Ev tasarımında retro etkisiRetro tarz ile döşenmiş muhteşem evler. Retro duvar kağıtlarının odalardaki uyumu. Eski eşyalardan yapılabilecek retro tarzda şıklıklar. Kolay, pratik bir şekilde retro ile tarz sahibi evler yaratma.
ev tasarımında retro etkisi

ev tasarımında retro etkisi

Retro, sözlük anlamı olarak bakıldığında geçmişe dönüş anlamına gelir. Son zamanlarda oldukça sık
tercih edilen bu tarz ile evlerde rengarenk bir etki elde ediliyor. Modern renkler sayesinde geçmişin mobilyalarının, güzel aksesuarlarla birleşmesine retro tarz denilmektedir. Aksesuarlarda en sık tercih edilen ürünler koyu ceviz ve parlak krom renklerinde. Eski metal bir masa, masa ile uyumlu hoş sandalyeler ve kilimler ile oluşturabileceğiniz uyum evinizin ortamını değiştirebilir, yemek odanıza farklı, özel bir hava katmanızı sağlayabilir.

Şık döşenmiş retro bir yatak odası modeli

retro yatak odası modelleri

retro yatak odası modelleri

Yatak odanızı retro tarz ile harmanlayıp harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Sıradan, modern bazalar yerine divan gibi retro tarzda bir yatak, ahşap işleme detaylarıyla süslenmiş bir gardırop, tamamlayıcı küçük eski tabloların onarımı ile elde edeceğiniz sanat eserleri sizin de havanızı değiştirir, daha iyi hissetmenize yardımcı olur.  Duvar için güzel desenli duvar kağıtları 70’lerin göz bebeği olduğu gibi günümüzde de hala retro tarzı ev dekorasyonlarında muhteşem güzelliklere imza atmaktadır. Retro tarzının önemli aksesuarlarında dressuarları yatak odanıza, oturma odanıza küçük dokunuşlarla yakıştırabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. İkinci el ürün satan mobilyacılardan alabileceğiniz basit bir eski eşyayı kendi zevkinize göre dekore edip, evinizin her köşesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Etkileyici ve huzurlu bir ortam oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.

Retro tarzı ile huzur dolu görünen bir mutfak

retro mutfaklar

retro mutfaklar

Mutfak için kullanılan sıradan dolapların yerine eski mutfaklardaki gibi kendinizin de kolayca yapabileceği raflar kullanarak mutfağınıza daha sık girmek isteyeceğiniz bir ortam sağlayabilirsiniz. Basit klasik fayanslar yerine eskitmeli fayanslar tercih etmeniz, istediğiniz retro havayı kazanmanızı sağlayacaktır. Mutfakta ahşap tercih edilir ve eskitme yapılırsa işte karşınıza böyle şık ortamlar çıkıyor. Ahşap ya da canlı renklerin uyumunda yapılan bu mutfak tasarımları her insanin dikkatini çekiyor. Son zamanlarda oldukça favori olan bu tasarımlar, eskici pazarlarından alınan dolapların elde boyanmasıyla kullanılıyor.

Ev Tadilat Fiyatları

Asma tavan fiyatları

Dekorasyon şirketi

Farklı asma tavan tasarımları

Mutfak tasarımı

Ev tasarım örnekleri

Tavan tasarımları


ev tasarımında retro etkisi, retro tarz ev dekorasyonları, ev tasarımlarındaki retro etkileri, ev dekorasyonlarında retro tarzlar, retro tasarım nedir, retro tarz nedir, dekorasyonda retro tarz nasıl yapılır, retro tarz dekorasyon malzemeleri, retro tarz evlerin maliyetleri, retro tarz şıklıklar, retro duvar kağıtları, mutfak tasarımları, evinizde retro stil, retro dekorasyon uygulaması, retro dekorasyon önerileri, retro ev eşyaları, retro dekorasyon ürünler, retro dekorasyon fikirleri, retro mutfaklar, retro yatak odası modelleri