Lüks-banyo-tasarım-tavsiyeleri

Lüks Banyolar İçin Farklı Tasarım Fikirleri

Banyonuzu baştan aşağı yenilemek için farklı banyo tasarımları ve malzemeleri hakkında bilgiler sunacağız. Lüks bir banyoya sahip olmak için yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Lüks Banyolar İçin Farklı Tasarım Fikirleri – Kaliteli mekanlar oluşturmak için 25 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak icra ettiğimiz mesleğimiz gereği, sizlere en etkili lüks banyo tasarım fikirlerini anlatmaya çalışacağız. Adım adım banyomuzu dekore etmeye başlayabiliriz.

Lüks Banyo Modelleri

Aşağıda inceleyeceğiniz banyo tasarımları ile sıklıkla karşılaştığımız banyo modelleri arasındaki farkları gözden geçirelim. Bakalım ne gibi farklılıklar var?

Banyo Tavanları

Yukarıdaki lüks banyo tasarımlarında dikkati çeken ilk şey tavanların pürüzsüz veya dekoratif olmasıdır. Zengin görünmesini istediğimiz mekanlarda tavan dekorasyonlarının önemi, banyolarımız içinde geçerlidir. Kulaktan dolam bir söylem dilden dile dolaşır durur sürekli. Banyo tavanına alçı olmaz veya alçıpan olmaz diye. Aslında bu gereksiz ve reel olmayan bir bilgidir. Elbette ki olur. Örneğin suya dayanıklı alçıpan kullanılarak banyo tavanlarımızı görsel ve modern bir şekilde dekore edebiliriz. Spot veya led aydınlatmalarla şıklık kazandırabiliriz. Elit ve kaliteli mekanlarda banyo tavanlarının olabildiğince dekoratif olduğunu görmekteyiz.

Geniş banyolarda dilediğimiz gibi hareket edebiliriz. Banyo dolabının tasarımı, duşakabin model ve ölçüleri, kullanılacak olan seramiklerin boyutları, tavan dekorasyon çalışmasının şekli ve aydınlatmalar gibi bir çok çalışmayı rahatlıkla uygulayabiliriz. Fakat ne yaparsak yapalım kalabalık ve boğucu olmamasına özen göstermeliyiz. Büyük dolaplar, duşakabinler kullanarak mekanı küçültmemeye önem göstermeliyiz.

Banyo tavanlarının dekoru kadar duvar dekorasyonları da önemlidir. Günümüz iç mimarinin artık fayans kullanmadığını görüyoruz. Bunun yerine banyo duvar kağıdı kullanıldığını görmekteyiz. Koyu renkli ve desenli banyo duvar kağıtları günümüz trend banyo dekorları arasında yer almaktadır. Banyo duvar kağıtları özel olarak üretilmekte ve buhar ve su mukavemeti fazla olan kağıtlardan üretilir. Kabarma veya yıpranma olmadan banyolarınızda uzun yıllar kullanabilirsiniz. Fayanslar kadar soğuk ve sıradan durmamaktadır.

Lüks Banyolar İçin Farklı Tasarım Fikirleri vermeye çalıştık. Umarız faydalı olabilmişizdir. Aşağıdaki sayfamızı da ziyaret ederek banyo tadilat fiyatları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

lüks banyo tasarımları, lüks banyo nasıl yapılır, lüks banyolar, lüks bir banyo tasarımı,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir