Dekorasyon Stilleri – Dekorasyon Stillerinin Bir çoğunu bu yazımızda sizlerle paylaştık. Tarzınıza ve kullanım alanınıza hitap eden tarzı sizlerde uygulayabilirsiniz.

Yaşamımızı sürdürdüğümüz yada yaşamımızı sürdürmek için hayal ettiğimiz evde nasıl bir dekorasyon yapmak gerekiyor ? Bu yazımızla Dekor Delisi Mimarlık olarak sizlere ilham ve pratik bilgilerle yardımcı olmaya çalışıcağız.Oturma odası ve salon örnekleri üzerinden ev dekorasyon stilleri hakkında sizlere fikirler vereceğiz. Ev dekorasyonundan önce bilmeniz gereken en önemli şey ise dekorasyon stili olarak size en  uygun, karakterinizi, yaşam biçiminizi, tarzınızı yansıtıcak modelleri bilmektir. Daha fazla bilgi ve okuduğumuzu daha iyi anlayabilmemiz için sizlere EV DEKORASYON STİLLERİ hakkında bilgiler vericeğiz.     

Endüstriyel Stil

Endüstriyel stil bir çok insan tarafından ilgi çekici  olarak görünmese de farklı tarzlarda objeler ve yaratıcı fikirlerle son derece şık ve kullanışlı olabiliyor. Bu stil’de daha çok yaratıcılık katabilir, kişiliğinizi daha çok yansıtma fırsatı bulabilirsiniz.

Minimalist Stil

Modern tasarım akımında en dikkat çeken ve tercih edilen tarz olan Minimalist Stil, dağınıklığa savaş açar ve evimizde ki amaçsız, gereksiz bütün eşyaları uzaklaştırır. Böylelikle sade ve şık bir tarz yaratır. Minimalist stil’ de bir odak noktası seçilir ve bu odak noktasının etrafına dengeli yerleştirilmiş eşyalar, basit,sade renk ve temalar oluşturulur. Benzer elementleri gruplayarak bu tarz oluşturulur. Az sayıda renk, obje ile ferah, kullanışlı ve temiz alanlar yaratır.

Modern Stil

Modern tasarım öğelerini içinde bulunduran, düz sade çizgilere sahip çağdaş bir stildir. Modern tasarımlar saçaklı kumaşlar, çiçek desenli duvarlar gibi özellikleri pek içinde barındırmaz. Modern Stil’ de çizgiler düz ve sade, mobilyalar genelde keten, deri, jüt gibi kumaşlar, ayakları detaylarla kaybolmayacak şekilde açıktır. Aksesuarlar geometrik şekillere sahiptir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Dış cephe süsleme

Akdeniz Esintileri

Akdeniz Stili genelde dokulu duvarlar ve mavi, açık yeşil, beyaz, toprak ve baharat renklerini içeren öğelerden oluşturulur. Rustik, İtalyan ve toskana stillerini de kapsayan bir tarzdır.

Asyatik Stil

Asyatik Stil, Minimalist tarzla karıştırılsa da dikkatli bakıldığı taktir de farkı ayırt edebilirsiniz. Ahşap paneller, pürüzsüz duvar kaplamaları, parlak ışıklar ve deri, ahşap gibi natürel ürünlerle oluşturulmuş tarzıyla asya-zen usulü bir dekor olduğu görülebilir. Asyatik dekorasyon doğu- batı tarzlarını modern çizgiler sentezleyen ve buna Çin tarzı objeler ve bitkiler ekleyen egzotik bir stildir. Plastik, metal gibi öğeleri içermez. Meditasyon gibi aktivitelere ilgi duyuyorsanız Asyatik Stil hakkında araştırma yapmanızı öneririz.

Eklektik Stil

Eklektik Stil tarzı dekorasyon oldukça zor bir tarzdır. Yapıldığında oldukça şık ve tasarım dehası gibi gösterir fakat yapılamaz, kullanılan ögelerin tarzları doğru seçilemediğinde ise de olduça rüküş ve yorucu bir ortam-görünüm yaratabilir.Farklı kültürlerden, dönemlerden ve akımlardan seçilen öğelerin modern bir şekilde harmanlanmasından oluşur. Modern, rustik, klasik, gotik, country veya avangard birçok stilden ürünleri renk ve dokularına dikkat ederek dekorunuzu uygulayabilirsiniz.


İskandinav Stil

Soğuk ülkelerden gelen bir tarz olan İskandinav Stil’i kullanılan dekorlarla ısıtılan, sade ve şık bir stildir. Baskın olarak kullanılan bir kaç ürün ve renk vardır. Bunlar beyaz renkler,ahşap yapılar,tüylü kumaşlar ve birbirlerinden ayrı kullanılan sade mobilyalardır. Beyazı açığa çıkaran siyah çerçeveli tablolar, pürüzlü kumşalarla kaplı koltuklar İskandinav tarzını tamamlar. Bu tarz endüstriyel tarzdan metal öğelerini ve ışıklandırmalarını almaktadır.

Country Stil

Bu tarz eski evleri modernize ederek kullanılan şık bir stildir. Kırsal stil olarak da bilenen bu tarz, koyu renklerin aksine doğadan renkler almaktadır. Natürelliği esas alan bu tarz pamuk, keten ve yünlü kumaşlar, ceviz, maun gibi doğal ahşaplar ve toprak seramik aksesuarlarla tamamlanır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Güncel Tadilat ve Dekorasyon Videolarımız

Klasik Stil

Klasik tarz denilince aklınız geleneksel çizgiler ve ihtişam gelmelidir. Klasik Stil gösterişli, şık, özenli ve ihtişamlı bi tarzdır. Süslemeler, oymalar, kornişler, bordürler, fransız kapılar, şömineler, bol bol ahşap ve desenli yaldızlı kumaşlar klasik tarzın en dikkat çekici ve en önemli detaylarını oluşturmaktadır. Aksesuar olarak da altın işlemeli, oymalı ürünler bu tarzı tamamlamaktadır.

Rustik Stil

Rustik Stilin birçok çeşiti vardır. Bunlar iskandinav rustik, endüstriyel rustik, vintage rustik, retro rustik ve etnik rustik’ tir. Klasik tarzda kullanılan objeleri daha ferah ve sade alanlarda kullanılır. Böylelikle daha kullanışlı ortamlar yaratılır. Kullanılan öğeler natüreldir. Genel olarak ağaç objeler, örgü battaniyeler, ahşap, keten gibi natürel kumaşlar, etnik desenler, farklı kültürlere ait dekor ürünleri, gösterişli avizeler ve dev kitaplıklarla bu stil oluşturulur.

Tropikal Stil

Tropikal Stil birkaç tarzın karması ve üzerine eklenerek oluşturulmasıdır. Modern veya klasik tarza egzotik ve jungle temalar eklenerek oluşturulur. En önemli özelliği ise orman havası taşıyan objeleridir. Mobilyalar komfor ve rahatlıkdan yana, renk stili ise bej, kahverengi, kırmızı, mavi ve yeşil gibi doğal ve cıvıl cıvıl renklerdir. Ayaklı mobilyalar ve ahşap aksesurlar, objeler, saksı ve çiçek bu stili tamamlar.

dekorasyon stilleri, dekorasyon nasıl yapılır, dekor fikirleri, dekorasyon tarzları, dekor modelleri,ev tadilat fiyatları,ev dekorasyonu,