dogal-tas-banyolar7

Doğal Taş Banyolar

Banyo dekorasyonunda doğal taş esintisi. Doğal taş banyo dekorasyonu nasıl yapılır, hangi çeşit taşlar kullanılır, özellikleri nelerdir? Doğal taş çeşitleri.

Doğal Taş Banyolar – Günümüzde dekorasyon yaparken her geçen gün değişik modellere ve stillere yönelmek oldukça popüler hale gelmiştir. Son dönemde doğal taş kaplama banyoların trend hale gelmesiyle birlikte, banyo dekorasyonunda özellikle duvar uygulaması olarak taş kullanımı; renk uyumu sağlaması bakımından dekoratörlere büyük kolaylık sağlıyor. Banyolar, kullanışlı ve işlevsel olmak zorundalar. Bu yüzden banyoları hem görkemli hem de kullanışlı hale getirmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Eğer sizde banyonuzda farklı bir dekorasyon elde etmek ve farklı bir atmosfer oluşturmak isterseniz, doğal taş kaplama modellerine göz gezdirmenizde fayda var.

dogal-tas-banyolar1

Bir çok kişiye göre en sağlıklı, en kullanışlı ve en estetik yapı malzemesi olan doğal taşları, evimizin farklı alanlarında kullanmaktayız. Ancak doğal taşların hem dekorasyon hem de yapı malzemesi olarak kullanıldığı asıl alanlar banyolardır. Temel yapı malzemesi olarak kullanılmasının dışında, yapı malzemesi olarak kullanılan banyolarda iki türlü taş bulunmaktadır. İlki belirli şekillere getirilmemiş tamamen doğal taşlar, diğeri ise daha çok şekil verilmiş, düzgün şekilli kenetlenebilir taşlardır. Kullanmak istediğiniz taşa göre dekorasyon tarzını belirlemeniz gerekir. Sizde farklı bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız, kesinlikle taş duvar sistemleri banyonuz için en ideal dekorasyon tarzıdır.

dogal-tas-banyolar2

Doğal Taşın Özellikleri

Neden doğal taş?

  • Doğal taşlar, tıpkı granit gibi banyolar için son derece kullanışlı yapıya sahiptirler.
  • Kullanım ömürlerinin uzun olması ve sağlamlığı ile yenileme gereksinimi duyulmaz.
  • Yazları serin, kışları ılık bir ortam sağladıkları için, estetik görünümden daha büyük bir tercih sebebidir.
  • Suya karşı son derece dayanıklı olmaları, banyolarda kullanılmalarını kolaylaştıran en büyük etkendir.
dogal-tas-banyolar3
  • Leke tutmayan yapıya sahip olmalarının yanı sıra, temizliği oldukça kolaydır.
  • Taşları birbirine tuttururken fazla malzeme kullanılmaması ve taşların arasında herhangi bir dolgu malzemesi görülmemesi bu dekorasyon tarzının en belirgin özelliğidir.
  • Bu doğal taşlar, rengi ne olursa olsun görünümleri itibariyle tüm dekorasyon tarzlarına rahatlıkla uyum sağlarlar.
  • Aklınıza gelebilecek tüm modern ve rustik banyo tarzlarına uygun farklı renk ve özelliklerde taş uygulaması vardır.

Doğal Taş Çeşitleri

Antrasit taşlar

Antrasit ton dediğimiz koyu renk tonlarındaki taşlar düz, kabartmalı ve şekilli olabilir. Görünümü tam olarak bir mağara içerisine oyulmuş olabileceği gibi aynı zamanda mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş modern bir banyo görünümünde de olabilir.

dogal-tas-banyolar4

Doğal görünümlü taşlar

Doğal taşlar kendi içinde onlarca çeşide ayrılırken bir de doğal görünümlü taşlar vardır. Bu taşlar el yapımı olduğu için renkleri ve şekilleri itibariyle daha düzgün, daha spesifik olabilir. Dilerseniz ışığı direk yansıtan açık renk tonlarında beyaz granit taşlardan tercih edebilir, dilerseniz de kendine has duruşu olan siyah, havalı ve uygulandığı alandaki tüm ışığı soğurarak ortama loş bir görünüm veren değişik modern taşları deneyebilirsiniz.

dogal-tas-banyolar5

Kuru duvar veya kuru taş

Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan banyo dekor taşlarının yerleşimi konusunda farklı tarzlar bulunmaktadır. Bunların başında en ilgi gören tarz olan kuru duvar veya kuru taş yerleşimi tarzı gelmektedir. Bu taşların yerleşim özelliği, birbirine uyumlu şekilleri olan ve duvara tıpkı puzzle gibi yerleştirilebilen taşlar olmasıdır. Tüm renk tonlarındaki doğal taşlar ile yapabileceğiniz bu dekorasyon oldukça şık ve sakin bir duruşa sahip olan dekorasyondur.

dogal-tas-banyolar6

Mermer taşlar

Mermerler klasik dekorlar ve her türlü mekanlar için uyum göstermelerinin yanı sıra, adeta doğal taş banyo uygulamalarının tamamlayıcısı niteliğindedirler. Birbirinden farklı renk ve desen çeşitliliğiyle oldukça avantajlıdırlar.

Doğal Taş Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Birbirinden farklı doğal taşlar kullanarak, farklı tarzları banyonuzda uygulayabilirsiniz. Büyük taşlarla banyonuzda daha klasik ve rustik bir hava oluştururken, küçük ve açık renk doğal taşlarla daha minimal ve modern bir banyoya sahip olabilirsiniz. 

dogal-tas-banyolar7

Renk seçimi

Renk itibariyle birçok çeşiti bulunan doğal taşların, daha doğal ve gerçekçi bir görünüme sahip olması açısından, genelde toprak renkleri tercih edilmektedir. Bu yüzden de beyaz, krem ve gri gibi renklerin yanına koyu tonlardaki taşları ekleyerek son derece dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz.

Aksesuar seçimi

Doğal taşlara uygun yapıya sahip aksesuarlar ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacağı için, dekorasyon yaparken banyoda kullanacağınız aksesuarı iyi seçmelisiniz. İlk tercih olarak, taştan yapılma sabunlukları aynanın etrafına yerleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Ev Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: doğal taş,doğal taş banyo dekorasyonu,doğal taş banyo modelleri,doğal taş banyo uygulaması,dekorasyonda doğal taş,modern banyo modelleri,doğal taş çeşitleri,doğal taş özellikleri,taş duvar sistemleri,doğal taş kaplama,banyo dekorasyonu,


Related Posts

Banyonuzu Böyle Yenileyin

Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızdaDevamını oku

Eryaman-mutfak-banyo-yenileme-işleri

A’dan Z’ye Mutfak Banyo Yenileme

Ankara Eryaman’da anahtar teslim olarak mutfak ve banyoyu tamamen yeniliyoruz. Bu projemize ait tüm bilgileri,Devamını oku

Klozet Fiyatları

Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim buDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *