Duvar Renkleri Hakkında Bazı İpuçları

Bu yazımızda duvar renklendirmemizi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı konuları ve ipuçlarını derledik. Olabildiğince basit ve kolay anlatımla yararlı olmaya çalıştık.

Duvar renkleri hakkında bazı ipuçları – Yaşam alanlarımızda duvar renkleri, şekilleri oldukça önemlidir. Yaşantımız da karşılaştığımız, gittiğimiz her yerde renklerle karşı karşıyız ve renklere kaşılık veririz. Psikolojik olarak renklerin önemli etkileri olduğunu biliyor ve görüyoruz. Bunun yanında dekoratif olarak da renkler çok önemlidir. Bu yazımızda Duvar Kağıdı Veya Duvar Renkleri Hakkında’ki Hususlar hakkında bir kaç püf noktaları hakkında bilgi vericez.

Küçük Adımlarla Başlıyoruz

Günümüz iç mimarisinin gözde renkleri siyah ve gri tonlarıdır. Çoğunlukla metalik renklerden oluşan bu kombinasyonları hemen her yerde görmeye başladık. Buda bizden size önemli bir ipucu olsun. Aklınızda yada beğendiniz bi renk var ama sonucundan emin olamıyor ve nereden başlıyacağımızı bilemiyorsak izleyeceğimiz ilk adım banyo ya da koridorda bir deneme çalışması yapabiliriz. Hızlı ve vakit almayan bir alan seçmeliyiz ki, sonucunu daha erken görebilelim. Sonucunda emin olmamış veya yanlış seçim olduğunu düşünüyor isek de hızlıca değişiklik yapabilelim.

Ruh Halinizin Renkler Üzerinde Ki Önemi

Renkler, kullanılan alanın ruh hali üzerinde doğrudan etkilidir. Odanızın nasıl olmasını istiyorsunuz ? Huzurlu ve rahatlatıcı mı , dramatik bi his mi yaşamak istiyorsunuz? Güçlü ve canlı renkler dramatik bir efekt verirken, yumuşak, soğuk ve nötr renkler daha sakin bir anbiyans uyandırır.

Aydınlatmanın Odamızda’ki Önemi

  • Işıklandırma, aydınlatmanın duvar renkleri üzerindeki etkisi çok önemlidir.
  • Floresan aydınlatma keskin mavi ton yaratır.
  • Dekoratif aydınlatmalar sıcak tonları ve sarıları ortaya çıkarır.
  • Doğal gün ışığı en gerçek rengi gösterir.

Ne Tür Bir Anbiyanstan Hoşlandığımızı Düşünelim

Kullanım alanımızın daha güçlü bir anbiyansa sahip olmasını istiyor isek, daha yoğun ve güçlü renkleri kullanmamız gerekiyor. Açık renkli, ferah bir oda isteğimiz var ise açık beyaz, çok hafif bir pastelden biraz daha doygun bir renk tercih edin. Çok açık renkler odanızda ki yüzeylerin rahatsız edici derecede parlak görünmesine neden olacaktır. En iyi sonucu çıkartmak için birden fazla orta-hafif pastel ton boyaları kullanmanız odanızın ışıl ışıl bir görünüme sahip olmasını sağlıyacaktır.

Renk Tercihlerinizi Test Edin

Kendi seçimlerimizden emin olmak ve özgüvenimizi arttırmak için geniş bir duvar alanında beğendimiz dekor boyasını test edebilirz. Güçlü canlı renkleri, çikolata kahvesi veya zeytin yeşili gibi derin ve vurgulu renkleri deneyin. Tavanımızı da unutmamak gerekiyor. Tavan da daha güçlü renkler kullanarak dramatik etki yaratabilir veya daha güçlü hale getirebilirz. Renkli bir tavan odanın tüm görünümünü etkilemektedir.

Renk Çarkı

Renk çarkları, renklerin birlikte kullanımında mükemmel sonuçlar elde etmek için bir referanstır. Örnek vericek olursak tamamlayıcı renklerden olan kırmızı ve yeşil, birlikte kullanıldığında ortaya yoğun bir sonuç çıkar. Renklerin birbirleriyle kombinasyonunu biliyor musunuz? Kombinasyonların birlikte harika sonuçlar çıkarmasına çok şaşıracaksınız.

Daha Etkili Sonuçlar Çıkartmak İçin Alttaki Makalelerimizden De Faydalanmanızı Tavsiye Ederiz.

duvar renkleri hakkında bilgiler, duvar renkleri nasıl olmalıdır, duvar renkleri,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir