teras kapatma çeşitleri

Teras Kapatmak

TERAS KAPATMAK BiZiM iŞiMiZ- Şok fiyatlar modern tasarımlar ve kalite.

Teras kapatmak – Ankara’da teras kapatma işleriniz için ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden mutlaka faydalanın.

Teras kapatmak bizim işimiz. Konusunda uzman personellerimiz, modern ve son sistem ekip ve ekipmanlarımız ile ekonomik fiyatlarımızı siz değerli müşterilerimizle buluşturuyoruz.  Alüminyum çatı, demir çatı veya ahşap çatı tasarı ve sistemlerimizle teras katı çatılarınızı kapatıyoruz. Cam balkon sistemleri, Pvc cam panel sistemleri veya ahşap cam uygulamaları ile çatı katı teraslarınızın etrafını kapaıyoruz. Teras kat dekorasyon çalışmalarını da dilediğiniz modellerde ve tasarımlarda yaparak herşeyiyle tam ve eksiksiz olarak siz değerli müşterilerimize teslim ediyoruz. Komple anahtar teslimi olmak üzere hizmet vermekteyiz. Uygun fiyatlarımız, kaliteli işçiliğimiz ve modern tasarımlarımızla çatı katı teras kapatma işleriniz için iletişim numaralarımızdan bizleri 7/24 arayabilir ve ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimiz için randevu alabilirsiniz.

Teras kapatma örnekleriTeras kapatma sistemleriTeras kapatmak için belediye izniTeras nasıl kapatılır? Teras kapatma fiyatları. Teras kapatma malzemeleri nelerdir? Teras kat dekorasyonları.

Teras kapatma örnekleri;

Birbirinden farklı tasarımlarda, ölçülerde ve malzemelerde yerinde imal edilerek uygulanan bir kaç teras katı kapatma örneklerimizi incelemenize sunduk. Bu teras katı kapatma modellerimiz içinden veya dilediğiniz her türlü teras kapatma örnekleri içerisinden seçtiğiniz çalışmalara bizimle daha uygun fiyatlar ve kaliteli işçiliklerle kavuşabilirsiniz. Garantili ve kaliteli hizmetlerimiz için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Teras nasıl kapatılır?

Teras kapatma sistemleri içerisinde en fazla rağbet gören ve yaptırılan sistem demir/çelik konstriksüyon tipi kapatma modelidir. Diğer teras kapatma sistemleri bu sistemden hem daha pahalı, hemde daha fazla zaman alıcı çalışmalardandır. Yapımı en yaygın olan ve en maliyeti düşük olan teras kapatma çeşidi olan demir kargaslı çatı sistemini siz değerli müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz için kısaca anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle teras katımızın büyüklüğüne (ölçüsüne) göre aşağıda listelediğimiz malzemelerimizi hazırlamalıyız;

Teras kapatma malzemeleri nelerdir?

 • Ölçü ve tasarımın şekline göre uygun miktarlarda 100×100’lük ve 40×60’lık 2mm demir profil.
 • Teras katımızın çatı ölçüsüne yeterli metrekarede OSB malzemesi.
 • OSB malzemesini kaynatılan demir profillere vidalayabilmek için yeterli miktarda akıllı uçlu vida.
 • Ölçüye göre yeterli miktarda Membran.
 • Teras çatımızın ölçüsüne yeterli miktarda Şingıl.
 • OSB altına ısı ve ses yalıtımı yapmak maksadıyla 8’lik cam yünü veya taşyünü izocam malzemesi.
 • teras çatısı en alt kısıma ise görselliği sağlaması amacıyla demir profillere alttan monte edilecek olan alçıpan.

Yukarda saydığımız teras kapatma malzemeleri basitçe bunlardır. Her kalem malzemenin ise kendine ait alt imalat ve montaj malzemeleri bulunmaktadır. Her çalışma ise ayrı ustalık ve beceri isteyen uygulama çeşididir. Bilinçsiz kişiler tarafından yapıldıkları taktirde hem paranızın hemde vaktinizin boşa çıkmasına sebep olacaktır.

Teras nasıl kapatılır?

Öncelikle can güvenliği !!! Teraslarımız tehlikeli bir çalışma ortamı sunan yüksek bölgelerdir. En küçük bir iş kazası çok tehlikeli olmakla beraber, kesinlikle ölümle sonuçlanma riski taşımaktadır. Bu gibi iş kazalarına sebebiyet verebilecek tüm olumsuzlukları en aza indirgemekle tüm çalışmalara başlamalıyız. Tüm çalışanların emniyet kemeri takmaları, baret giymeleri ve çalıştıkları şirkette SGK’lı olduklarına çok dikkat etmeliyiz. Tüm iş güvenliği ve sağlığı önlemlerini aldıktan sonra sırasıyla ve kısaca aşağıdaki işler yapılır;

 • Önce demir kargas dediğimiz ana çatı oluşturulur. 100 x 100’lük 2 mm ana taşıyıcı olarak kullanacağımız profillere en fazla 60 cm aralıklarda 40 x 60’lık 2 mm profiller kaynatılır ve demir ana çatı oluşturulur. Demir kaynak işleri bitip ana çatı oluşturulduktan sonra monte edilen tüm demir profiller antipas dediğimiz sentetik pas ve küf koruyucu astar boya ile boşluksuz olarak demirlere sürülerek boyanır. Böylelikle ana çatımızın demir kargas işi bitmiş olur.

teras kapatmak belediye izni

 • Ana çatıyı oluşturan demir kargas işimiz bittikten ve antipas ile boyandıktan sonra ikinci işlem olarak OSB dediğimiz ahşap malzemenin demir kargas üzerine vida yardımıyla montajını yapmalıyız. Her bir osb ahşap boşluksuz ve dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir. Gereken kesimler özenli ve titizlikle yapılmalıdır. OSB kaplama işimiz bittikten sonra vida yerlerinin üzeri ince bir şekilde silikonlanarak su izolasyonu sağlanmalıdır ve olabilecek yağmur suyu kaçaklarına engel olmalıdır. Teras kat dekorasyonları yapılırken su ve ısı yalıtım izolasyon çalışmaları her şeyden önemlidir.

 

teras nasıl kapatılırteras nasıl kapatılır

 • OSB döşeme işi bittikten sonra sıra membran kaplama işimize sıra geldi. Teras kapatma çalışmalarının he bir aşaması büyük bir titizlik ve dikkat isteyen işlerden oluşmaktadır. Bu yüzden membran döşeme çalışması da çok önemlidir. Çünkü membran döşemekteki maksat tüm çatının yağmur suyu izolasyonunu sağlamak içindir. Bu çalışma sırasındaki bir dikkatsizliğimiz veya aceleceliciğimiz ilerde bizlere yağmur suyu olarak geri dönecektir. 🙂 Pürmüz dediğimiz ısı ve ateş püskürten malzememiz yardımıyla ısıtılan membran OSB yüzetini boşluksuz ve deliksiz olacak şekilde sıkıca eritilerek yapıştırılarak döşenir. Özellikle dikkat edeceğimiz bölgeler ise teras çatısının birleşim yerleri olan ana bina çatı saçakları ve yan daire teras çatı birleşim yerleridir. Yağmus suyunun gelebileceği büyün birleşim ek yerleri sıkıca ve dikkatli bir şekilde membran ile kaplanmalıdır.

teras kapatma nasıl yapılır
teras kapatma nasıl yapılır
 • Daha sonra sıra şingıl döşemeye sıra gelmiştir. Dilediğimiz ve beğendiğimiz model ve renkteki şingıl (shingle) malzemesini öncelikle pürmüz yardımıyla yapıştırıp, daha sonra ise uçlarından şingıl çivisiyle çakılmalıdır. Baca kenarları ve çatı olukları dikkate alınarak yağmur suyunun içeri akmasına engel olacak şekilde döşenmelidir.
teras kat kapatma
teras kat kapatma
 • Yağmur oluk boruları ve çatı saçak alın malzemelerimizi yerlerine dikkatlice monte ederek teras kapatma işimize devam ederiz. Tüm membran ve şingıl kaplamaları yağmur oluklarının içine akıntıyı verecek şekilde monte edilmelidir.
çatı oluk borusu ve çatı saçak alın tahtası
çatı oluk borusu ve çatı saçak alın tahtası
 • Çatı kapama ve kaplama işlerimiz bittikten sonra dilediğimiz cam bölme duvar sistemiyle komple teras kat çevresi çatı altından çevrelenerek teras kapatma işimiz sonlandırılır. Isı, ses ve su izolasyonu gözönünde bulundurularak ve ekonomik gücünüz elverdiğince kaliteli malzemeleri seçerek teras çatı altı işlerimizi tamamlarız. Dilerseniz Pvc cam bölme duvar sistemleri ile, dilerseniz cam balkon kaplama sistemleri ile teras katınızı kapatabilirsiniz. Seçim sizin, bütçe sizin, zevk sizin…
teras kat kapatmak
teras kat kapatmak

Uygun fiyatlarımız, 30 yıllık dekorasyon tecrübemiz ve uzman personellerimizle teras kapatma başta olmak üzere tüm dekorasyon ihtiyaçlarınız için sizlere bir telefon kadar yakınız. 7/24 iletişim numaralarımızı arayarak ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden faydalanın.

İlginizi çekebilecek diğer dekorasyon çalışmalarımızı incelemek için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ediniz;


teras kapatma, teras kapatmak, teras kat kapatma, teras kat kapatmak, çatı katı kapatma, çatı katı kapatmak, çatı kapatma, çatı kapatmak, çatı nasıl kapatılır, çatıcı, çatıcılar, çatı onarım, çatı katı yaptırmak, teras katı kapatmak istiyorum, ankara çatıcılar, teras kapama, ucuz teras kapatmak, teras kapatma şirketleri, çatı katı teras kapatma fiyatları

Related Posts

50 m2 Teras Kapama Projemiz Bitti

Merhaba. Yeni bir Dekordelisi projesinin daha sonuna geldik. 14 gün gibi kısa bir sürede 50Devamını oku

Teras Kapatma Böyle Yapılır

Burada bir teras kapatmanın nasıl yapılması gerektiğine dair eşsiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Devam eden birDevamını oku

kış bahçesi veranda1

Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır

Yeni teslim ettiğimiz projelerimizden bir yenisini daha sizlerle paylaşıyoruz. Kış bahçesi (Veranda) böyle yapılır dedirtecekDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *