bebek odası aydınlatma

Bebek odası aydınlatma

Bebek odası aydınlatma – ideal bebek odası aydınlatması nasıl olmalıdır?

Bebek odası aydınlatma – Bebek odası avizesi nasıl seçilmelidir? Bebek odası aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve aydınlatma önerileri.

Bebek odası aydınlatma – Bebekler bizim en değerli varlıklarımız. Doğal olarak onların mutluluğu ve mutlu bir şekilde büyümeleri için elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Bebek odası dekorasyonu tasarlarken görsellikten çok kullanışlı ürünlerin kullanılması gerektiğini de biliyoruz. Bunların yanı sıra mobilyaların fonksiyonelliği, şıklığı ve boyası kadar özellikle gece karanlıkta bebeğinizin uyurken, güvenliğini sağlamak içinde bebek odalarında aydınlatma çok önemli bir diğer konudur.

bebek odası aydınlatma
bebek odası aydınlatma

Aydınlatma önerileri

1- Bebeklerin rahatsız olmayacağı türde aydınlatma seçimi yapılmalıdır. Bunun için bebek odası avize seçimi yaparken ampullerin çıplak olmamasına dikkat edilmelidir.

2- Bebek odası avizesi alırken özellikle belirtilmeli ve doğrudan ampul kısımları korumalı modeller seçilmelidir.

3- Işığınızı dilediğiniz seviyede açabilmeniz için avize ve aplikleri açacağınız anahtarlar ayarlanabilir nitelikte olmalıdır.

bebek odası aydınlatma1
bebek odası aydınlatma1

4- Çizgi film karakterli bebek odası abajurları genellikle bebeklerin ilgisini çeken desenler içerdiğinden, bebekler bu abajurları oyuncak zannederek oynamak için kurcalarlar, ancak bu şirin desenlere sahip abajurlar da yetişkin bir insanı öldürecek düzeyde elektrik vardır. Bu sebeple bebek odası abajur ve buna benzer aydınlatma ürünleri bebeklerin ulaşamayacakları yerlerde olmalıdır.

5- Göz sağlığı açısından, bebekleri rahatsız edecek  ve çok fazla zorlayacak güçlü ışık kullanımından kaçınılmalıdır.

6- Bebek odası avizesi seçerken, ağır modeller yerine çok hafif ve gösterişsiz modeller tercih edilmelidir.

bebek odası aydınlatma2
bebek odası aydınlatma2

Bebek odası aydınlatması nasıl olmalıdır

1- Bebek odası aydınlatması seçiminde, mümkün olduğunca sabit aydınlatmalar tercih edilmelidir. Seyyar (portatif) veya sarkıt olmamalıdır.

2- Bebeğinizin uyurken rahatsız olmaması için yüksek güçte aydınlatmalar yerine düşük güçte aydınlatmalar seçilmelidir.

3- Kesinlikle ışık bebeğinizin gözlerine direkt temas etmemeli, odaya doğrudan yayılmamalıdır. Işık bebeğinizin veya sizin yatağınızın başlık kısmının arkasında kalacak şekilde ayarlanmalıdır.

4- LED sistemli lambalar fazla ısı vermediği için ve tüm renkleri gün ışığında olduğu gibi gösteren lambalar olduğu için bebek odası aydınlatmalarında tercih edilmelidir.

5- Odadaki ışık bebeğinizin uykuya dalmasını güçleştirecek kadar çok olmamalıdır, tam tersi odadaki bölgesel aydınlatma bebeğinizin gece ve gündüz ayrımı yapmasına olanak verecek şekilde olmalıdır.

6- Bebek odalarında aydınlatma sizin gece bebeğinizin altınızı değiştireceğiniz zaman, fazladan bir lambaya daha ihtiyaç duymayacak şekilde olmalıdır.

bebek odası aydınlatma3
bebek odası aydınlatma3

Ayrıca bakınız;

Çocuk odası aydınlatma

Yatak odası aydınlatma

Mutfak aydınlatması

Salon aydınlatması

Dekorasyonda aydınlatma

Aydınlatmanın önemi

Gergi tavan aydınlatma


 

bebek odası aydınlatma, bebek odası aydınlatmaları, bebek odası aydınlatma modelleri, bebek odası aydınlatma fiyatları, bebek odası aydınlatması, bebek odası dekorasyonu, bebek odası aydınlatması nasıl olmalıdır, bebek odası avize seçimi, bebek odası avizesi, aydınlatma önerileri, bebek odasında ışık, bebek ve çocuk odası aydınlatma, bebek odası hazırlamak

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *