İki katlı 86 m2 temel oturumlu toplam 172 m2 beton kargas dubleks konut anlaşmamız hayırlı olsun. Avusturya’da yaşayan değerli müşterimiz web sitemiz üzerinden bize ulaştı. Yapmış olduğumuz projeleri, disiplinimizi ve profesyonelliğimizi takip ettiğini belirterek bizimle çalışmak istedi. Bizi tercih eden değerli müşterimize teşekkür ederiz. Bizde bu güveni ve inancı karşılığında kendilerine modern, kaliteli ve ekonomik bir ev sözü veriyoruz. Sözleşme örneğimizi, müşterimizi ifşa etmeden sayfamızda yayınlayarak siz değerli misafirlerimizi de anahtar teslim ev fiyatlarımız konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

Sözleşmemizi e-mail yolu ile imzaladık ve çalışmalarımıza hızla başladık. Sözleşmemizi incelemeye devam edebilirsiniz. Böylelikle anahtar teslim betonarme ev nasıl yapılır, maliyetleri nelerdir ve profesyonel hizmet nasıl alınır öğrenebilirsiniz. Burada sizler için bir çok faydalı bilgi var.

Değerli müşterimiz bir çok firmadan fiyat teklifi önceden almış. Bizden de fiyat teklifi aldı. Kalite farkımızı ve ekonomik fiyat teklifimizi görünce bizimle çalışmayı tercih etti. Bu proje için sunmuş olduğumuz fiyat teklifimiz aşağıda tüm detayları ile paylaşılmıştır.

Bittiğinde, kaliteli ve modern evler olacağını şimdiden iddia ediyoruz. Projemizin sonuna geldiğimizde yine bu sayfamızda ayrıntıları görebileceksiniz. Biz bu işte profesyoneliz. Yapacağımız bu projeler, gerek mimarisi, gerek uygulaması ve gerekse kullanılan malzemeleri olarak çok farklı ve kaliteli olacak.

Mimari projelerimizin aslını ve müşterimizin kimliğini ifşa etmeyecek şekilde sözleşme metnimizde bazı kısıtlamalar yaptık. Fakat bunların dışındaki tüm kalem imalatlar, uygulamalar, montajlar ve yapım aşamaları bire bir aynıdır. İşin bedeli ve ödeme şekli olduğu gibidir. Projelerimiz bitti, onay ve ruhsatlarımızı aldık. Akabinde hemen kazı ve hafriyat çalışmalarımıza başladık.

SÖZLEŞME

  1. TARAFLAR: Bir tarafta Neyzen Tevfik Sk. No:5A/5 Kızılay-MALTEPE adresinde bulunan Dekordelisi Mimarlık İnş.Tasarım.Tic.Ltd.Şti ile diğer tarafta …………… adresinde bulunan ………….. arasında aşağıdaki maddede yazılı şartlar dahilinde işbu inşaat sözleşmesi akdolunmuştur. Taraflardan ………………………. İş Sahibi sıfatıyla, Dekordelisi Mimarlık İnşaat Tasarım.Tic.Ltd.Şti ise yüklenici sıfatıyla anılacaktır.
  2. SÖZLEŞMENİN KONUSU: İş sahibi tarafından ………….. adresindeki ……… parsel üzerinde yaptırılacak 2 ADET beton kargas 172 m2 dubleks ve 80 m2 tek katlı müstakil konut inşaatlarının temelden çatıya anahtar teslim sözleşme maddelerindeki tüm işleri yüklenici tarafından bu sözleşme şartları ve tasdikli projeye uygun biçimde yapılarak iş sahibine eksiksiz teslim edilecektir. 86 M2 temel oturumlu birinci kat + 86 M2 ikinci kat olmak üzere toplamda 172 m2 betonarme kargas iki katlı konutun anahtar teslim imalat/inşaat işlerinin yapımı. Konut içeriği Veranda + Balkon + 4 oda + 1 salon + 1 mutfak + 3 banyo + 1 wc + 2 kat merdiven + kiler + giyinme odası. 80 m2 Tek katlı müstakil + 2 oda + 1 salon + koridor + 1 banyo + 1 mutfak + ön veranda. 30 m x 30 m arazi çevresinin bims briket ile çevrilmesi.  Sözleşmenin konusu bundan ibarettir.
  3. SÜRE: İşbu sözleşme gereğince yüklenici yapmayı taahhüt ettiği işi 120 gün içerisinde projesine ve işbu sözleşme hükümlerine uygun biçimde bitirerek iş sahibine eksiksiz teslim edecektir. Bu sürede işin eksiksiz teslim edilmediği tespit edildiği takdirde, iş sahibi gecikmenin devam ettiği her ay için ……….TL cezai şart tazminatına hak kazanacaktır. Ayrıca bu sebeple yaptırılacak tespit masraflarından da yüklenici sorumlu olacaktır.
  4. İŞ SAHİBİNİN GÖREV VE SORUMLULUĞU: İş sahibi yüklenicinin işe başlaması için gerekli inşaat yapı izni vekâletnamesi vererek, yüklenicinin resmi takipler, onaylar ve abonelikler için resmi yetki verebilir. Böylelikle yüklenici, işveren adına yapı iznini alarak başlamak için gerekli koşulları sağlayabilir. Sözleşme gereğince belirlenen avansları ve hakedişleri belirtilen vadelerde ifa etmek zorundadır. İş sahibi sözleşme imzalanmasını müteakip sözleşme bedelinin %20’lik kısmını nakit olarak kaparo bedeli olarak yükleniciye ödemekle yükümlüdür. %20’lik ödeme işe başlanıldığında, %30’luk kısmı kaba inşaat bittiğinde, kalan %30’lık kısım ise iş tesliminde nakit olarak yükleniciye ödemekle sorumludur.
  5. YÜKLENİCİNİN GÖREV VE SORUMLULUĞU: Yüklenici, bu sözleşme gereğince derhal işe başlamak ve işi projesine uygun biçimde yerine getirerek süresinde iş sahibine teslim etmekle yükümlüdür. Yüklenici işin ifasında iş sahibinden bağımsızdır. İşin yerine getirilmesinden kaynaklanan her türlü sorumluluk yükleniciye aittir. İşin yapılması için gerekli personel istihdamı ve bu personelle yüklenicinin ilişkisi iş sahibinin sorumluluk alanı dışında olup, tamamen yükleniciyle kendi istihdam ettiği personeli ilgilendirir. Yüklenicinin istihdam ettiği personelin her türlü ücret, fazla mesai, yıllık izin alacağı, tatil gündelikleri, kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı alacaklarından yüklenici sorumludur. Yüklenici, istihdam ettiği personeli SSK’ya bildirmek ve primlerini ödemekten mesul olup, ihmalinden hiçbir şekilde iş sahibinin sorumluluğuna gidilemez. Yine yüklenici, kendisinin veya istihdam ettiği personelin işin yapılması sırasında iş sahibine veya herhangi bir üçüncü kişiye verilecek zararlardan da sorumlu olacaktır. Yüklenici bu sözleşme gereği yerine getirmeyi taahhüt ettiği işin ifası sırasında işyerinde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı hükümleri bakımından gerekli her türlü tedbiri bizzat almaya mecburdur. Bu görevin yerine getirilmemesinden kaynaklanan iş kazası ve meslek hastalıklarından yüklenici sorumlu olacaktır. Yüklenici, işin yapılması için gerekli iskele kurmak vb. Malzemeleri kendisi temin etmek zorundadır. Resmi mevzuat, izin, onay ve abonelik giderleri iş sahibine aittir. Resmi mevzuat takibinden yüklenici sorumludur.
  6. ÜCRET:Yüklenici her türlü iş makinesi kiralama/satın alma, işçi iaşe, konaklama, ulaşım, işçi maaşı giderlerini karşılamakla yükümlüdür. İmalatlar montajlar sırasında oluşabilecek tüm hasar, kusur ve arızalardan tamamen yüklenici sorumludur ve iş sahibinden hiçbir ücret talep edilemez.
  7. ÖZEL ŞARTLAR: Çizilecek tüm projeler, yapılacak imalatlar, tasarımlar, renkler, modeller ve malzemeler işveren tarafından belirtilen markalar ışığında seçilecek ve onaylanacaktır. Yüklenici tarafından yapılacak tüm imalatlar, malzemeler, uygulamalar öncesi, işveren tarafından bizzat görülecek, seçilecek ve onaylanacaktır. İşverenin onayı olmayan hiç bir imalat yapılmayacak, kullanılmayacaktır. Kullanıldığı taktirde işveren yenilenmesini talep edebilir ve yüklenici yenilemekle yükümlüdür. Resmi kanun yürürlülükleri, resmi bayramlar, afetler vs gibi durumlar sonrası sözleşme iş teslim tarihleri karşılıklı olarak uzatılabilir veya gerektiğinde fesh edilebilir. Bu gibi zorunluluk halleri dışında işe başlama ve iş teslim sürelerine yüklenici tamamen uymayı taahhüt eder.
  8. İHTİLAFLARIN HALLİ: Sözleşmeden kaynaklanan her türlü hukuki anlaşmazlıklarda ANKARA Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

YÜKLENİCİ İMALAT / UYGULAMA TAAHHÜT

KAZI / HAFRİYAT: Mimari projelerine uygun olarak, temel, alt yapı ve tüm kazı-hafriyat çalışmalarının eksiksiz yapılması ve alt yapı ana şebeke hattına kazının bağlanması. Bina yapım aşaması öncesi, sonrası ve esnasında tüm kazı-hafriyat, moloz atımı nakliyesi ve amaliyesi tamamen yüklenici firmaya aittir. Bina-İnşaat bitiminden sonra ve iş tesliminden önce bina çevresinde var olan inşaat atıkları-molozları-hafriyat atıkları belediyenin belirlediği yere yüklenici tarafından atılacaktır.

Dünyayı sarsan ve tüm yurtdışı seyahatlerini kısıtlayan kanunlar sebebiyle değerli müşterimiz Türkiye’ye gelemiyor bir süre. Bu sebepten dolayı kendileri gelene kadar projemize bir süre ara verdik. Fakat kendimize ait olan mobilya ve pvc atölyelerimizde imalatlarımıza devam ediyoruz ve bitirdik. Bizde değerli müşterimiz gibi burada gelmelerini bekliyoruz. Sonrasında hızlı bir şekilde projelerimizi bitirerek kendilerine eksiksiz bir şekilde teslim edeceğiz.

TEMEL / SU BASMAN: Aplikasyona ve mimari projelerine birebir uyarlı, onaylara uygun derinlik ve çap ölçülerinde tüm kazı ve hafriyat işlerinin eksiksiz tamamlanması. Harita mühendisi ve yapı denetim ile birlikte temel kazıklarının çakılması ve kireçlemesinin yapılması. Toprak dolguların sahadan uzaklaştırılması veya temizliğinin yapılması. Temel grebeton altı izolasyon kumunun boşluksuz olarak serilmesi. Bohçalanmasının yapılarak yalıtım mühendislik gereklerine tamamen uyulması.

KALIP / DEMİR / BETON / İZOLASYON : Yüklenici tarafından çizilecek olan mimari projeye uygun olarak tüm kalıp çalışmaları standartlara uygun olarak yapılacaktır. Tüm temele bşluksuz olarak yalıtım tozunun (minimum 10 cm) serilmesi. Yalıtım bohçalamasının 3’lük mebran ile (yapıştırmalı) uygulama biçimi ile boşluksuz ve özenle yapılması. Temel altından veya yanlardan nem, rutubet veya suyun bina içerisine girmesinin kesin çözümlerinin alınarak garantisinin işverene verilmesi. Grebetonun (C-30) atılması. Mimari Demir projesine uygun olarak istenilen mevkilere kolon, kiriş, tabiliye, temel, su basmanı, kargaslarına yapı denetimin uygun gördüğü ölçü/miktar/cins demirlerin tam ve eksiksiz olarak döşenmesi. Demir ebatları ve boyutları mimari projelerde belirlenenler ile bire bir aynı olacaktır. Hiçbir demir döşemenin toprakla teması olmayacaktır. Bunun için alınması gereken mühendislik tedbirleri tam ve eksiksiz olarak alınacaktır. Kalıp kerestesi olarak yüklenici plywood veya uygun keresteler kullanabilir. C25 / C30 yoğunluk yalıtım kimyasallı beton dökme işlerinin mimari projelerine uygun biçimde tam ve eksiksiz olarak yapılması. Hidro hava tutularak betonun hava boşluklarının alınması. Temel alt-üst, yapı iç-dış, çatı alt-üst tüm yalıtım ve izolasyonların projelerinde belirtildiği şekillerde ölçü ve malzemelerle tam ve eksiksiz olarak yerlerinde imalatlarının yapılması. Beton döküm sonrası gereken kuruma bekleme sürelerinin beklenmesi ve sonrasında tüm kalıpların sökülerek iş güvenlik kurallarına uygun biçimde sahadan uzaklaştırılması.

DUVARLAR: Çizilen mimari projelerine bire bir uygun olarak; dış duvarlar 20’lik bims tuğla, iç duvarlar ise 10 luk bims tuğla ile imalatlarının yapılması. Tüm kapılar ve pencereler üstü beton lento yapılacak. İçten ve dıştan kaba sıvaları mastarlı ve terazili yapılacak. Dış cephe ince sıvası yapılmayarak kaba sıva üstü aşağıda detaylandırılacak mantolama imalatı yapılacak. Mimari projesine uygun olarak tüm duvar imalatları tam ve eksiksiz olarak yapılacak.

ÇATI / TERAS: Betonarme kargas olarak imalatı yapılacak olan yapının kiremit çatı kargası olmayacak. Projesine uygun olarak teras kat olarak kullanıma uygun şekilde imalatı yapılacaktır. Tüm döşeme üzerine mimari projelerine uygun olarak yalıtım, izolasyon (çift kat 3’lük mebran taramalı döşeme + İSONEM sürülmesi) tefsiye/şap, zemin kaplama seramikleri döşenecektir. Döşenecek olan seramiklerin markası Çanakkale dış cephe seramik olacaktır. Renk ve modeller iş veren tarafından seçilecek ve onaylanacaktır. Teras korkulukları olarak paslanmaz inoks profil pervazlı 8 mm temperli renkli cam kullanılacaktır. Teras çıkış merdiven çevresi ve sahanlığı da yine 8 mm temperli renkli camdan yapılacaktır. Teras kat 4 köşe merkezine birer adet 20’lik süzgeç (toplamda 4 adet) sabitlenecek ve ana gidere bağlantısı yapılacaktır.

PVC PENCERELER : Tüm pencere iç demir profil (40×40 2 mm) kasalarının önceden yapılması ve antipas boyalarının vurulması. Tüm pencerelerin projesine uygun olarak rengini ve tasarımı işveren tarafından belirlenecek olan Fıratpen S75 serisi marka pvc pencere olarak ve tüm kepenk sineklikleri dahil tam ve eksiksiz olarak çalışır halde bitirilmesi. Pencere camları ısıcamlı (argon gazlı) olarak yapılması. Tüm pencerelere içten ve dıştan 2’lik denizlik mermerlerinin yapılması. Üst kat ebeveyn odası ile alt kat ana salon balkon ve veranda kapıları çift sürgülü raylı, ısıcamlı pvc kapı sistemi olarak imal edilip montajı yapılacaktır.

MEKANİK / SU TESİSATI : Şebeke hattının inşaat alanına ve yapı içerisine kadar çekilmesi. Yüklenici tarafından mimari projesine uygun olarak drenaj çalışmaları-malzemeleri-kazı-hafriyat-bağlantı işlerinin, tüm pis su ve temiz su tesisatlarının, alt yapı giderlerinin, sıva altı ve sıva üstü tüm döşeme, borulama, izolasyonlarının ve montajlarının eksiksiz olarak yapılarak testlerinin yapılması. Çalışır halde teslim edilmesi. Pis su giderlerinin ana şebeke hattına bağlanması. Projelerine uygun olarak tüm vitrifiye gurupları, batarya, çeşme, musluk, vana, duşluk, sayaç, kollektör, eviye, lavabo gibi sıva üstü malzemelerinin eksiksiz montajlarının yapılması ve çalışır hale getirilmesi. Projesinde belirlenen kombi alt ve üst bağlantı borulama imalatlarının tümünün yapılması. Kombi montaj bölgesi altında tüm kollektörlerin toplanması ve bağlantı vanalarının takılarak çalışır hale getirilmesi, testlerinin yapılması. Tüm alt ve üst borulama imalatlarında kullanılacak olan malzeme cinsi Fıratpen marka kılıflı boru kullanılacaktır. Tüm sıcak su ve soğuk su borulamaları zeminden gömme sistemi ile taşınarak yüzeylerde kesinlikle boru veya sistem bağlantıları görünmeyecektir. Projesine uygun olarak tüm radyatör petek montajları yapılarak çalışır hale getirilecektir. Radyatör ve pekeklerin markası Demirdöküm marka olacaktır.

ELEKTRİK TESİSAT : İş veren tarafından şehir şebeke ana enerji hattının inşaat alanına kadar çektirilmesi ve şantiye panosunun kurulması için resmi işlem-giderlerinin karşılanması. Yüklenici tarafından şantiye panosunun kurularak bina girişi elektrik panosuna bağlanması, tüm bina içi ve dışı elektrik borulamaları , kablolama işlerinin çizilecek olan elektrik projesine uygun olarak tam ve eksiksiz olarak yapılması. Kullanılacak olan kablo markası HES marka kablo olacaktır. Tüm ana sigortalar Siemens marka olacaktır. Elektrik projesine uygun olarak pano kurulması. Tüm düğme, priz, anahtar, tv, enternet kasa/düğmeleri Viko marka olacaktır. Renk ve modelleri iş sahibi tarafından seçilecek ve onaylanacaktır. Bina topraklama hattının eksiksiz yapılması ve kazığının çakılması. Kaçak akım rolesinin bağlanması. Elektrik pano, sayaç ve kutusu projesine uygun olarak belirlenen yerde toplanması ve tüm sistemin çalışır halde teslim edilmesi. Elektrik projesinde belirtilen tüm anahtar, priz ve aydınlatmaların tam olarak yerlerine çekilerek montajlarının eksiksiz yapılması. Şehir ana enerji şebeke hattı bağlantısının projesine uygun şekilde binaya bağlantısının yapılması.

MERDİVEN İMALATI: Üst kat çıkış ve teras çıkış merdivenin projesine uygun ölçülerde beton kargas olarak yapılması. 4.00 cm masif ahşap kayın ağaç kaplamasının basamaklara sabitlenmesi. Rıhlarında aynı malzeme ile kaplanması. Merdiven çıkış masamak ve rıh ahşap süpürgeliklerinin yine aynı kayın malzemeden 8 cm olarak imalat ve montajının yapılması. Merdiven çıkış yan korkuluklarının ve trabzanlarının kayın ağaçtan yapılması. Tüm merdiven, basamak, rıh, süpürgelik ve korkulukların aynı renk vernik ile cilalanması ve parlatılması.

ÇELİK KAPILAR: İki adet (Ana giriş ve mutfak veranda girişine) işveren tarafından seçilecek olan renk ve modeldeki güvenlikli dokuz kilit KALE marka çelik kapının yapılarak çalışır halde teslim edilmesi. Kapı eşik mermerinin yapılması. Kepenk sinekliklerinin sabitlenmesi.

ODA İÇ KAPILARI: Tüm konut içi kapıların işveren tarafından beğenilen ve istenilen renk ve modelde lake boya panel kapı olarak yapılması. Kilit, menteşe, kolları da tamamen eksiksiz yapılarak çalışır halde teslim edilmesi. Banyolar ve wc nin kapı eşik mermerlerinin yapılması ve sabitlenmesi.

MUTFAK: Projesine uygun olarak mutfakta belirlenen yere işveren tarafından beğenilen ve istenilen ölçü model ve renkte çizilmez akrilik kapak mutfak dolabı imalatının yapılarak montajının tamamlanması. Tüm kulplar işveren tarafından seçilerek onalyalanacaktır. Mutfak dolabı kapak ve çekmeceleri pistonlu frenli ve yavaş kapanır sistem menteşelerle imalatları yapılacaktır. Mutfak tezgahı olarak granit tezgahın yapılması. Tezgah işveren tarafından seçilecektir. Mutfak tezgah arası fayanslarının işverenin seçeceği modelde ve renkte Çanakkale marka olarak yapılması. Mutfak zeminlerinin işveren tarafından beğenilen ve istenilen Çanakkale marka granit yapılması. Mutfak eviyesi TEKA marka çiftli eviye olarak takılacaktır. Mutfak dolabı tasarımı ve projesi işveren ile birlikte çizilecek ve işverenin onayından sonra imalatı yapılacaktır. Mutfak bataryası ECA / ARTEMA marka olacaktır.

BANYOLAR: Tüm banyolar çizilen mimari projesine göre su tesisat ve elektrik tesisat işleri bittikten sonra kara sıvaları yapılacaktır. Zemin tefsiye şap imalatlarından sonra izolasyon/İSONEM uygulanacaktır. Çanakkale marka seramiklerinin iş verenin talep edeceği şekilde-modelde döşenmesi. İç ve dış takım Vitra marka (Gömme rezervuar) işveren tarafından beğenilen klozetlerin takılması. İşverenin onayladığı rengini ve modelini beğendiği banyo dolabının imal edilerek montajının yapılması. İşveren tarafından beğenilecek olan duşakabi’nin projesinin uygun olan yere yapılması. Teknesiz olarak montajı yapılacak olan duşakabinlerin içine 10×30 cm inoks metal süzgeçlerin takılması ve gidere bağlanması. Tüm vitrifiyelerin ( Çeşme, musluk, batarya, duş bataryası, taharet muslukları, lavabo, süzgeç ) eksiksiz olarak takılarak çalışır halde teslim edilmesi. Montajları yapılacak olan vitrifiyeler işveren tarafından seçilecek ve markaları Eca / Artema olacaktır. Banyolara 30×30 clip-in metal asma tavan yapılması ve sensörlü aydınlatma spotlarının bağlanması.. Alimünyum pencere menfezlerinin takıması. Projesine uygun olarak demirdöküm marka uygun renkte havlupanın montajının yapılması çalışır hale getirilmesi. Banyolara birer adet uygun ölçülerde havlu dolaplarının ayrıca yapılması. Banyo dolabı ve havlu dolapları Mdflam iç ve dış aksam olarak imalatları yapılacaktır. Banyo çanak lavabosu VİTRA marka olacaktır. Tezgah taşları mdflam 1.8 mm olacaktır. Duşakabin içi duş bataryaları ve duş konsolları Artema / Eca veya müdavimi markalardan işveren tarafından seçilecektir. Alt kat wc imalatında kullanılacak tüm malzemeler, uygulamalar ve markalar banyolar ile aynı olacaktır.

SALON: Salon tavanına işveren tarafından seçilecek ve onaylanacak olan modelde lüks asma tavan modeli uygulanacak. Tüm led ve spot aydınlatmaları eksiksiz şekilde takılarak çalışır hale getirilecek. Salonda işveren tarafından onaylanacak olan bölgeye kazanlı odun şöminesi imalatı yapılacak. Şömine imalatı modeli işveren tarafından seçilecek ve beğenilecektir. Şömine bacası ayrıca imalatı yapılarak sorunsuz şekilde çalışması sağlanacaktır. Salon tv duvarına tv ünitesi yapılarak tv duvarı komple dekoratif taş/tuğla kaplaması yapılacaktır. Tv ünitesi (niş) modeli işveren tarafından beğenilecek ve onaylanacaktır.

ODALAR: Ebeveyn yatak odası içerisine projesinde belirtildiği gibi çamaşır odası yapılacak. Çamaşır odası karşılıklı iki duvarı boydan giyinme odası dolabı yapılacak. Mdflam kapak olarak imalatı yapılacak olan dolapların kapakları raylı sürgülü ve aynalı sistem yapılacaktır. Ebeveyn yatak odası tavanına led ışıklı asma tavan modeli yapılacak. Yatak başı duvarına işveren tarafından seçilecek olan 3 boyutlu duvar kağıdı uygulaması yapılacak. Diğer 3 oda tavanlarına işveren tarafından seçilecek olan stropiyer kartonpiyerler yapılacak ve avize göbekleri takılacak.

KORİDORLAR: Alt kat koridora projesinde belirlenen ölçüde mdflam kapak ve iç aksam vestiyerin yapılması. Ayrıca belirlenen yere ölçüsünde ayakkabılık imalat ve montajının yapılması. Alt kat merdiven altına kiler odası yapılarak iç kapı montajının yapılması. Alt kat koridor tavanına modern gergi tavan uygulamasının yapılması. Tüm ışıklandırma sistemlerinin eksiksiz döşenmesi ve çalıştırılması. Üst kat koridorun tavanlarına stropiyer yapılması ve avize göbeğinin takılması. Koridorlar merdiven çıkış duvarlarına belirli bölgelere aydınlatma sensörlü lamba sistemlerinin döşenmesi ve çalıştırılması. Aplikler işveren tarafından alınacak yüklenici tarafından montajları yapılacaktır. Koridor zeminleri Çanakkale marka 60×120 ebatlarında lüks granit ile kaplanacaktır. Granit renk ve modellerini işveren seçecektir.

ALÇI SIVA İŞLERİ: Tüm iç cephe tavan ve duvar yüzeyleri alçı astarı sürüldükten sonra alçı filesi ile kaplanacaktır. Tüm yapı köşe merkezlerine alçı metal köşebentleri takıldıktan sonra en az 3 kat olmak üzere (Kaba, karışık, saten alçı) alçı sıvaları yapılacaktır. Alçı sıva sonrası zımparası yapılarak tüm tavan ve duvar yüzeylerine boya astarı (polizolan) sürülecektir.

BOYA BADANA: Tüm konut iç tavan ve duvarları DYO marka silikonlu silinebilen boya ile işveren tarafından istenilen renklerde boyanacaktır.

PARKELER: Islak zeminler hariç tüm iç zeminler Çamsan marka 8 mm derzsiz laminat parke kaplanacaktır. 2 mm şilte alta serilerek 10 cm beyaz lake süpürgelikler tüm laminat parke imalatı yapılan yerlerde eksiksiz yapılacaktır. Tüm kapı geçiş eşik metal profilleri sabitlenecektir.

DIŞ CEPHE MANTOLAMA / YALITIM: Dış cephenin tüm yüzeyleri bir kat kaba sıva sonrası 5’lik taşyünü yalıtım levha ile kaplanması. Her levha en az 5 yerinden dübellenerek duvara sabitlenecektir. Taşyünü levhaların üzerine bir kat dolgu sıva harcı uyguladıktan sonra boşluksuz olaral sıva filesi tüm dış cephe yüzeylerine kaplanacaktır. Tüm köşe merkezlerine terazili fileli köşebentler takılacak. Sonrasında ikinci kat sıva harcı uygulanacaktır. Zeminden teras üst bitimine kadar tüm dış cephe yüzeylerine boya astarı sürüldükten sonra dekoratif sıva uygulaması yapılacaktır. Dekoratif sıva sonrasında tüm bina dış cephesi işveren tarafından seçilecek renklerde DYO marka silikonlu dış cephe boya ile en az iki kat olmak üzere boyanacaktır. Üst kat balkon ön cephe duvarı boydan dekoratif fibercement kaplama yapılacaktır. Alt veranda yan cephe üst katla aynı model ve renkte dekoratif fibercement kaplama yapılacaktır. Alt kat veranda zemin, üst kat balkon zemin ve tüm bina çevresi kaldırım betonu üzeri (60 cm) fibercemen rengine uygun Çanakkale marka dış cephe seramikleri ile kaplanacak ve süpürgelikleri takılacaktır. Dış cephede belirlenen yerlere aydınlatma elektrik tesisatları çekilerek aydınlatma sistemleri takılıp çalışır halde teslim edilecektir.

ÇEVRE / PEYZAJ: Yapı imalatı sırasında oluşan tüm arazi bozuklukları, deformeleri, hafriyat atıkları ve molozlar iş teslimi esnasında yüklenici tarafından düzeltilecek, giderilecek ve sahadan uzaklaştırılacaktır. 30 metre x 30 metre arazinin bims briket duvar sistemi ile çevrilmesi. Ön ve arka kara sıvasının yapılması. Üst harpuştasının beton dökülerek yapılması.

MÜSTAKİL KONUT: Sözleşmeye konu olan dubleks beton kargas konut iç ve dış imalat, uygulama ve malzemelerin bire bir aynıları kullanılarak 80 m2’lik 2 oda + 1 salon + 1 banyo + mutfak + koridor + veranda olarak çizilen mimari projelerine uygun olarak imalatının yapılması. Her iki konut inşaat /imalatı aynı anda başlayıp aynı zaman içerisinde teslim edilecektir. Sözleşmenin tüm maddeleri, malzemeleri, markaları, uygulama ve imalatları 80 m2’lik bu müstakil beton kargas ev içinde geçerlidir.

İŞ TESLİMİ: Yapılacak olan tüm imalatlar, iş sahibi veya vekil tayin ettiği kişi/kişiler tarafından teslim alındığına dair tutanak altına alınacaktır. Sözleşme dahilindeki tüm işlerin eksiksiz yapılıp yapılmadığına iş sahibi veya vekili karar verebilir. Yapılan tüm imalat, montaj ve uygulamaların 5 yıl garanti kapsamında olduğunu yüklenici taahhüt eder. Kişisel, afetler, bölgesel, jeolojik veya kullanım hataları sonucu işveren kaynaklı kusur/arıza/aksaklıklardan yüklenici sorumlu değildir. Sözleşme maddelerine uyumlu olmasına rağmen imalat değişiklikleri istenirse yüklenici ile işveren arasında ayrıca bir bedel üzerinde anlaşılabilir. Her iki taraf içinde hayırlı olsun.

İŞ BEDELİ…………..: 475.000 TL (KDV Hariç)

İŞİN ÖDEMESİ…….: Sözleşme kaparosu %10 + İşe başlama tarihi %30 + kaba inşaat bitimi %30 + İş teslimi %40 nakit.

BAŞLAMA TARİHİ…:

TESLİM TARİHİ…….: İşe başlama tarihini müteakip 120 işgünü.

YÜKLENİCİ

Dekordelisi Mimarlık İnşaat Tasarım.Tic.Ltd.Şti
İMZA

Şu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: 86 metrekare ev yaptırmak, ev yaptırmak sözleşmesi, ev yaptırmak anlaşması, inşaat sözleşmesi, dubleks ev yapım sözleşmeleri,