Ara
Close this search box.
ev dekorasyonunda desenler3

Ev Dekorasyonunda Desenler

İÇİNDEKİLER

Ev dekorasyonunda desenler nasıl kullanılmalıdır? Desenli ev dekorasyonları.

Ev Dekorasyonunda Desenler – Hepimizin bildiği üzere yaşam alanlarımızın, dünya üzerindeki olaylara bakış açımıza, düşüncelerimize ve hatta hissiyatımıza kadar çok büyük etkisi olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu nedenle evlerimizi, hayal gücümüzü destekleyecek ve rahatlatacak şekilde tasarlayarak dekore etmemiz oldukça önemlidir. Duvar kağıtlarından, mobilya kumaşlarına, biçimlerine kadar seçilen desen ve renkler insan kişiliği hakkında fazlaca bilgi vermektedir. ilgi çekici alanlar oluşturmak için pekçok farklı yollar bulunmaktadır ancak, her şeyin desenle başladığı ve desenin temel tasarım unsurlarından biri olduğunu unutulmamalıdır.

Ev Dekorasyonunda Desenler Nasıl Kulanılmalı?

Renkleri Düzenleyin

Desenleri kullanmanın en kolay yolu birbirine yakın ve geçişli renklerin kullanımıdır. Ancak ortaya renkli bir tasarım çıkarabilmek için, kullanmış olduğunuz tüm rekleri birbiriyle eşleştirmenize gerek yoktur. Tasarımınıza sıradışı renkler ekleyerekte büyülü bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Dokuları Kombinleyin

Dekorasyonda kullanmış olduğunuz eşyaların sahip olduğu dokuların, sıcak ve katmanlı bir görünüm oluşturması oldukça önemlidir. Örneğin; Dokulu bir kumaşa sahip tek renk bir kanepe üzerinde kadife, ipek veya deri yastıklar kullanarak uyum sağlayabilirsiniz. Ayrıyeten, odadaki tüm mobilyalarınızı döşemeli kullanmak yerine metal, ahşap veya deri gibi malzemelerle harmanlayarak modern bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Boyutları Çeşitlendirin

Tasarlayacağınız alanda birbirine yakın desenleri kullanmak çok zor olacağından; desenleri benzer tonlarda ancak farklı boyutlarda kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin; Büyük desenli bir halıya sahipseniz, daha küçük desenlerde koltuk takımı kullanarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz veya büyük desenli kanepeye sahipseniz, daha küçük desenlerden oluşan minik kırlentler kullanabilirsiniz.

ilgi Çekici Detaylara Yer Verin

Tasarımında kullandığınız sandalyelere, yastıklara, perdelere kordon, saçak, şerit gibi küçük parçalar ekleyerek; daha iyi görünmesinin yanı sıra daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Çiçeklerle Geometrik Desenleri Harmanlayın

Güçlü geometrik desenlerle, çiçeklerin oluşturmuş olduğu yumuşak ve tatlı atmosferi dengeleyebilirsiniz. Örneğin; Küçük bitkilerin yanında büyük geomerik desenleri, büyük bitkilerin yanında küçük desenli kumaşları kullanarak, daha doğru bir görünüm elde edebilirsiniz.

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;

ev dekorasyonu, ev nasıl döşenmeli, ev dekorasyonunda desenler nasıl kullanılmalı, ev dekorasyonu desen kullanımı, ev dekorasyon fikirleri, en güzel ev dekorasyonu, küçük ev dekorasyonu,

İlgili Yazılar

2024 Banyo Wc Yenileme Fiyat Tablosu

Her geçen gün maalesef malzeme fiyatları artmakta ve değişmekte. Hızına yetişmek ve bilgilendirme sayfalarımızı güncellemekte bile zorlanıyoruz. Yanılgıya düşmemeniz için 2023 yılı sonrası 2024 yılına

Devamı »

Maksimum kaliteyi minimum maliyetlerle evinize getiriyoruz. Anahtar teslim inşaat, tadilat ve dekorasyon hizmetleri.

Hız, Güven, Kalite

Bize ulaşın

Merkez: Koza1 cadde. 153/8 GOP – Çankaya | ANKARA

Telif hakkına mahsustur ©2024 Dekordelisi İnşaat Mimarlık Tasarım Ticaret Ltd.Şti