Laminat Parkeler

Bir laminat parke alırken nelere dikkat edeceğimizi çoğu zaman bilmiyoruz. Belki sadece fiyatına bakıyoruz belki de sadece dış görünüşüne bakıyoruz. Hangi renk gözümüze güzel görünüyorsa onu alıp çıkıyoruz. Bu yazımızda parke seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç öneriden bahsedeceğiz.

Laminat Parkeler – Evimizdeki, iş yerimizdeki hatta dışarıda bir mekânda vakit geçirirken gözümüze çarpan en önemli detaylardan biridir zemin. Zemini doğru seçmek gerekir. Türkiye ve yurt dışında bazı ülkeler parke üretiminde gelişmiştir. Dolayısıyla kalite ve çeşitlilik açısından da doğru orantıda bir farklılık ve gelişim söz konusudur. Fiyatlar malzemelerin kalitesine göre değişiklik gösterir. Parkeler kalite olarak AC21 İle AC32 arasında farklılık gösterir.

Önemli olan diğer nokta parkenin sağlık açısından risk taşımıyor olmasıdır. Vücudumuzun temas ettiği her şey sağlık açısından problem taşımamalıdır. Kalınlığının ne kadar olduğuna ortalama bir düzeyde karar vermek gerekir. Örneğin 7 veya 8 mm olan parkelerin ortalama ve iyi bir kalınlık düzeyinde olduğu kabul edilir. Aynı zamanda parkenin kaymaması kullanım açısından kolaylık sağlar.

Kadınların parke seçiminde dikkat ettiği bir husus da yapılan parkelerin üzerinde iz kalmamasıdır. Bunun için özellikle seçtiğimiz malzemelere dikkat etmeliyiz. Yaşadığımız yer nemli olabilir. Nemi alan parkelerin kabarmaması için seçimler itinayla yapılmalıdır. Seçimlerin iyi yapılması kadar tadilat işlemi sırasında incelikli olmak da sonrasında sorun çıkmaması açısından önemlidir.

Parkeyi seçerken doğal bir görüntü sağlaması açısından parkenin rengine ve modeline, bu renk ve modelin de duvarınızın rengi ve duvar kağıdınızın deseni ile uyumuna dikkat etmelisiniz. Birbirlerine uyum sağlamadıklarında kötü bir görüntü ile karşılaşırsınız. Laminat parkeler dayanıklı olmaları açısından avantajlıdır. Kolay bir şekilde çizilmezler. Eğer eşyalı bir eve parke yapılacak ise mobilyaların renk ve desenine uygun seçilmeli, boş bir ofise, eve ya da herhangi bir yere yapılacak ise ilk olarak duvar kağıdı ve mobilyayı seçtikten sonra parkeyi seçmek kolaylık sağlar.

Renklere dikkat ettiğimizde en çok tercih edilen parke renkleri açık renkli, ortamı olduğundan daha büyük ve aydınlık gösteren renklerdir. Aynı zamanda açık renkler ortamda daha modern bir hava yaratır. Koyu renkli parkeler ise daha çok ofis, iş yeri gibi ortamlarda kullanılabilir. Çeşitlilik çok fazladır ve bir parkede farklı desenler birden fazla renk geçişleri kullanılabilir. Bu yüzden yaşam alanınızı dilediğiniz gibi hayallerinize uygun şekilde dizayn edebilirsiniz.

parke, parke renkleri, parke ve modelleri, kullanışlı parke, modern parke,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)