Mutfağın Tamamlayıcısı Yemek Odalarımız

Günlük hayatımızın bir kısmı mutfakta geçer. Mutfakta ortaya çıkan ürünler huzurlu ve rahat bir ortamda keyifle vakit geçirerek yenilir. Bunun için yemek odalarının düzeninin sağlam kurgulanması gerekir. Bu yazımızda sizin hayal ettiğiniz yemek odalarının yazıya dökülmüş şeklini bulabilirsiniz.

Mutfağın Tamamlayıcısı Yemek Odalarımız – Mutfak bir kadının en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir. Bir evde mutfak ne kadar güzelse yemek odasının da en az onun kadar şık olmasını ister. Çünkü hazırladığı yemekleri sunduğu bu alanda misafirlerine tüm marifetlerini ve zevkinin güzelliğini göstermek ister. Yemek odaları çok çeşitlilik gösterir. Bazen evde ayrı bir oda bazen mutfakta ayrı bir bölüm olarak karşımıza çıkar. Küçük ya da büyük olması önemli değildir. Önemli olan nokta nasıl dizayn edildiğidir.

Nasıl dekor yapmalıyız?

Seçilen masa, mobilyalar ve ışıklandırma en önemli unsurlardır. Yemek masasının ortamın rengiyle uyumlu ve açılabilir olması gerekir. Açılabilir masa tercihi altı kişilik bir masanın sekiz kişi olmasını sağlayabilir. Misafirleriniz geldiğinde size büyük kolaylık sağlar. Masanın üzerinde şık ve gösterişli bir avize kullanmanız ortamı zengin gösterir. Yemek masasında son moda diğer bir nokta da masanın hangi malzemeden yapıldığıdır. Şu anda mermer parlak masalar son derece dikkat çekmektedir.

Masanın kolay kurulması kolay toplanması her kadın için önemlidir. Yemek odası vitrinlerini masaya yakın yerleştirmek mantıklıdır. Böylece üzerlerine koyacağımız görsellerle zenginlik oluşturabilir aynı zamanda içerisine çatal, kaşık, tabaklar vb. eşyalarınızı koyabilirsiniz. Işıltılı taşlarla güzel görseller oluşturulabilir.

Kullanılan renklerin birbiriyle uyumu önemlidir. Eğer zengin ve gösterişli bir yemek odası hayaliniz var ise gold renklerin şıklığından faydalanabilirsiniz. Eğer yemek odasında ciddi bir görüntü yaratmak istiyorsanız kahve ve tonları bunun için uygun olacaktır. Beyaz ve tonları ise odalarınızı ferah ve büyük gösterecektir.

Odada kullanılan duvar kağıdı, parke, tavan ortamı ferah göstermelidir. Kimse kasvetli bir ortamda yemek yemekten hoşlanmaz. Eğer ortamda ışığın gireceği bir pencere yok ise ışıklandırma sistemleri ile ışık sağlanabilir. Ayrıca üç boyutlu duvar kağıtları kullanılarak ortama derinlik hissi de katılabilir. Tüm bunlar ışığında bir yemek odasının nasıl olması gerektiğini sizinle paylaştık. Belli başlı noktalara yüzeysel olarak değindik. Siz hayal edin biz yapalım.

yemek odası, şık yemek odası, yemek odası dekoru, yemek masası,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)