yatak odası aydınlatma

Yatak odası aydınlatma

Yatak odası aydınlatma – Yatak odası aydınlatması nasıl olmalıdır?

Yatak odası aydınlatma – Yatak odası avizesi nasıl seçilmelidir? Yatak odası aydınlatmasında dikkat edilmesi gerekenler ve aydınlatma önerileri.

Yatak odası aydınlatma – Dekorasyonda ışığın rolü çok önemli bir parça olmasına rağmen, nedense bu çok önemli parça unutuluyor. Eğer yaşamınızı daha konforlu hale getirmek istiyorsanız, evinizin değişik bölümleri için farklı aydınlatma kurallarına uymalısınız. Çünkü iyi bir şekilde aydınlatılmış veya ışıklandırılmış bir evde yaşamak insanı her açıdan mutlu eder. Dinlenirken, eğlenirken, okurken kısacası her şartta iyi bir aydınlatmaya mutlaka ihtiyaç duyulur. Zaten dekorasyonu gösteren de budur. İşte bugünde siz değerli ziyaretçilerimiz için, hayatımızın en önemli gereksinimi olan uykuyu karşıladığımız yatak odası aydınlatmasının nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgiler vereceğiz.

yatak odası aydınlatma
yatak odası aydınlatma

Yatak odası avizesi seçerken

1- Yatak odasında kullanılacak olan avizelerin ışık seviyelerinin ayarlanabilmesi açısından uygun anahtar seçilmelidir.

2-  İdeal bir aydınlatma ve gözlerinizin yorulmaması için evinizin her yerinde aynı renk aydınlatma seçmenin önemli olduğu unutulmamalıdır.

3- Gözleriniz ve beyninizin algılamada sıkıntıya düşmemesi açısından gün ışığına yakın renk  seçimleri yapılmalıdır.

4- Bu tür odaların aydınlatmalarının  tasarımı gece kullanımına uygun olarak yapılmalıdır.

5- Yatmadan evvel kitap okumayı seviyorsanız yatak başına takılan led aplikler ve komidin üstü abajurlar kullanılmalıdır.

yatak odası aydınlatma1
yatak odası aydınlatma1

Yatak odası aydınlatması nasıl olmalıdır

1- Seçeceğiniz tavan lambasının odanın her tarafını yeteri kadar aydınlatabilmesi için, yatak odasının boyutu göz önünde bulundurulmalıdır.

2- Yatak odasındaki dolapların dolap içlerinin yeteri kadar aydınlatıldığından emin olunmalıdır.

3- Uyku halinde her ne kadar bir aydınlatma kullanılmasa da yinede gün ışığına yakın renkler tercih edilmelidir.

4- Başucunda bulunan lambaların kolay kullanılmasının ideal olması için hem kapı girişinden hemde yataktayken açılıp kapanabilir olmasına dikkat edilmelidir.

yatak odası aydınlatma2
yatak odası aydınlatma2

5- Kitap okumak için göz hizasında ve arkadan gelen ışıklandırmalar kullanılmalıdır.

6- Yattığınız yerden kontrol edebileceğiniz, kullanımı kolay ve göze hitap eden baş ucu abajurlarla spotlar desteklenmelidir. Çünkü asla odanızda tek bir ışık kaynağı sizin için yeterli olmayacaktır.

7-  Yatak odanıza tepe lambası seçerken sarkıt ve çoklu ampul içeren avizeleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

8- Yatak odaları aynı zamanda mahremiyeti temsil ettiği için loş ışıkta gereklidir. Ancak loş ışık her zaman dinlendirici ve uyku çağrıştırıcı olduğundan dolayı ışığın parlaklığını ayarlayabileceğiniz anahtarlıklar kullanmanızı veya birden fazla lamba kullanmanızı tavsiye ederiz.

yatak odası aydınlatma3
yatak odası aydınlatma3

9- Yatak odanızdaki renk paletine uygun lambaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Çünkü bu lambalardan bazıları ışığın belli renklerde dağılmasını sağlamaktadır.

10- Yatak odasındaki aydınlatma sistemleri birçok talebi karşılamaktadır. Neşe ve canlılık hissini oluşturmak için kumaş ve mobilyaların dokusu keskin kontrastlarla yansıtılmalıdır.

11- Yatak odasının aydınlatılması yapılırken sadelikten uzaklaşmamaya dikkat edilmelidir.

yatak odası aydınlatma4
yatak odası aydınlatma4

Ayrıca bakınız;

Mutfak aydınlatması

Salon aydınlatması

Gergi tavan aydınlatma

Aydınlatmanın önemi

Dekorasyonda aydınlatma


yatak odası aydınlatma, yatak odası nasıl aydınlatılmalıdır, yatak odası aydınlatması nasıl olmalıdır, yatak odası aydınlatma fikirleri, yatak odası aydınlatma modelleri, yatak odası aydınlatma fiyatları, aydınlatma sistemleri, yatak odası avizesi, ışığın rolü, yatak odası dekorasyonu, aydınlatma tüyoları, hangi odaya hangi aydınlatma, yatak odası led ışıklandırma, yatak odası ışıklandırma

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0