ve fatura kesim tarihinden itibaren 2 iş günü içinde;

İşverenin; Bu sözleşme de yazan avansı yüklenicin banka hesabına yatırması halinde geçerli; Aksi takdirde geçersiz olacaktır.

18.2.İşverenin çek ödemelerini zamanında yapmaması, yüklenicinin her türlü hukuki hakları saklı kalmak şartıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih nedenidir.

18.3. İşveren veya yüklenici sözleşmeyi imzalamarını müteakip her hangi bir sebepten dolayı işten cayma, işin iptali, işe başlamama veya başlatmama gibi durumlarda karşı tarafa 100.000 TL cayma bedeli ödemeyi her iki tarafta birbirlerine karşı kabul ve taahhüt etmişleridir.

19.İŞ BU SÖZLEŞME; 24.01.2023 tarihinde iki nüsha; 8 sayfa; 19 (Ondokuz) madde,şıkları bir bütündür. Yüklenici tarafından hazıflanacak olan ve işveren isteklerine birebir uygun olacak şekilde çizilecek olan tüm proje dosyaları, 3D sunum ve animasyonlar bu sözleşmeye ekler olarak iliştirilecektir. Anlaşmazlık hakinde; ANTALYA VE ANKARA mahkeme ve icra daireleri yetkilidir.

YÜKLENİCİ İMZA                                                                                       İŞVEREN İMZA


10- Bizi Takip Edin

Sayfamın başında söylediğim gibi, Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemize ait tüm yapım aşamalarımızı sıklıkla YouTube kanalımda paylaşacağım. Kanalıma abone olarak takip edebilirsiniz. Ultralüks havuzlu bir villa nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, hangi imalatlar ve uygulamalar yapılır gibi bir çok sorunuza cevaplara bu şekilde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi, maliyet ve detay için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemiz tekrar hayırlı olsun inşaallah her iki taraf içinde. Rabbim utandırmasın.

11- Antalya – Döşemealtı Hakkında Bilgiler

(Kaynak; Wikipedi)Döşemealtı, 2008 yılında kurulan Antalya ilinin merkez ilçelerinden biridir. Antalya’nın kuzeyinde yer alır. El dokuması halılarıyla ünlüdür. Nüfusu 58.250’dir. 35 mahallesi vardır.

Adını Düden Şelalesi’ni besleyen Kırkgöz Gölü’nden alarak 1934 yılında Korkuteli Kızılcadağ ve çevre köylerinden gelen aileler ve daha sonra zamanın Antalya Valisi Haşim İşcan tarafından 60 adet iskân evi yaptırılmış ve bu konutlara Kıbrıs’tan gelen 60 Türk vatandaşı aile yerleştirilmesiyle Kırkgöz Yeniköy adında bir köy kurulmuştur. Bölgede göçebe olarak yaşayan Yörüklerin de yerleşik düzene geçmesiyle genişleyen bir köy olmuştur. Antalya’ya 20 km uzaklıkta olup, Antalya–Burdur karayolu üzerindedir.

Antik çağda Pamfilya kentleri ile Pisidia kentlerinin birbirine bağlayan yollardan birisi olan Derbent boğazındaki döşeme taş yolundan almıştır. Bizans, Selçuklu, Osmanlı dönemlerinde de işlevini sürdürmüş olan döşeme yol yakın zamana kadar Yörükler tarafından göç yolu olarak kullanılmıştır. Döşeme taşlardan oluşan bu yol Döşemealtı platosuna adını vermiş olup 4 m genişliğindedir. Bu nedenle yöre halkı“ döşeme” yolun geçtiği boğazı “döşeme boğazı”, yolun altında kalan düzlüğü de; “Döşemealtı” olarak adlandırmıştır.

Kırkgöz Yeniköy kurulmazdan önce Osmanlı zamanında bölgede yaşayan Karabayırlı, Nebilerli, Karamanlı, Yeni Osmanlı Yörükleri küçük köyler ve obalar oluşturmuşlardır. Bu köyler ve obalara döşeme antik yolun alt kesiminde yer alması nedeniyle Döşemealtı köyleri denilmektedir.

1970’li yıllarda Yeniköy Nahiye Müdürlüğü olması nedeni ile Kepez üstünde bulunan; Duacı, Kirişçiler, Kevşirler, Başköy, Odabaşı, Selimiye, Dereli, Çıplaklı, Kızıllı, Ekşili, Karaveliler, Killik, Camili, Ahırtaş, Bıyıklı, Kömürcüler, Yağca, Çığlık, Nebiler, Yukarı Karaman (Şimdi Düzlerçamı), Yeşilbayır, Dağbeli, Bademağacı köyleri Yeniköy nahiyesine bağlanmıştır.

1973 yılında Dağbeli ve Bademağacı’nda Belediye teşkilatları kurulmuştur.

Kırkgöz-Yeniköy 17 Aralık 1977 tarihinde 2.711 nüfusa ulaşarak belediye teşkilatı kurmuş Yerleşim alanının ismi Yeniköy olmasına rağmen belediyenin ismi “Döşemealtı Belediyesi” olarak tescil edilmiştir.

Döşemealtı’nda bulunan köylerinden olan Yeşilbayır’ da, 1994 yılında nüfusu 2000 in üzerine çıkması sonucu Yeşilbayır Belediyesi kurulmuştur. 1999 yılında ise yine Döşemealtı köyü olan Yukarıkaraman ve Nebiler köylerinin birleşmesi sonucu Düzlerçamı Belediyesi, Çığlık köyünde ise Çığlık Belediyesi kurulmuştur.

2005 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi’ nin sınırları genişlemesi sonucu, Döşemealtı’nda bulunan Döşemealtı Belediyesi, Yeşilbayır, Düzlerçamı Belediyesi, Çığlık Belediyesi Büyükşehir sınırlarına alt kademe belde belediyesi olarak katılmışlardır. Aynı tarihte Çıplaklı Köy Tüzel Kişiliği sona ermesiyle Döşemealtı Belediyesi’ne mahalle olarak katılmıştır.

5747 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un 06.03.2008 tarihinde yürürlüğe girmesiyle birlikte Düzlerçamı, Yeşilbayır ve Çığlık ilk kademe belediyelerinin tüzel kişilikleri kaldırılarak mahalleleri ile birlikte Döşemealtı İlk Kademe Belediyesine katılmıştır. Döşemealtı merkez olmak ve ekli (4) sayılı listede adları yazılı köyler bağlanmak üzere Antalya ilinde Döşemealtı ilçesi kurulmuştur.

Döşemealtı İlçesine bağlı Beldeler; Dağbeli, Bademağacı, Ekşili ve Karaveliler. Döşemealtı İlçesine bağlı Köyler; Ahırtaş,, Akkoç, Aşağıoba, Bıyıklı, Camili, Dereli, Ilıca, Karataş, Kevşirler, Killik, Kovanlık, Kömürcüler, Selimiye, Yağca. Döşemealtı İlçe Merkezi Mahalleleri; Altınkale Mah, Yeşilbayır Mah, Ayanlar Mah, Aydınlar Mah, Orta Mahalle, Çığlık Mah, Düzlerçamı Mah, Karaman Mah, Nebiler Mah, Yalınlı Mah, Çıplaklı Mah, Tomalar Mah, Bahçeyaka Mah, Yeniköy Mah.

Bir sonraki Antalya’da Ultralüks Villa İnşaat Projemize ait yapım aşamalarımıza ait bilgilerde buluşmak üzere diyorum. Şimdilik hoşçakalın. Saygılar sunuyorum.

Şu sayfalarımızda da sizler için faydalı bilgiler var;

Anahtar Teslim Ev Fiyatları

İnşaat Fiyatları


İLGİLİ BAŞLIKLAR: Villa inşaatları,döşemealtı inşaat müteahhit, antalyada inşaat firmaları, villa yapan şirketler döşemealtı,antalya inşaat şirketi,antalyada ev yaptırmak istiyorum,