Gençlerin Yaşam Alanı

Çocuklarınız büyüdükçe ihtiyaçları da değişir. Buna bağlı olarak zevkleri de değişir. Peki zevkleri değişen çocuklarınıza nasıl bir genç odası tasarlamalı ki yaşları büyüdükçe beğenerek ve severek yaşasınlar. Bunun için hem renkli hem de modası kolay kolay geçmeyen bir dekor ile odayı buluşturmak gerekir.

Gençlerin Yaşam Alanı – Gençler özgürlüğüne düşkün olurlar. Özgür ruhlu gençlerimiz de bunu odalarına yansıtmak isterler. Odaları karmaşık gibi görünse de bu aslında onların renkli ve serbest dünyalarından izler taşır. Bir genç odasının olmazsa olmazlarından biri renklerin kurgulanış şeklidir. Duvarların hangi renkle boyanacağı, duvar kağıdında hangi desenlerin kullanılacağı onlar için çok önemlidir. Bu yüzden tadilat ve dekorasyonun istenildiği gibi tam ve en iyi şekilde yapılması gerekir.

Ev içerisinde gençlerin en çok vakit geçirdiği yer odalarıdır. Arkadaşları geldiğinde de onları iyi dizayn edilmiş etkileyici bir odada ağırlamak isterler. Bunun için onların zevkini öğrenip odayı buna göre dekor etmekle başlanabilir. Tüm eşyaları kendileri seçmelidir. Çünkü başkasının zevkine göre döşenmiş bir odada kalmak istemezler. Renkleri kendileri belirlemelidir. Renk olarak koyu renkler başta dikkat çekici ve etkileyici gelebilir fakat bir süre sonra gözü yorabilir. Örneğin kırmızı, siyah, lacivert vb. renkleri örnek verebiliriz.

Buna karşılık tonlaması daha düşük, daha rahatlık verici, gözü yormayan, sakinleştirici renklerin kullanılması ortamı daha uzun süre yaşanılabilir hale getirir ve sakin renklerin modası uzun süre devam eder. Örneğin toz pembesi, gökyüzü mavisi, krem ve tonları, buğulu ve tonu daha düşük renkler olabilir.  Arkadaşlarının geldiğinde beraber vakit geçirebileceği bir köşesinin olması onu mutlu eder. Dekorasyonun mantık çerçevesinde, gencin ihtiyaçlarına göre, elini attığında aradığını bulabileceği, baktığında kalabalık olmayan, göz yormayan fakat her şeyinde gözünün önünde olabilecek şekilde yapılması gerekir.

Teknolojik ögeleri fazla kullandıkları için üç boyutlu duvar kağıtları ilgi çekici olabilir. Odadaki derinlik hissini harekete geçirir. Kitapların fazlalığından dolayı büyük ve modern bir kitaplık yapılması gereklidir. Fakat bu kitaplığın fazla yer kaplamaması için duvara gömme şeklinde yapılması daha kullanışlı olur.

Kısacası gençler ve onların istekleri bizim için önemlidir. Sizler de çocuklarınızın hayallerindeki odayı yapmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Hayalleri gerçekleştirmek bizim işimiz.

genç odası, genç odası modelleri, genç odası dekorasyonu, genç odası renkleri,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir