Tadilat Projesi Fiyatları

Mimari Tadilat Projesi Fiyatları

Konutun veya konuta ait bağımsız (ayrı) bir bölümün tür veya projelerinde imal edilmesi düşünülen çalışmalar için çizilmesi şart olan projeye tadilat projesi denir. Yapılacak bu değişiklikler imar mevzuatına uygun olmak durumundadır. Yapılması planlanan bu değişiklik için bizim gibi profesyonellerden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Mimari Tadilat Projesi Fiyatları – Genellikle çok detaylı ve fazlaca değişikliğin yapılması gereken tadilatlar için çizilen projelerdir mimari tadilat projeleri. 2021 Tadilat Projesi Fiyatları için 7/24 iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Sizlere en güncel ve gerçek bilgileri ulaştırmak için bizler çok çalışıyoruz. Konumuzda profesyonel olarak hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Mimari Tadilat Proje Fiyatları

Yapının durumu, tadilat metrajları, tadilatın şekli, tasarımların mevzuata uyumluluğu gibi bir çok önemli etken tadilat projesi fiyatlarını etkiler. Bu sebeple kesin ve standart bir maliyet çıkması şu aşamada söz konusu değildir. Bu konuda size yardımcı olmak için 7/24 biz iletişim numaralarımızda hazır olacağız.

Tadilat Projesi Hangi Hallerde Gereklidir?

Çok basit şekliyle durumu açıklayacağım.

Eğer yapının taşıyıcı sistemini doğrudan ya da dolaylı olarak etkileniyorsa,

Yapının ya da bağımsız bölümün oturduğu alanı ile ilgili bir değişiklik söz konusuysa

Dışardan bakan bir gözün karşılacağı bir görsel değişiklik söz konusuysa,

Yapının mesken ya da bağımsız bölümlerinin adet, cins ve boyutunda bir değişilik söz konusuysa tadilat projesi çizimi mecburidir.

Tadilat Projesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Öncelikle yapılacak tadilata, yapının cinsine, bağlı bulunan belediyenin mevzuatlarına ve imar durumu mevzuatlarına göre izlenmesi gereken adımlar değişmektedir. Yapılması düşünülen tadilat için analiz yaptıktan sonra bu durum netlik kazanacaktır muhakkak fakat yaklaşık olarak bilginiz olması açısından gerekli evrakları iletiyoruz.

Dilekçe : Tadilat ruhsatı dilekçesi için dilekçe formatında yapınıza ait ada, parsel, pafta bilgilerini de içeren bir örnek hazırlamanızı ve tadilat ruhsatının düzenlenmesini arz edilmesi gerekir. Dilekçe ile birlikte onaylı projeler de ibraz edilmelidir.

Tapu Tescil Belgesi : Tapudan ya da e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz.

İmar Durum Belgesi : Belediyeden alınabilecek bir belgedir, bazen bu belgenin talep edildiği durumlarda ilaveten Aplikasyon Krokisi getirmeniz de talep edilir. Bu belgeyi belediyeden alabilirsiniz. Bir dilekçe doldurmanız gerekir, dilekçe’nin ekinde kimlik fotokopiniz, tapu kayıt örneği de istenebilir. İmar Durum Belgesinde yapının kullanım durumu ve terkleri hakkında bilgi verilir. Örnek vermek gerekirse arsanın üzerinden bulunan yapı, bağlı bulunuduğu arsa içinde kalmayan kısımları olabilir. Aynı zamanda bu yapının bir kısmı yola taşmış da olabilir.

İmar Çapı: Diyelim bir arsanız var bu arsanın üzerinde yapılacak yapı o arsanın tamamına yapılamıyor. Arsanın üzerinde inşaat yapılabilecek alanı imar çapı ile belirliyoruz. İmar çapı standart değildir her yerde çekme mesafeleri de dediğimiz bu oranlar farklılık göstermektedir.

Onaylı Projeler: Mimari proje ile birlikte statik, elektrik, mekanik tesisat projeleri ve krokiler.

Apartman Karar Defteri : Yapılan değişikliğin apartman karar defterine işlenmesi gerekebilir. Örnek vermek gerekirse apartmanın dış görüntüsüyle ilgili bir değişiklik yapılacağını varsayalım bu değişiklik tüm apartmanı ilgilendirdiği için herhangi biri kendi dairesi sınırlarında olsa bile böyle bir değişiklik yapamayabilir.

Fenni Mesul Taahhütnamesi ve Projenin Tasarımcılarının Onayı

Mimari Tadilat Projelerinde Hangi Aşamalar İzlenir?

Belediyeden önce yapınızın durumu ile ilgili belgelerin toplanması gerekir,

Talep ettiğiniz imar durumu belgeleri sonrasında ilgili projeler belediyenin istediği diğer belgelerle toplanır,

Belediyeye resmi başvuru dilekçe ile yapılır,

Belediye tadilat projesi için bir harç miktarı çıkartır bu harç miktarı belediyeden belediyeye değişmektedir,

Bedelin ödenmesi, proje ve belgelerin teslim edilmesiyle birlikte 15 – 30 iş gününde onay çıkar.

Tadilat Projelerinde Harç Fiyatları

Öncelikle buna direkt yanıt vermek çok kolay değil. Fakat bazı konuların aydınlamasıyla birlikte bir maliyet hesabı çıkartılabilir. Proje çizilirken belediyeye bir ruhsat bedeli ödenmektedir. Belediyede bu ödenecek miktar değişkenlik göstermektedir. Ayrıca tadilat cinsine göre belediyenin istediği projeler de farklılık göstermektedir. Mimari Proje ile birlikte farklı projele de talep edebilir. Belediyeye ödenecek tutar ilgili belediyedeki imar müdürlüğü birimince hesaplanır. Tadilat projelerinizde destek almak adına bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bizden Teklif Alın, Kârlı Çıkın

Taleplerinize en geç 1 saat içinde cevap veriyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz?

İLGİLİ BAŞLIKLAR: mimari tadilat projesi çizdirmek, tadilat projesi için gerekli evraklar, mimari tadilat projesi gereklimi, tadilat projesi maliyetleri, tadilat projesi şartmı,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir