Evlerimizde çiçek kullanmanın faydaları

Evlerimizde Çiçek Kullanmanın Faydaları

Evlerimizde çiçek kullanmanın psikolojimize olan olumlu veya olumsuz etkileri nelerdir? Çiçek seçerken hangi renk ve boyda olmalarına önem göstermeliyiz? Hangi renk çiçek tercih etmeliyim?

Evlerimizde Çiçek Kullanmanın Faydaları – Tüm odanın genel görselliğini etkileyen büyük mobilyalar mevcuttur. Tavanlarda ve duvarlarda kullandığımız duvar kağıtları, kartonpiyerler,tablolar ve dekoratif aksesuarlar en az mobilyalar kadar önem arz etmektedirler.

Dekorasyonda çiçeklerin pozitif etkileri

Bunun yanı sıra dizayn edildiğinde evinizin tüm havasını değiştirecek olan dekoratif göreller de vardir. Özellikle çiçekler! Salon ve mutfak dekorasyonunda kullanılan çiçekler bulunduğu ortamın kasfetini ve sıkıcılığını girerip harika bir görüntü sağlar ve huzur verici bir ortam sağlar. Biz insanoğlu hepimizde aynı değil miyiz. Yeşili ve maviyi gördüğümüzde pozitif enerjimiz artar. Donuk renkler kullanarak odamızın pozitif enerjisini azaltan, bizleri psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyen tarzda dekore edilmiş duvar ve tavanlarda yapacağımız küçük dokunuşlarla daha sıcak ve enerjisi yüksek mekanlar haline getirebiliriz. Sürekli zaman geçirdiğimiz oturma odamızdaki tavan ve duvar renklerinden sıkıldıysanız veya değiştirme imkanınız yok ise, çiçekleri kullanabilir ve farklı renk kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

Beton yapılar içerisinde, doğal yaşam alanları oluşturmak

Günümüz mimarisinde çok katlı yüksek blok yapıların çatı katlarında, balkonlarında veya teraslarında sıklıkla ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığını görmekteyiz. Bu binanın çatısında veya balkonlarında çiçeklerin veya ağaçların ne işi var diye düşünebilirsiniz. Bunun başlıca açıklaması şudur; insanların artık beton yapılardan ve yapaylıktan sıyrılmak istemeledir. Yaşam alanlarını mümkün olduğunca doğa ile iç içe gösterebilmek ve naturel bir bakış açısı yakalama arayışında olmalarından kaynaklanmasıdır. Bunu bilen mimarlar ise kullanıcılarına en iyi hizmeti sunabilmek için bu tip projeleri çizmeye gayret göstermektedirler.

Bir çok kişi şehir betonlaşmasından ve yapaylığından bıkmış bir halde evlerine kendilerine zor atmaktadırlar akşamları. Yaşam alanlarını mümkün olduğunca farklı birer yer olarak görmek isterler. Bunu sağlamanın en belirgin yollarından birisi rengarenk çiçekleri özgürce yerleştirmek ve kullanmaktır.

Mekanlarda çiçek etkisi

Günümüzde büyük boyda hatta ağaç boyunda canlı çiçekleri salonlarda görmekteyiz.  Bilim ve teknolojinin ilerlemesine paralel olarak yapay çiçeklerde en az gerçek çiçekler kadar ilgi çekici ve görseldir. Kısacası ister yapay olsun, ister gerçek çiçekler olsun uygulandığı ve kullanıldığı hemen her mekana ayrı bir kalite ve değer katmaktadırlar. Bu sebeplerden dolayı evinizin her yerinde gönül rahatlığı ile çiçek kullanabilirsiniz. Eşyalarınız ne renk olursa olsun, tavan ve duvar renkleriniz ne olursa olsun, kullacağınız yapay veya gerçek bir çiçek yaşam alanlarınızı daha yaşanılır ve renkli bir dekorasyona kavuşturacaktır.

Yapay çiçekler ile gerçek çiçekler arasındaki farklar

Fakat evde pek bulunmayan kişiler için yapay çiçekler kullanmak, gerçek çiçekleri kullanmaktan daha caziptir. Çünkü bakım gerektirmeyen, çok uzun zamanlar gerçekliklerini ve canlılıklarını korumaktadırlar. Sadece tozlarının alınmaları ve sık olmamakla birlikte temizliklerinin yapılması yeterlidir.

Bu makalemizi okuyan değerli ziyaretçilerimizin, mekânlarda çiçek kullanımı hakkında farklı bilgiler edindiklerini düşünüyoruz. Bu konumuzla alakalı olarak aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki Sayfamızı da Mutlaka Ziyaret Ediniz;

Ev Tadilat Fiyatları


İLGİLİ BAŞLIKLAR: dekorasyonda çiçek kullanmak, Evlerimizde Çiçek Kullanmanın Faydaları, dekorasyon ve çiçekler, evde çiçek renkleri, çiçek seçimi nasıl olmalıdır, çiçekleri nereye koymalıyım,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)