Çimstone Tezgahlar

Çimstone nedir? Çimstone Tezgahlar ile Granit Tezgahlar Arasındaki Farklar Nelerdir? Çimstone Tezgahlar Nerelerde Kullanılır? Bu Makalemizde Çimstone Tezgahlar ile İlgili Kapsamlı ve Detaylı Bilgilere Ulaşabilirsiniz.

Çimstone Tezgahlar – Çimstone tezgahlar, granit tezgahlara bir alternatif olarak görülmektedir. Dekorasyon ilgisinin giderek artması ve ev içerisinde en fazla zamanı geçirdiğimiz mutfaklarında bir iç mekan dekorasyon alanı olması ile beraber mutfak eşyalarında da çok fazla alternatif üretilmeye başlanmıştır. Oldukça sert ve dayanıklı bir yapıya sahip olan Çimstone tezgahlar, granit tezgahlar gibi dekorasyonda da mutfak ile uyumlu ve dekoratif mutfak tezgahları arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda kullanım yönü oldukça rahat olan Çimstone tezgahlar uzun süre kullanıma da uygundur. Çimstone tezgahların granit tezgahlara bir alternatif olarak üretilmesinin nedeni ise, uzun yıllar kullanılan granit tezgahların belirli bir zaman sonra renginde deforme olmaya başlamaktadır. Ayrıca granit tezgahların hasar gören yerlerinde özellikle çatlak ya da kırılma olan bölgelerinde bakteri oluşmaktadır. Çimstone tezgahlar da granit tezgahların bu dezavantajlarına karşı bir alternatif olarak alıcıların beğenisine sunulmaktadır. 

Çimstone tezgahlar İtalyan Breton teknolojisi ile üretilen içeriğinde kuvars bulunan oldukça sert ve dayanıklı malzeme türüdür. Aynı zamanda mutfak dekorasyonunda farklı bir tarz isteyenlerin de dikkatini çeken Çimstone tezgahların görüntüsü de oldukça dekoratiftir. Son zamanlarda yoğun bir talep gören Çimstone tezgahlar her mekanda kullanılabilen, her yüzeye uygun çizilmez, şık, dayanıklı, kullanışlı ve sağlıklı bir tezgah türüdür. Su geçirmez özelliği zararlı bakterilerin oluşumunu engellerken pürüzsüz yüzeyi de kullanım rahatlığı ve dekorasyonda şık bir görsellik kazandırmaktadır. 

Çimstone Nedir

Kuvars esaslı kompoze taşı olan çimstone her türlü yüzeyde kullanılmaya uygundur. Çimstone tezgah İtalyan Breton teknolojisi ile üretilmektedir. Yapısında kuvars bulunan Çimstone tezgah oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda kimyasal temizlik malzemelerine karşı da oldukça dayanıklı olan Çimstone tezgahlar sıvı geçirmez özelliktedir. Bunun ile beraber leke tutmayan ve oldukça kullanışlı tezgahlar arasında bulunmaktadır. 

Çimstone malzemesine farklı malzemeler ile çarpıcı bir görsellik kazandırılabilmektedir. Pirinç talaşı, deniz kabuğu, ayna ya da cam gibi malzemeler ile Çimstone tezgahlara dekoratif bir görsellik kazandırmak mümkündür. Diğer tezgah taşlarından Çimstone tezgahı ayıran en önemli özelliklerden biri, Çimstone tezgahların görüntü olarak diğerlerine benzememesi ve dekorasyona görsel bir zevk katmasıdır. 

Çimstone Tezgahların Özellikleri

Çimstone tezgahların model ve renk olarak geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Mutfaklarınıza estetik ve şıklık kazandıran bu tezgahlar, mutfak dolaplarınız ve mutfak eşyalarınızla da güzel bir uyum yakalar. 

Çimstone tezgahların kullanım rahatlığı ve görsel zevki ile beraber kolay bir temizleme özelliğine de sahiptir. Normal bir temizlik malzemesi ile temizleyebileceğiniz Çimstone tezgahlar için özel bir temizleme malzemesine ihtiyacınız bulunmamaktadır. Yine temizlik esnasında sadece su ve bez yardımı ile de kolayca tezgah temizliğini yapabilirsiniz. 

Çimstone tezgahlar, granit tezgahlarda görülen olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için tasarlanarak üretilmiştir. En önemli etkisi ise zararlı bakteri oluşumunu engellemesidir. Yapısı içerisinde bulunan kuvars doğal bir taş olarak, günümüzde en dayanıklı taşlar arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda yapısındaki kuvars özelliği sayesinde parlak bir görünüme de sahip olan Çimstone tezgahlar kimyasal ve zararlı maddelerden de kolay etkilenmemektedir. 

Çimstone tezgahlar sadece mutfaklarda kullanılmamakla beraber hemen hemen her yüzeyde kullanılmaktadır. Özellikle temizlikte kolay olma özelliği nedeni ile merdiven, tuvalet, banyo gibi alanlarda da çok sık tercih edilmektedir. Bunun yanında masa gibi ev eşya ve mobilyalarında da hem sağlıklı olduğu için hem de dekoratif görüntüsü nedeni ile tercih edilmektedir. 

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek mutfak dolapları ve mutfak tezgahları hakkında farklı ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: çimstone nedir, çimstone mutfak tezgahları, çimstone ve granit arasındaki fark, çimstone tezgah modelleri,

Related Posts

Mutfağımı Ne Kadara Yenilerim

Burada, eski mutfağını yenilemek isteyenler için güncel, 2023 yılına ait tüm malzeme ve işçilik maliyetleriniDevamını oku

dar-mutfak-fikirleri4

Dar Mutfak Fikirleri

Dar mutfağı daha geniş gösterme önerilerini burada inceleyin! Bu makalemizde Uzun ve dar mutfaklar içinDevamını oku

Mutfak-tasarım-örneği5

Mutfak Tasarlamak

Mutfak tasarlama ipuçlarını burada inceleyin! Bu makalemizde Mutfak tasarımının temel unsurlarından tutun, mutfak adası planlamasınaDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0