Anahtar teslim ev hakkında soruar cevaplar

Merak Ettiğiniz Önemli Sorular

Anahtar teslim ev yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz genellikle şu soruları soruyor. Elimizden geldiğince net, gerçek ve güncel cevaplarımızı veriyoruz. Unutmayın ki, Dekordelisi sizlere değer veriyor ve memnun olabilmeniz için elinden geleni yapıyor. İşinizi almak ve yapmak adına sorduklarınıza boş vaatlerde bulunup yapamayacağımız cevaplar vermiyoruz. Dürüstlük ve şeffaflık değişmez ilkemiz olacak. Merak ettiğiniz önemli soruları ve cevapları okuyunuz. Sonrasında pek az bir kaygıyla anahtar teslim ev projenizi yaptırmak için yola çıkacaksınız.

Merak Ettiğiniz Önemli Sorular

Merhaba efendim. Bize sorduğunuz tüm sorularınıza aşağıda detaylı cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydası olacak. Sonrasında dönüş yapmak isterseniz size en uygun bütçe ile, en güzel ve kaliteli projeyi yapmak için biz hazır olacağız. Ayrıca web sitemizde bizi güncel olarak takip edebilirsiniz. Sizi üzmeden, şevkinizi kırmadan, dürüst ve şeffaf bir şekilde çalışarak hayalinizdeki evin anahtarını size verebiliriz. Bunun için tüm alt yapımız, ekip ve ekipmanlarımız, mobilya atöylemiz, pvc atölyemiz, maaşlı pesonellerimiz ile profesyonel hizmetler sunuyoruz. Diğer firmalar veya kişiler gibi toplama ekip ve ekipmanlarla çalışmıyoruz. Tüm imalatlar ve işçilikler kendi bünyemizde fazlasıyla mevcut. Markalaşmak ve ilerlemek için sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli. Biz para kazanmaktan çok, sizi kazanmak istiyoruz. İşinizi biz yapmasak bile, yapılması gerekenleri detayları ile sizlere ileteceğiz. Bir başkası yaparken, bu önemli imalatları titizlikle takip etmenizi öneriyoruz. Teşekkür ederiz.

İyi yalıtım yapılacak mı? Hangi yalıtım malzemeleri kullanılacak?

Yapıyı taşıyan temelin dış etkenlerle tüm ilişkisinin kesilerek muhafaza edilmesi için yapılan tüm uygulamalara temel bohçalama izolasyonu denir. Temel bohçalama izolasyonu geri dönüşü olmayan , telafisi mümkün olmayan ve yapı için hayati önem taşıyan bir uygulamadır. Unutulmamalıdır ki betonun ve içindeki demirin suyla temasından kaynaklanan reaksiyonlar, demiri çürütüp mukavemetini düşürür bunun yanı sıra su ve demirin etkileşiminden oluşan pas, betonun çatlayıp dağılmasına neden olan en önemli faktördür.

Biz temel yalıtım ve izolasyonunda şu şekilde çalışıyoruz ve tavsiye ediyoruz. Yapının temelinin izolasyonundaki eksikler bütün binan sağlamlığını tehdit ederken bu durumu düzelmenin gerçek bir çözümü yoktur. Yapının temel bohçalama izolasyonu yapılmadan önce izolasyon için hazırlık aşaması olan bir aşama vardır, bu izolasyonumuzu uygulayacağımız zeminin oluşturulmasıdır. Temel hafriyatı kazıldıktan sonra oluşabilecek yer altı sularının toplanması için, sırasıyla kalın mıcırlama daha sonra ince mıcırlama yapılır ardından 15-20 cm lik bir genel amaçlı beton dökülerek düzeltilmesi yapımının akabinde uygulanacak izolasyonun bağlaması yapılmak üzere cephe cevre 1 metre yüksekliğinde duvar oluşturulur. Duvar ve betonun birleşim yerlerine pat yapılmak suretiyle yapılacak olan temel bohçalama izolasyonuna geçiş tamamlanmış olur. Bohçalama da istenilen malzemeler genelde polyester keçeli membrandır. Yapılan uygulamada iki kat yapılması gerekir, uygulamada dikkat edilmesi gerekenler ilk kat uygulama betona yapıştırılmaz ikinci kat uygulama ise şaşırmalı yani alttaki membrana dik olacak şekilde ve tamamı yapıştırılarak uygulanır ve membranların birleşim yerleri taşırılarak en az 10 cm birbiri üzerine bindirilir. Membranlar, yapının temel izolasyonu daha sonra perde betondaki izolasyona bağlanacağı için 1 metre kadar taşırılır.

Planlanan oda başına priz sayısı?

Tüm personellerimiz konularında uzmandır ve maaşlı olarak daimi bünyemizde çalışırlar. Bu sebeple oda içlerindeki priz sayıları veya yerleri bizim için asla sorun olmayacak. Dilediğiniz kadar prizi, dilediğiniz yerlere döşeyebiliriz. Bu bizim fiyatlarımızı etkilemeyecek.

Pencerelerde otomatik panjur varmı?

Otomatik panjurlar fiyatlarımıza dahil değil. Fakat fiyatlarımız ekonomik ve müşteri memnuniyeti odaklı olabilmesi için mimarlarımız tarafından özenle hazırlanmıştır. Daha aşağısı veya yukarısı fiyatlara itibar etmeyiniz. Otomatik panjur imalatçı firması ile direkt sizi muhatap edebilir ve kendimize yapılıyormuş gibi sizin adınıza biz pazarlık edebiliriz. Bu konuda her hangi bir ekstra maliyet beklentimiz olmayacak. Çok uygun maliyetle yaptıracağımızı bilmenizi isteriz.

Sıcak su sorunu nasıl çözülür?

Konut içerisinde sıcak su istenilen yerlere taşımak ve alt yapısını hazırlamak için bir çok cihaz ve uygulama biçimi mevcut. Biz doğalgaz olan projelerimizde kombi bağlantımızı ve cihazımızı bağlıyoruz. Markası ise Buderus yoğuşmalı kombi. M2 ye en uygun makine mühendisimiz tarafından projesi çizilerek hesaplanan ölçüde ve litrede montajını yaparak çaliştiriyoruz. Fiyatlarımıza dahildir. Fakat doğalgaz olmayan projelerimizde elektrikli termosifon, güneş enerjisi kazanı veya günısı kullanarak sıcak su sorununu çözebiliriz. Bunun için ekstra bir fiyat talebimiz olmayacak.

CPE enerji performansı olacak mı?

Tarafımızdan çizilecek ve mimari projeye iliştirilecek olan elektrik projemiz, imza yetkisi olan mühendisimiz tarafından resmi kurallara uygun olarak yapılmaktadır. Dolayısı ile, kullanılacak tüm kablolar, cinsleri, kalınlıkları, sigorta ve şalterler, dağıtım panoları ve ana enerji bağlantıları gibi yeterlilik ve kaideleri tamamen resmi kaidelere prosedürlere uygun şekilde hazırlanarak uygulanmaktadır. Biz tüm imalatlarımızı ve işçiliklerimizi çizilen ve devlet tarafından onaylanan projelere bire bir uyarak yapmak zorundayız. Aksi taktirde projemiz onaylanmaz, iskan alınamaz ve yapı denetim yapım aşamalarını durdurur.

Sözleşmede bitiş tarihi olacak mı?

Karşılıklı imzalanacak olan sözleşmemizde sözleşme tarihi, projeler çizim başlangıç ve bitim tarihleri, inşaata başlama ve bitiş tarihleri olacak. Uyulmadığı taktirde gereken cezai yaptırımlar sözleşmemize detaylı bir şekilde eklenecek. Tüm sözleşmelerimizi bu şekilde hazırlıyoruz biz.

Villa da her banyo ve mutfakta VMC (kontrollü mekanik havalandırma) ile donatılacak mı?

Tüm wc ve banyolarda sensörlü havalandırma sistemi yapıyoruz. 30 x 30 clip-in özel banyo asma tavan panelleri içerisinde, özel havalandırma paneli koyarak görselliği de bozmuyoruz.

Video gözetimi, güvenlik alarmları dahil mi?

Dahil değil. Fakat çok uygun fiyatlarla bizim sorumluluğumuzda ve garantili şekilde yapabiliyoruz.

Uzaktan kumandalı elektrikli dış kapı olabilir mi?

Web sitemizde bulunan güncel fiyatlarımız sadece konut projemizin anahtar teslim (eksiksiz ve birinci sınıf malzeme + işçilikleri) kapsamaktadır.Araç giriş kapısı mı, dış çelik kapılarmı, yoksa dış bahçe kapısımı olduğunu anlayamadım. Fakat araç giriş kapısını otomatik kumandalı sistem olarak yapabiliriz. Bunun için ekstra bir maliyet beklentimiz olmaz.

Otomatik sulama (peyzaj) dış aydınlatma sistemi var mı?

Peyzaj, bahçe ve bahçe duvarları gibi işler için anlaştığımız taktirde tüm bu çalışmaları ve imalatları profesyonel olarak yapıyoruz. Çünkü tüm ekiplerimiz eksiksiz olarak ve daimi projenin teslimine kadar hali hazırda inşaatımızın başında oluyoruz. Dilediğiniz her işi yapıyoruz böylelikle ve bu bizim için fazla zor olmuyor. Personellerimiz bünyemizde daimi bulunan maaşlı elemanlardır.

Her odada çift taraflı klima (model, marka?) var mı?

Klima alt elektrik tesisatları tarafımızdan hazırlanıyor. Fakat klima cihazlarını biz almıyoruz. Sizlere bu konuda ekonomik fiyatlarımızla ayrıca hizmet sunabiliriz.

Merdivenlerden yukarı basamaklarda aydınlatma sistemi var mı?

Yapılabilir. Bu konuda sizden her hangi beklentimiz olmayacak. Çünkü biz yapmış olduğumuz projenin görsel ve kaliteli olmasını en az sizin kadar istiyoruz. Sensörlü ve yürüdükçe yanan aydınlatmaları yapmak bizide mutlu edecek. İşimizin güzelliği ve reklamı olması amacıyla biz kendimizden de daha bir çok dekorasyon çalışması yapacağız.

Banyolarda elektrikli havlu kurutucu dahil mi?

Bu gibi elektrikli cihazlar fiyatımıza dahil değil. Fakat cihazları siz temin ederseniz biz gereken elektirk tesisatlarını hazırlayıp, montajlarını yapıp çalışır halde teslim etmeyi taahhüt ediyoruz.

Güneş panellerinin elektrik üretimini kurma sistemi eklenebilirmi?

Güneş paneli ile bedava elektrik üretebileceğiniz solar paket sistemler sayesinde elektriğin olduğu veya olmadığı yerlerde enerjinizi güneş paneli ile karşılayabilirsiniz. Güneş panelleri, sabah hava aydınlandığında enerji üretimine başlar ve solar jel akülere depolayarak enerjinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bedava enerji üreterek jeneratör ve yakıt masrafına ayrıca elektrik faturalarınada son vermeniz artık mümkün hale gelmektedir. Güneş paneli ile elektrik üreterek 220Volt veya 380Volt olarak kullanabiliriz. Ayrıca 12V, 24V, 36V, 48V, 72 Volt elektrikli aletlerinizide direk olarak güneş panelinden üretilen elektrik ile kullanabiliyorsunuz. Bu bzim fiyatlarımıza dahil değil, fakat çok uygun fiyatlarla ve maliyetle sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz.

Mutfak ekipmanı: Amerikan buzdolabı, fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi, Seramik Ocak, kapüşon şarap mahzeni, lavabo.

Mutfakta kullanmak istediğiniz elektrikli cihazlara uygun şekilde mutfak dolaplarını tasarım, renk ve modellerini zaten siz kendi isteğinize göre belirliyorsunuz. İç mimarımız bu yönde sizinle sürekli görüşerek tüm mobilya imalatlarımızı tasarlıyor ve üç boyutlu olarak sizin isteklerinize göre şekillendiriyor. Siz ‘’tamam işte bu benim tamda istediğim mutfak’’ diyene kadar çizimler devam ediyor. Bittiğinde ise biz atölyemizde imalata başlıyoruz. Fakat elektrikli mutfak cihazları fiyatlarımıza dahil değil. Anlaşmalı mağazalarımız var. Dilerseniz istemiş olduğunuz mutfak elektrikli ev alet ve cihazlarını (buzdolabı, ankastre, mikrodalga, ocak vb) sizin adınıza biz kendimize alıyormuşuz gibi ekonomik fiyatlarla alabiliriz.

Mutfak yemek adası arasında, eviye, pişirme plakası dahil olmak üzere merkezi bir ada.

Evet yapıyoruz. Mutfakta orta masa ve pişirme bölümünü ayrı tutacak ve çok kullanım amaçlı ada yapıyoruz. Tasarım, model ve rengini yine siz belirliyorsunuz.

Sorularınıza elimizden geldiğince gerçek, net ve detaylı bir şekilde cevaplamaya çalıştım. Bu cevaplarımız yapabileceklerimizdir. İşin içine girince sizlere mahcup olacağımız veya ikinci pazarlıklara sebebiyet verecek boş vaatler asla değildir. Kısacası biz sizleri memnun ve mutlu edebilmek adına alimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Marka olmak istiyoruz. Bu yüzden size ihtiyacımız var. Sorumluluğumuzun farkındayız. Para kazanmak kolay değil. Sizin hayallerinizle veya umutlarınızla oynamaya hakkımız yok. SAYGILAR SUNUYORUZ.

Dekordelisi Mimarlık – Firma Sahibi

Aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret ederek farklı bilgilere ve görsellere ulaşabilirsiniz.

Anahtar teslim ev fiyatları >>

Ev tadilat fiyatları >>

İLGİLİ BAŞLIKLAR: sorular merak ettiğiniz, ev hakkında bilgiler, anahtar teslim ev soruları, merak ettiğiniz ev projeleri soruları,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)