Yeni banyo tasarımları

Banyo Tasarımları Artık Değişiyor

Çok parası olanların değil, özgür ve radikal düşünenlerin yaptırdığı farklı, kaliteli ve alışılmışlığın dışında yeni banyolar. Bu banyo tasarımları göz dolduruyor. Alışılmış imalatlardan, ürünlerden ve uygulamalardan çok farklı tasarımlarla şekil kazanıyorlar. Yeni nesil mimari projeler arasında hızla yükselen banyo tasarımları hem kalite, hemde görsellik olarak yaşam alanlarına değer katıyor. Burada, yeni nesil banyo tasarımları hakkında görseller ve önemli bilgileri inceleyebilirsiniz.

Banyo tasarımları artık değişiyor. Modern mimarinin en göze çarpan yenilikleri arasında yeni banyo tasarımları gelmekte. Alışılagelmiş tasarımlar, uygulamalar, malzemeler ve ürünlerin yerini doğal, radikal ve daha şık tasarımlar ve uygulamalar aldı. Hemen hemen her banyoda standart şeylerle karşılaşırız. Banyo alışkanlığımızı biraz daha fantastik hale getirmeye çalışan yeni nesil mimari tasarımlar, gerçekten bu amaçlarına ulaşmış gibiler. Üstelik hızla yaygınlaşarak, yakın gelecekte her yerde olabilecek şekilde beyinlere kazınmaya başladılar bile.

Günümüz Banyoları

Her tarafı fayans kaplı, duş tekneli, klozetli, lavabolu yere banyo denilir. 🙂 Bildiğimiz ve tarif ettiğimiz şekli ile banyonun tarifi budur. Bu sıradan banyo tasarım anlayışını zihinlerden tamamen silerek, yeni bir anlayış kazandırmak için her türlü çılgınlık banyo tasarımlarına yansımaya başladı. Muhteşem, farklı ve çok kaliteli banyo projeleri ortaya çıkmış. Günümüz sıradan banyo tasarımlarımızı ve alıştıklarımızı gözümüzde canlandıralım mı?

Banyo Tasarımları Artık Değişiyor

Böyle bir banyoyu yaptırmak çok para ister diyenlere biraz açıklama yapalım. Maliyet açısından düşünüldüğünde diğerlerinden pek te bir farkı yok yeni nesil banyo tasarımlarının. Tek fark, alışkanlıklar. Standart maliyet, maksimum görsellik anlayışı galip gelmiş durumda. 30 yıllık tecrübemize dayanarak Dekordelisi Mimarlık olarak, hayranlıkla bu tarz yeni banyo tasarımlarını övgüyle inceliyor ve taktir ediyoruz. 8 m2’lik bir günümüz banyo ortalama maliyetini gözden geçirelim sırasıyla isterseniz;

  • Elektrik ve su tesisatı: 2.000 TL
  • Fayans ve Seramik: 3.000 TL
  • Duşakabin: 1.000 TL
  • Klozet: 700 TL
  • Banyo dolabı: 1.000 TL
  • Bataryalar : 1.000 TL
  • Diğer: 1.000 TL

Topladığımızda bulacağımız maliyet ortalama olarak 9.500 ile 10.000 TL arasında olacaktır.

Yeni banyo tasarımlarının da maliyeti ortalama bu rakamlar arasındadır. Elbette dekorasyonun sonu yoktur. Bütçeniz uygundur, daha fazla uygulama, ürün veya malzeme kullanabilirsiniz her iki banyo tasarımında da. Biz ortalama bir banyonun ne kadara mal edildiğini hesaplayarak yeni nesil banyo tasarımları ile günümüz banyoları arasında maliyet farkı varmı onu kıyaslıyoruz. Aslında hiçte fark yok. Yeni banyo tasarımları konusunda cesur davranarak, farklı uygulamalara girişmek için harcayacağınız paralar, günümüzdeki banyolar için harcayacaklarınız kadar. Eski alışkanlıklarımızı bırakmak istemediğimizden, ne derler ki düşüncesinden, acaba mantıklı mı bu yaptığım gibi düşünceleri galiba yakın zamanda değişecek. Yaşam alanlarımızın her köşesi modern mimari tasarımlarla yeniden şekilleniyor. Banyolarımız da bundan nasibini alanlardan bir tanesi.

Doğallık, farklılık ve özgürlük arayanların beton yığınları ile aralarının iyi olmadığını bizler iyi biliyoruz. Günümüzde artık bu fikirde olan insan sayısının katlanarak çoğaldığını hepimiz biliyoruz. Her geçen gün çoğalan beton yığınları, gürültü, kalabalık, demode yaşam tarzları, sıradan hayatlar artık insanları sıkmaya hatta bunaltmaya başladı. Bunu fark eden yeni nesil mimarlar, tasarımlarını farklılık ve huzur arayanlar üzerinde yoğunlaştırdı. Hedef kitleleri tamamen değişti. Hızla çoğalan bu kötleye hitap ederek, taleplere cevap vermek için adeta büyük bir yarışın içerisine girdiler. Ekstren tasarımlar bir birleriyle yarışmaya başladı. Buna paralel olarak taleplerde çoğaldı. Yeni yapı ve inşaatlara baktığımızda bunun izlerini her metre karede görmekteyiz. Banyolarda uygulanan bu köklü değişimleri de yakın gelecekte sıklıkla göreceğimizi biz biliyoruz.

Görsellerde incelediğiniz yeni nesil banyo tasarımları beni hiç etkilemedi diyenlerin pek olduğunu düşünmüyoruz. Etkileyici, huzur verici ve tamamen farklı bir ortam oluşturulmaya çalışılmış. Beton yığınlarından bıkanların tamda aradıkları mekânlar haline getirilmiş banyolar. Doğal taşlar hatta bazılarında dere taşları bile kullanılmış. Dere taşlarını bedava temin edebilirsiniz. 🙂 Kırık bir mermere de para vermeden sahip olabilirsiniz. Lavabo masrafından da kurtulabilirsiniz. Sağlam fakat eski bir bataryayıda cüzzi bir maliyetle alabilirsiniz. İşlenmemiş ham bir keresteciden cüzzi bir rakama dilediğiniz kadar kereste alabilirsiniz. Zeminlere pahalı seramikler değil de, ucuz döşeme taşlarından kullanabilirsiniz. Ayrıca sıfır hata işçilik yaptırmak için fazla masrafa da girmenize gerek kalmıyor. Doğallıktan ödün vermemek için olduğu şekliyle montajları yapılsa kâfi.

Yeni banyo tasarımları

Başkasının Gözüyle Değil, Kendi Gözünüzle Görmek Önemli

Beton yığınlarından bıktınız mı? Sıradan bir hayatı artık kabul etmiyor musunuz? Ya diğer insanlar, komşular, misafirler beğenmezse? Ne derler ki acaba? O bunu derse, şu şunu derse düşüncelerden kurtulacak kadar cesursanız ve bıktıysanız bu banyolar tam size göre. Yapmamanız için hiçbir sebep yok. Her geçen gün tatil beldelerinden satın alınan araziler üzerine doğal yapılar inşa edilmeye daha fazla başlanıyor. Hobbit evler, taş evler, ahşap evler giderek daha da yaygınlaşıyor. 5 yıldızlı beton yığını otellerden bıkan insan sayısı her geçen gün daha da artıyor. Bu sebeple doğal ve huzurlu ortamlar yaratma yarışı başladı turizm sektöründe. Hobbit evler için proje yarışı çok hızlı. Bongalovlar, ağaç evler veya taş yapılarda konaklama ve tatil imkânları sağlamak için müthiş bir yapılanma mevcut otelciler arasında. Bu anlayışa yaşam alanı olarak kullanılacak mekânların iç dizaynları da katıldı. Beton yığınlarını kabullendik, bari içi farklı olsun diyenlere hitap etmek te bu gibi yeni nesil mimari tasarımlarla gerçekleşiyor. Banyolar bu anlayışa eşsiz bir örnek. Evet, banyo tasarımları artık gerçekten değişiyor. İnsanlar çoğaldıkça, doğada yaşam alanları azaldıkça, betonlaşma yaygınlaştıça bu köklü değişimlerin önüne geçilemeyecek.


Yeni banyo tasarımları 5

Şu sayfalarımızı da ziyaret ederek banyolar hakkında farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: değişik banyolar, değişen banyolar, değişmiş banyolar, yeni nesil banyolar, yeni banyolar,

Related Posts

Banyonuzu Böyle Yenileyin

Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızdaDevamını oku

Eryaman-mutfak-banyo-yenileme-işleri

A’dan Z’ye Mutfak Banyo Yenileme

Ankara Eryaman’da anahtar teslim olarak mutfak ve banyoyu tamamen yeniliyoruz. Bu projemize ait tüm bilgileri,Devamını oku

Klozet Fiyatları

Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim buDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0