Elvankent Teras Kapatma Projemiz

Ankara Elvankent’te becerilemeyip yarım bırakılan bir teras kapatmayı, biz devraldık. Yaptığımız işleri internet web sitemizde takip eden değerli ev sahibi Ayşe hanımı bu konuda çok üzmüşler. Dekordelisi Mimarlık olarak modern, kaliteli ve sağlam bir teras kat yapacağımızın garantisini veriyoruz.

Elvankent Teras Kapatma Projemiz – Ayşe hanımın parasını, zamanını ve emeklerini boşa harcamışlar. Bizde kendisine yardımcı olduk ve eksik tadilat işlerini tamamlamayı kabul ettik. Aşağıda teras kapatma eksik ve hatalı işleri ile genel tadilatlar projemize ait olan görselleri ve detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz. İşi ehline verin, rahat edin…

Hatalı Yapılan Teras Kat Kapatmaya Biz Devam Ediyoruz.

Çalışmalarımız bittiğinde teras katımızın son halini yine bu sayfamızda inceleyebilirsiniz. Sayfalarımızı sık sık güncelliyoruz.

ELVANKENT TERAS KAPATMA ve GENEL TADİLAT İŞLERİ

YAPILACAK İŞLER – MALZEMELER – İMALATLAR – MONTAJLAR

Teras Kat Kapatma : Teras kapatmaya ait olan tüm demir kargas eksik işlerinin tamamlanması ve cam balkon montajına uygun hale getirilmesi. Teras kat kapatma çatı alt tavanına alçıpan asma tavan yapılması. Sandviç panel ile yeni yapılacak olan alçıpan tavan arasına ısı yalıtımı taşyünü malzemesinin döşenmesi. Teras duvarlarında gereken yerlere elektrik düğme, priz ve anahtarlarının çekilmesi. Tavan aydınlatma elektrik tesisatının çekilmesi. Teras yağmur oluk borularının (yatay ve dikey) döşenmesi. Teras kat saçak alın şafak tahtalarının döşenmesi. Saçak altı kapatmasının yapılması. Saçağın 40 cm ölçüsüne getirilmesi. Terasın tüm çevresindeki cam balkon üstü açıklıklarının uygun malzeme ile kapatılması. Bozuk olan pencere kanadının tamir edilmesi ve çalışır hale getirilmesi. (2.000 TL)

Alçı sıvaBoya badana: Teras kapatma ile kapatılan mekânın tavan ve duvarlarına alçı sıvanın yapılması. İstenilen renklerde silikonlu su bazlı boya badana yapılması. Wc tavan tamiratının yapılması. (750 TL)

Elektrik tesisat: Eksik olan tüm elektrik buat, düğme, priz ve anahtarlarının montajlarının yapılması. Kombiye sigorta takılması. Tüm avizelerin takılması.

Çalışmalar sırasında gayet pis bırakılan teras ve disiplinden uzak çalışma biçimi.

Cam balkonlar

  • Teras kat performus ısıcamlı balkon kapatma: 22 m2 x 375 = 8.250TL
  • Alt Mutfak ısıcam balkon: 5.5 m2 x 375 = 2.060 TL
  • Mutfak ısıcam balkon: 4.0 m2 x 375 = 1.500 TL
  • Salon balkon kapısı: 950 TL
  • 4 adet banyo menfezi: 4 x 60 = 240 TL

Teras Katın Eski Hali (Hatalar)

Gayet düzensiz ve disiplinsiz bir çalışma ortamı ile karşılaştık. Böylesi bir pis ortam içinde temiz iş çıkarmak elbette mümkün değil. Hemen temizlik yaparak, gereken düzeni oluşturmakla çalışmalarımıza başladık.

Minimum 30 cm bırakılması gereken saçak payı uzantısını 8 cm bırakarak, yağmurun direkt cam ve içeri girişine imkân sağlanmış. Biz bu saçak payını standart ölçülere getireceğiz. Yağmur oluk gider borularını bağlayacağız. Şafak alın tahtası ve saçak alt kapatmalarını yaparak hem görsel hemde standart bir teras kapatma sağlayacağız.

Zemine flaşlar yardımıyla sabitlenmesi gereken profiller direkt olarak korkuluk demirlerine ikişer punta ile kaynak yapılmış. Bu çok tehlikeli, insan sağlığına önem verilmemiş ve yanlış bir uygulamadır. Biz flaşlar kullanacağız ve korkuluk kaynaklarını keserek direkt zemine sabitleyeceğiz.

26 m2 olan teras kapatmada kullanılan demirler 40×60 ve 40×40 1/5 mm incelikte kullanılmış. Olması gereken profil kalınlıkları ve ölçülerinin hemen hemen yarısı bu. Bu hatalı imalatı komple söküp yeniden yapmak belirli bir maliyet gerektirmektedir. Değerli ev sahibimiz Ayşe hanım bunu bütçesi nedeniyle istemedi. Bizde yapılı bulunan bu hatalı imalatı güçlendirmeyi uygun gördük. Ayrıca tüm profiller eğri, terazisiz ve ölçüsüz kaynak yapılmış. Elimizden geldiğince düzeltme yoluna başvurarak hataları en aza indirmeye çalışacağız.

Zeminlere 60 x 60 ebatlarında parke desenli seramik yapacağız. Yapılı bulunan teras kaplaması olan karoların direkt olarak üzerine uygulayacağız. Ayrıca teras iç duvarlarına alçı sıva yaparak boya badanasını yapacağız. Teras kapatma tavanlarına ise alçıpan tavan yaparak modern bir görsellik katacağız.

Bizden Teklif Alın, Kârlı Çıkın!

Error: Contact form not found.

Ayrıca Bakınız;

Teras Kapatma Fiyatları

Ev Tadilat Fiyatları

ETİKETLER; teras kat kapatma hataları, teras kat kapatırken nelere dikkat edilir, teras çatı kapatma bilgileri, elvankentte teras kapatmak, ankara elvankent teras kat kapatma firmaları,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)