Çocuklarımız için her zaman en güzeli olsun isteriz. İlk çocukluk döneminin fiziksel ve zihinsel en iyi eğitim, öğretim ve gelişim araçları oyunlardır. Çocukların hareket alanlarını kısıtlamayan mekanlar oluşturmak çocukların gelişimi için çok önemlidir. Sizler için derlediğimiz yazımızı okurken keyif alacağınızı umuyoruz.

Yaratıcı, sıra dışı ve eğlenceli bir çocuk odası 2 ve 6 yaş gurubu  çocukların gelişimi için çok önemlidir. Oyunlar çocuklar için en doğal ve en etkili öğrenme yöntemlerinden biridir. Bu dönemde çocuklar, toplum kurallarını kendi çevresiyle sınırlı olacak şekilde öğrenmeye başlar. Dili kavrar ve büyük bir gelişim gösterir. Sosyalleşme ve cinsiyet farkında’ lığı oluşmaya başlar. Çocuk odalarında yenilenen malzemelerin kullanılması önemli rulo kağıt bunun için çok ideal bir ürün, hem sayfaları yenileyebilir hemde çocuklarınızı özgür bırakabilirsiniz çünkü çocuklar duvar boyamaya bayılır. Çocuğunuzun okul öncesi dönemde sanat etkinlikleri ve görsel öğeler ile tanışması onun ömür boyu karşılaşacağı görsel simgeleri daha hızlı ve daha doğru algılar. Böylece hayatlarının her döneminde duygu ve düşüncelerini metinlerde, resimlerde ve müziklerde veya diğer görsel sanatlarla çok daha iyi ifade edebilir.

Hayal güçlerini kullanmalarını sağlamak dinamik bir öğrenme açısından çok etkilidir. Spor ve çeşitli fiziksel egzersizler ile zeka gelişimi sağlandığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çocuk odasının işlevselliği ne kadar fazla olursa etkinlik yapma şansınız ve metaryelleriniz bu ölçüde de fazla olacaktır. Sanat sayesinde kişisel oturmuş olan çocuk kıyafet seçiminden, odasının rengine, masa düzeninden, yemek sunumuna kadar her şeyde sanatsal zevkini ortaya koyabilir. Çevresine güzel görünmek ve sanatın içerisinde evrildiği için renklerin ahengi ile güzellikleri görmesi kolaylaşır . 

Uyku, beslenme ve oyun saati gibi periyodik tekrar eden aktiviteleri de sağlıklı bir şekilde kendi alanlarında özgürce öğrenmeleri önemli. Dolayısıyla, ebeveynler için donanımlı dizayn edilmiş bir oda işlerini kolaylaştırır ve çocukların zeka gelişimi için bütün oyunların oynanabildiği bir oda her zaman çocukların dikkatini çeker. Oyunların bir kısmı öğretici, bir kısmı ise zihinsel becerileri geliştirici etkiye sahiptir.

Oyun oynamak çocukların motor becerilerini ve kas gelişimini de destekler. Oyun ile öğretme ve sanat becerileri çocuğun özgün düşünmesini, öz güveninin artmasını, daha üretken olmasını, çevresini olumlu yönde değiştirmeye çalışmasını, farkında lığını, çok yönlü düşünmesini, problem çözme becerilerini geliştirmesini sağlıyor ve bu konuda yaşadığı ve zaman geçirdiği odalar büyük bir rol üstleniyor. 

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek ev aksesuarları ve ev dekorasyonu konularında farklı bilgiler edinebilirsiniz