Hasır Mozaik Modelleri ve Fiyatları

Hasır Mozaik Nedir? Hasır Mozaik Nasıl Üretilir? Hasır Mozaik Nasıl Yapılır? Hasır Mozaik Nerelerde Kullanılır? Hasır Mozaiklerin Özellikleri Nelerdir? Hasır Mozaik Kaplamalar Hakkında Detaylı Bilgiler.

Hasır mozaik modelleri ve fiyatları hakkında en doğru ve güncel bilgileri alabileceğinz en doğru adrestesiniz. Hasır mozaik kaplamalarının mekânlara kattığı değeri, kaliteyi ve zenginliği gibi konularda görseller ve bilgiler sunuyoruz. Güncel m2 birim malzeme fiyatlarını ve işçilik maliyetlerini liste halinde incelemenize sunduk. Web sitemiz üzerinden ürünümüzü sipariş edebilirsiniz. Online olarak hızlı ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz işçilik konusundaki ihtiyacınızı da 7/24 iletişim numaralarımızı arayarak iletebilir ve ekonomik fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Hasır Mozaik Nedir?

Doğada el değmemiş şekilde var olan mermer, traverten veya limra gibi doğal taşların kesilerek, iç ve dış bükey olarak birbirlerine eklenerek oluşturulan kaplama taşına verilen isimdir.

Hasır Mozaik Modelleri ve Fiyatları

Hasır mozaik duvar kaplama taş fiyatları modele, ölçüye ve renge göre farklılıklar gösterir. 65.00 TL den başlayarak 155.00 TL’ye kadar fiyat aralığındadır. İletişim numaralarımızı arayarak güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Veya online satış sitemizi ziyaret ederek hızlı ve güvenli bir şekilde dilediğiniz hasır mozaik modelimizi çok uygun fiyatlarımızla hemen sipariş verebilirsiniz.

Hasır Mozaik Nasıl Üretilir?

Ocaklardan saf ve doğal bir şekilde çıkarılır hasır mozaik olacak ham taşlar. Traverten, mermer, limra ve diğer doğal taşlardır. Belirli ölçülerde küçük ebatlara gelmeleri için kesilirler. Bir yüzlerinin pres yontma makinesinde bombeli olacak şekilde yontulurlar. İçe ve dışa bükey bombelerinin tersine file üzerinde eklenerek 30 x 30 cm ölçülerinde tamamlanırlar. Adından da anlaşılacağı gibi hasır mozaikler bu şekilde hasır görünümü alırlar. Taşların özelliklerine ve renklerine göre sınıflandırılırlar. 1 m2’lik kutular halinde satışa hazırlanırlar.

Hasır Mozaik Nerelerde Kullanılır?

30 yıllık bir dekorasyoncu olarak, hasır mozaiklerin her yerde ve her yüzeyde kullanılabileceğini açıkça söyleyebilirim. Genellikle tv plazma duvarı arkasında, yatak başı duvarları, şömine kaplamakta ve kolon kirişlerde kullanılır hasır mozaikler. Ben anahtar teslim tadilat ve dekorasyonunu yaptığım bir kaç dairede mutfak tezgah arası fayansı yerine kullandım. Koridor giriş kapısının tam karşısına led aydınlatmalı olarak kullandım. Nereye yapsam yakıştı hasır mozaik kaplama taşları. Zevkinize ve tarzınıza göre dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Bina iç cephelerinde olduğu gibi hasır mozaikleri bina dış cephelerinde de kullanabilirsiniz. Bina ön cephe dikey kirişlerinde. Pencere aralarına, bina giriş kapısı çevresine.

Hasır Mozaiklerin Özellikleri Nelerdir?

Her dilim taş ölçüleri ortalama modeline göre 1 cm ile 2 cm arasında değişir.

Her kutuda 0.5 m2 olacak şekilde paketlenir.

%100 el işçiliği ürünlerdir.

Sunta, Mdflam, Cam, Alçıpan gibi yüzeylere de silikonla yapıştırılabilir.

Uygulandığı mekâna kalite ve zenginlik katar.

Isıdan ve sıcaklıktan etkilenmez. Aley almaz.

Sağlıklıdır. Hiçbir kimyasal katkı içermez.

Darbelere karşı dayanıklıdır.

Uzun ömürlüdür.

50’den fazla modeli ve rengi mevcuttur.

Boyanabilir. İstenilirse sprey cila atılarak parlatılabilir.

Yıkanabilir, silinebilir.

Hasır Mozaik Nasıl Yapılır?

Uygulaması kesinlikle ustalık pek fazla gerektirmeyen pratik bir yapı malzemesidir hasır mozaikler. Arkaları fileli olacak şekilde üretilirler. Uygulama yapacağınız yüzeyin durumuna ve cinsine göre yapıştırıcısını sürerek hasır mozaiklerinizi döşemeye başlayabilirsiniz. Boyalı ve alçı sıvalı zeminleri çentikleyerek tozunu güzelce almalısınız. Daha sonra kaliteli bir yapıştırma harcı ile (kalekim marka, flex, mermer yapıştırıcısı) yüzeyler düzgün bir şekilde doldurulur ve harç yayılır. Renk olarak koyu tarzda bir hasır mozaik döşeyeceksek mutlaka yapıştırıcısını koyu renk hazırlamalıyız. Açık renk hasır mozaik yapacaksak yine açık renk hasır mozaik yapıştırıcısı kullanmalıyız. Sol alt köşe merkezinden başlayarak yukarı doğru döşemeye başlamalıyız. Köşe merkezlerini mermer kesici spiral ile düzgün keserek şaşırtmalı olarak çıkarmalıyız. Ek yerlerini renk tonları uygun gelecek şekilde denk getirmeye çalışmalıyız. Son olarak kuru bir toz fırçası ile temizliğini yaparak hasır mozaik kaplama işimizin sonuna geliyoruz. Hepsi bu kadar basit.

Diğer dekoratif taş ve tuğla kaplama ürünlerimiz ve dekorasyon aksesuarlarımızı incelemek için şu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: hasır desenli mozaik taşlar,hasır modelli duvar kaplamaları,hasırlı taş kaplamalar,hasır mozaik şekilli taşlar,hasır mozaik taş m2 fiyatları,hasır mozaikler nasıl döşenir,

Related Posts

Tiny-house-modelleri-ve-fiyatları1

Tiny House Modelleri ve Fiyatları

Tiny House Modelleri ve Fiyatları Son zamanların en gözde hazır evleri arasında lider pozisyonda bulunanDevamını oku

Antalya-villa-yapım-fiyatları

Antalya Villa Yapım Fiyatları

Antalya ve yakın çevresinde ekonomik, popüler ve ultra lüks villa inşaatı yapım fiyatlarını burada inceleyebilirsiniz.Devamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0