country tarzı mutfak

Country tarzı mutfak

Country tarzı mutfak – Birbirinden şık country mutfak modelleri.

Country tarzı mutfak – Country tarzı mutfak nedir? Country tarzı mutfak dolaplarının özellikleri nelerdir? Country mutfak renkleri.

Country tarzı mutfak – Günümüzde ev dekorasyonları içerisinde mutfağın vazgeçilmez bir yer olduğunu düşünecek olursak; sade ve rustik tarzıyla, rahat görünümleri, kullanışlılığı ve ihtişamıyla country mutfak modelleri evinize renk katacaktır. Country tarzı mutfaklar her ne kadar yeni bir stil olmasa da, yaşam alanlarının giderek modernleşmesiyle yeni trendler ortaya çıkararak günümüzde mobilya ve dekorasyon alanında yaygınlaşan stillerin başında gelmektedir.

country tarzı mutfak
country tarzı mutfak

Country mutfaklarda, dekorasyon namına mobilya modellerinde aradığınız her detayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu mutfak modelleri dekoratif ve şık tasarımların yanı sıra, sizleri vintage modeller arasında klasik bir ruh haline bürüyecek şekilde tasarımlarla da buluşturuyor. Geçmişi anımsatan stilleri, doğal renk tonları ve çiçek desenleriyle sıcak ve samimi ortamlar oluşturuyor. Sizde mutfağınızda size hitap eden rahat, konforlu, estetik stilleriyle tamamen zevkinizi ortaya çıkaran, hayatınızı ve yaşam alanlarınızı renklendiren, sade ve abartısız bir şıklık arıyorsanız country tarzı tam size göre..

Country mutfak dekorasyon modelleri, geleneksel tasarımları günümüzün modern tarzıyla harmanlayarak özellikle beyaz, krem ve soft renklerin eskiyi yaşatan ahşapla bütünlük içinde kullanıldığı mutfaklarda, son derece aydınlık, ferah ve nostalji kokan bir atmosfer oluşturuyor. Oldukça hoş, içinden çıkmak istemeyeceğiniz ve iç açıcı dekorasyonlarıyla şıklığı ve konforu bir arada yaşatıyor. Mavi ve yeşil tonlarda mobilyalar, taş duvarlar, rustik dolaplar, toprak renkleri, hasır ve bakır mutfak aksesuarlarıyla mutfaklarınız da oldukça etkileyici bir ortam oluşturuyor.

kırmızı country mutfk
kırmızı country mutfk

Country dekorasyon nedir?

Country, ingilizcede kırsal alanları ifade ediyor. Her ne kadar Country tarz dekorasyondan kırsal dekorasyon olarak söz ediliyor olsa da, bu stil köken bölgelerine göre kendini pek çok farklı şekilde tasarımlarda gösterdiği için aklımıza tek bir dekorasyon modeli gelmemelidir. Bu tarzın en önemli üç kolunu; Amerikan tarzı, ingiliz tarzı ve Fransız tarzı oluşturmaktadır.

Amerikan tarzı; ahşabın yoğun olarak kullanıldığı bu mutfak modellerinde, kaba hatlarla doğal ve sıcak bir ortam hakimdir. Ancak ülkemizde pek rağbet görmemektedir.

Fransız tarzı; çok daha ince işçiliğe sahiptir. Samimi bir ortam, şık mobilyalar, kırsal desenlerle harmanlanır ve ortaya hareketli, enerjik ve doğal bir görünüm çıkar.

ingiliz tarzı; bu mutfaklarda ise desen açısından daha minimal, daha sakin ve dinlendirici modeller öne çıkmaktadır.

Bu tarzlardan hariç özel isteklere göre harmanlanmış country tarz mutfaklarda bulunmaktadır. Country mutfaklar günümüzde istediğiniz şekilde yaratıcı ve yenilikçi özelliklerde harmanlanarak farklı karakterlerde dizayn edilebiliyor. En yaygın modeller arasında modern kırsal dekorasyonlar öne çıkıyor.

modern country mutfak
modern country mutfak

Neden country mutfak modelleri;

 • Öncelikle göze hitap etmektedir.
 • Amaçlanan fikirler arasında mutfağınıza daha ferah ve huzurlu bir hava katar.
 • Her isteğe uygun mutfak dekorasyon çeşitlerine yer verilir.
 • Mutfak modelleri arasında ince düşünülmüş ve istenilen amaca yönelik tasarlanmış birçok fırsat bulunur.
 • Mutfak modeli seçenekleri arasında, ahşap içerikli modellerde yer alır.
 • Mutfak tasarımında kullanılan her parça kaliteli ve uzun ömürlüdür.

2018 country mutfak dolabı renkleri;

Krem ve beyaz country mutfak dolaplarına bu sezon yeni tren renkler eklendi. Koyu renkler ve orta tonlu yumuşak mat renkler geri döndü. Bu sezonun tren renkleri;

 • Adaçayı yeşili
 • Mavi
 • Lacivert
 • Gri
 • Toz pembe
krem rengi country mutfak
krem rengi country mutfak

Country mutfak özellikleri;

 • Doğallık
 • Samimiyet
 • Sıcaklık ve yuva hissi veren konfor
 • Doğal ahşaptan imal edilen mutfak dolapları

BİRBİRİNDEN ŞIK VE MODERN COUNTRY MUTFAK MODELLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;


country tarzı mutfak, country mutfak özellikleri, 2018 country mutfak dolabı renkleri, neden country mutfak, country dekorasyon nedir, country dekorasyon, country tarzı dekorasyon, country tarzı, country mutfak dekorasyon modelleri, country mutfak modelleri, country tarzı mutfak, country mutfak renkleri, country mutfaklar, country mutfak fiyatları, country mutfak dekorasyonu, country mutfak tasarımı, modern country mutfak, country mutfak kapakları, country mutfak nedir, country mutfak modelleri 2018, beyaz country mutfak modelleri

Related Posts

Mutfağımı Ne Kadara Yenilerim

Burada, eski mutfağını yenilemek isteyenler için güncel, 2023 yılına ait tüm malzeme ve işçilik maliyetleriniDevamını oku

dar-mutfak-fikirleri4

Dar Mutfak Fikirleri

Dar mutfağı daha geniş gösterme önerilerini burada inceleyin! Bu makalemizde Uzun ve dar mutfaklar içinDevamını oku

Mutfak-tasarım-örneği5

Mutfak Tasarlamak

Mutfak tasarlama ipuçlarını burada inceleyin! Bu makalemizde Mutfak tasarımının temel unsurlarından tutun, mutfak adası planlamasınaDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0