Bu Yılın Moda Badana Renkleri

Dekorasyonda Boya ve Badananın Önemi Nedir? İç Mekanın Genişliğine Göre Doğru Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Bu Yıl Duvarlarda En Çok Kullanılan Renk Kombinasyonları. Bu Makalemizde Bu Yılın Dekorasyon Tarzlarına Göre Moda Olan Badana Renkleri ile İlgili Geniş ve Kapsamlı Olarak Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

Bu Yılın Moda Badana Renkleri – Dekorasyona olan ilginin giderek artması ile beraber moda da sürekli değişebilmektedir. Dekorasyona ilgi arttıkça gerek iç mekanlarda gerek de dış mekanlarda birbirinden farklı ve dekoratif ürünler kendini yenilemeye başlamış ayrıca farklı ve yaratıcı renk ve tarzlarda mekanlardaki yerini almıştır. Dekorasyonun en önemli yerlerinden biri de duvarlardır. Duvar dekorasyonunda da moda sürekli değişebilmekte bunun yanında ise geçerliliğini sürekli olarak koruyan renkler de bulunmaktadır. Duvar dekorasyonu için duvarlara boya badana yaparken öncelikle iç mekanda kullanılacak olan tarzın belirlenmesi ve bu tarz ile bütünlük sağlayacak renkler arasından bir renge karar vermek çok önemlidir. 

Nerede ise her yıl değişen boya ve badana renkleri arasında bu yılın en çok tercih edilen renkler yine iç mekanın tarzına göre değişmektedir. Ancak küçük ve dar olan mekanlarda açık ve soft renkler tercih edilir iken geniş ve büyük olan iç mekanlarda sıklıkla dekor boyaları olarak da koyu renkler tercih edilmektedir. Örneğin yeşil rengin canlı tonları bu yıl oldukça moda olan renkler arasında bulunmaktadır. 

Modern tarzda dekore edilen iç mekanlarda ise boy ve badana rengi olarak yoğunlukta gri ve tonları tercih edilir iken canlı renk tonları ile de gri renk kombinasyonu sağlanmaktadır. Son zamanlardaki dekorasyon ilgisi ile beraber pek çok renk dekoratif anlamda kullanılmaya başlanmıştır. Gri de modern tarzdaki dekorasyonun ruhunu yansıtan moda renk haline gelmiştir. Ancak grinin tek başına kullanımı ortamda tek düze ve sıradan bir görüntüye neden olacağı için hareketli, canlı ve sıcak renkler ile bir arada kullanımı daha doğru olacaktır. Gri renk ile uyumlu renklerden bir tanesi de sarı renktir. Enerjisi ile pozitif bir çağrışım yapan sarı renk gri renk ile nötrlendiğinde hem psikolojik olarak insanı daha iyi hissettirecek olmak ile beraber hem de dekorasyonda şık ve modern bir görüntü sağlayacaktır. 

Gri ve sarının bir çok tonunu görmek mümkündür. Genel olarak gri renk dendiğinde donuk, sıradan, sıkıcı ve kasvetli bir renk olduğu düşünülse de farklı gri tonlarının bir arada kullanımı ile modern ve şık bir dekorasyon oluşturmak mümkündür. Kullanılacak olan aksesuarlar ile sarı rengi de gri ile uyumladığınızda ortaya çok şık bir görüntü çıkacaktır. Dekorasyonda grinin kullanımı kullanıldığı ortamda zarif, asil, dingin ve cool bir hava yaratmaktadır. Örneğin gri parke zeminine desenlerinde sarı renk bulunan bir halı ile zemin dekorasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca bu dekorasyona yine sarı renkte bir saksı da ekleyebilirsiniz. Bunun yanında yine grinin farklı tonları ile bir mobilya satın alabilir koltuk takımına da sarı ve sarı ile uyumlu kırlentler koyabilirsiniz. Bu anlattığımız dekorasyona siyah ya da sarı bir lambader ekleyebilirsiniz. Koltuk takımı rengini açık bir gri renkten yana kullandıysanız fon perde renklerini koyu gri yapabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda ise ortama sıcak bir hava katmak adına duvarın bir cephesini dekoratif şekilde kullanarak sarı renge boyayıp sarı ile uyumlu yine birkaç canlı renkte aksesuar kullanabilirsiniz. 

Modern Dekorasyonda En Çok Tercih Edilen Boya Badana Renkleri

Modern tarzda yapabileceğiniz iç mekan dekorasyonlarında sade bir tarz ya da hareketli ve canlı bir tarzda dekorasyon yapabilirsiniz. Ayrıca modern tarzı farklı tarzlar ile de bir araya getirip harmanlayarak kullanmanız mümkündür. örneğin modern tarzın son zamanlarda en çok harmanlanarak kullanılan tarzlardan biri de country tarzı dekorasyonlardır. Her renk boya badana rengi her tarza uyum sağlamayabilmektedir. Bunun için de iç mekanda uygulamak istediğiniz tarzın renklerini iyi analiz etmeniz size doğru bir dekorasyonu sağlayacaktır. Country tarzı dekorasyonlarda genellikle doğal ve göz yormayan renkler tercih edilmektedir. Örneğin yeşil ve bej tonları country tarzı dekorasyonlarda çok sık kullanılmaktadır. Aynı zamanda beyaz renk country tarzı dekorasyonlarının ana rengidir. Açık mavi bir iç cephe duvar boyası ile de beyaz renkteki mobilyalarınız mükemmel bir uyum içerisinde olacaktır. Bununla beraber country tarzı dekorasyonlarda genellikle sade renkler tercih edildiği gibi sade eşya ve mobilyalar da tercih edilmektedir. 

 Modern tarzın harmanlanarak iç mekanlara yansıtıldığı bir başka tarz da retro tarzdır. Zıt renkleri bir arada kullanma özgürlüğü tanıyan retro tarzı modern dekorasyon ile harmanlamak mümkündür. Modern tarzın soluk renklerinden biri olan gri ile retro tarzın canlı renklerinden turuncu ve sarı renkleri bir arada kullanarak dekorasyonunuza ayrı bir enerji kazandırmanız mümkündür. Dekorasyonlarda retro tarzını yansıtmanın en güzel yollarından biri renklerdir. Canlı ve zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi soluk ve canlı renkleri de bir arada kullanmanız mümkündür.

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek boya ve badana hakkında farklı ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: moda badana renkleri, dekorasyon tarzına göre badana renkleri, modern tazın moda renkleri, doğru duvar rengi tercihi,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0