Boyanabilir Duvar Kağıdı

Boyanabilir Duvar Kağıdı Nedir, Özellikleri Nelerdir? Uygulaması Nasıl Yapılır, Nasıl Boyanır? Nasıl Dekore Edilir? Merak Edilen Herşey Makalemizde

Boyanabilir Duvar Kağıdı – Birbirinden farklı alternatiflerle kullanıcılara sunulan ve birçok ortamın vazgeçilmez dekorasyon aracı olan duvar kağıtları, ev veya ofiste duvarları korumasının yanı sıra dekorasyonu tamamlamak için de kullanılmaktadır. Tekstil, vinly ve Shaom karışımı kabartmalı yüzeyden oluşan modelleri ile bir defadan fazla boyanabilen ürünler arasında yer alan ve duvar kağıtlarının en dikkat çekicisi olan, ev dekorasyonunda farklılık oluşturmak, ofis dekorasyonunda ise çalışma performansını arttırmak için tercih edilen boyanabilir duvar kağıtları dekorasyon alanında muhteşem bir yeniliktir.

7/24 ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hizmetlerimizden mutlaka faydalanın. Yer keşfi yapılmadan, ölçümler yapılmadan, modeller ve markalar belirlenmeden verilecek tüm maliyetler yanıltıcı olabilir. Yanılmanızı istemiyoruz.

Ev dekorasyonunu ve evin atmosferini en çok etkileyen öğelerden birisi olan boyanabilir duvar kağıtları, kendi dünyasını dışa yansıtmak isteyenler için muhteşem bir seçenek olurken; farklı renk tonları ile hazırlanabilmesi ve dekorasyonda daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamasından ötürü adeta son dönemin gözdesi haline gelmiştir. Kısacası bu duvar kağıtları, duvarlarını boyamaktan vazgeçmeyen bunun yanı sıra duvar kağıdı kullanarak şekillerinden de faydalanmak isteyenler için ideal bir seçenek olmuştur.

Bir zamanlar aklımızın ucundan bile geçmeyecek boyanabilme özelliğine sahip bu duvar kağıtları, seçtiğiniz renge, desene ve modele göre yaşam alanlarının tüm havasını değiştirebilen, farklı özelliklere sahip oldukça popüler ve sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Dayanıklı olmasının yanı sıra kendi tasarımınızı duvarlarınıza yansıtma imkanı sunan boyanabilir duvar kağıtları, tekrar tekrar boyanabilmesi özelliği ile canınız istediğinde kolaylıkla dekorasyonunuzu yenileme keyfini yaşamanızı da sağlıyor.

Özellikleri

 • Vinil esaslı bu duvar kağıtları bol çeşitliliğe sahip değişik malzeme yapıları ile; isteğe bağlı olarak uygulama yapılan duvara boyanabilme özelliğine sahiptir.
 • Kabartma ve desen yapısı gereği tekrar tekrar boyanabilme özelliğine sahiptir.
 • Dekorasyonda farklılık oluşturmak veya duvarlarınızı boyamak istediğiniz zaman, sizi duvar kağıdını sökme zahmetinden kurtarır.
 • Uygulanan alanın atmosferini tamamen değiştirir.
 • İlk kullanımda krem tonlarında soft bir atmosfere sahip olurken, diğer kullanımda daha iddialı renklerle kolaylıkla daha iddialı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.
 • Bu duvar kağıtlarının üzerinde bulunan işlemeler sayesinde dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz.
 • Ne kadar boya kullanılırsa kullanılsın; üzerinde bulunan desenler her zaman ilk günkü özelliğini korur.

NOT: Bu duvar kağıtlarının sadece renklerinin değiştirilebilir olduğunu, teknik özelliklerinin kalınlıklarının veya su geçirmez olması gibi özelliklerinin değiştirilemediğini unutmamalısınız.

Duvar Kağıdını Kendiniz Boyarken;

 • Kağıdın yapıştırıcısının iyice kuruduğuna ve kağıdın duvarda sağlam bir şekilde durduğuna emin olmalısınız.
 • Duvar kağıdını boyamadan önce boyayı doğru sulandırmanın çok önemli olduğunu unutmamalısınız. (Az sulandırılmış boya uygulama esnasında yapıştırıcı etkisiyle kağıdınızı boya rulosu ile duvardan çekebilir.)

Duvar kağıdınız tam yapışmamışsa; küçük bir kabarcık veya köşede kalan ufak bir açılma bile, boyama sırasında rulo vakum etkisi yaparak sizi üzecek şekilde duvar kağıdının açılmasına neden olacaktır.

Tadilat ve dekorasyon adına merak edip araştırdığınız her türlü malzeme ve işçilik metre kare birim fiyat listeleri için aşağıdaki sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için hazırladığımız bu sayfalarımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Sizlere en iyi hizmetleri verebilmek adına biz çok çalışıyoruz.

En Uygun Boya

Plastik ve yağlı boyayla duvar kağıdını boyamak kağıt üstündeki boyanın zaman içinde pullanmasına ve çatlamasına sebebiyet verebilir. Ayrıyeten yağlı boya duvar kağıdının üstündeki desen ve kabartmaları kapatarak kağıdın doğal görünümüne zarar verebilir. Bu yüzden boyanabilir duvar kağıdını boyamak için en uygun boya silikonlu su bazlı boyalardır. Bu tür boyalar silikonlu ve esnek yapıya sahip oldukları için kağıdın esnek yapısına uyum göstererek, çatlama ve kabuklanma yapmazlar.

Boyaya Başlamadan Önce

 • İri dokulu duvar kağıtları daha fazla boya çektiği için; boyamadan önce duvar kağıdınızı inceleyin.
 • Duvar kağıdı tutkalıyla tekrar işlem yapmamak için; duvar kağıtlarının birleşim yerlerinin iyi yapışıp yapışmadığını kontrol edin.
 • Kabartma desenli duvar kağıdı boyandığı zaman rengi değişir ancak motifleri aynı kalır. Bu yüzden; ilk seçiminizde motifleri değiştirmeden renklerini değiştirecek uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz tasarımlar tercih etmeye özen gösterin.
 • Boya yapılmayacak tüm yüzeyleri kirlenmemesi için örtün.
 • Sevimsiz düzeltmelerle uğraşmamak için; boyama işine yeterince zaman ayırın ve temiz çalışın.

Uygulama

 • Öncelikle uzun saplı fırça veya köşe rulosuyla örtücü bir şekilde odanın tüm köşelerini boyayın. (Ancak her seferinde renk farklarının olmaması için; sadece büyük boya rulosuyla oraya ulaştığınız zaman henüz boyanın ıslak olacağı yerleri boyayın.)
 • Büyük yüzeylerde büyük boya rulosu kullanın.
 • Boyanın düzgün dağılımlı sürülerek en iyi sonucu elde etmek için; yüzeyleri daima enine ve boyuna boyayın.

Dekorasyon Önerileri

Çok farklı desene sahip kabartma baskılı duvar kağıtları ile desen çeşitliliğini değerlendirip birkaç deseni bir arada kullanarak; ofis ve evinizde hiçbir yerde görülmeyen farklı dizaynlar oluşturabilirsiniz.

Gösterişli ve lüks salon dekorasyonu için tercih ederek; salon dekorasyonunu daha da gösterişli hale getirebilirsiniz.

Dekorasyon tarzınızı daha güçlü yansıtmak için; klasik, modern, avangart, country stili gibi geniş ürün yelpazesine sahip duvar kağıdı desenlerinden yararlanabilirsiniz.

Özellikle çocuk odaları için farklı, neşeli ve eğlenceli boyanabilir duvar kağıtlarını çocuklarınızla boyayarak; onlara odalarını şekillendirme şansı verebilirsiniz.

Rasim yapmaktan hoşlanıyorsanız duvar kağıtlarını tuval rahatlığında boyayarak; dekorasyonunuzu çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Rengini beğenmediğiniz ve sıkıldığınız takdirde; duvar kağıdınızı farklı bir renkle boyayarak dekorasyonunuzda farklılık oluşturabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;

Tadilat Fiyatları

Doğaüstü Fantazi 3d Duvar Kağıtları

boyanabilir duvar kağıtları,kabartma baskılı duvar kağıtları,boyanabilir duvar kağıdı modelleri,kabartmalı boyanabilir duvar kağıdı,boyanan duvar kağıdı modelleri,vinil duvar kağıdı uygulama,boyanabilir duvar kağıdı özellikleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0