Antalya’ da Otel Dekorasyon İşimiz

Muhteşem dekorasyonuyla göz kamaştıran bir otelde misafirlerinize unutamayacakları bir tatil yaşatmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın. Birbirinden değişik etkileyici tasarlanmış olan yapılar ile büyülenecekler.

Antalya’ da Otel Dekorasyon İşimiz – Tatil yörelerindeki otellere baktığımızda genellikle birbirine benzer yapılar görürüz. Şehir içindeki binalarla aynı tarzda inşa edilmiştir. Oysaki insanlar şehrin kalabalığından uzaklaşmak için tatil yaparlar. Farklı, kendilerini özel ve güzel hissettirebilecek şeyler ararlar. Bu yüzden bir otel her şeyden önce farklı dokusuyla konuşulmalıdır. Müşterilerin rahatlığını esas almalı bunu yaparken de hem onların isteklerini gerçekleştirebilmeli hem de tekrar gelme isteği uyandırabilmelidir.

Otel lobisi ile başlayabiliriz. Misafirler geldiğinde dikkatlerini çeken en önemli yer öncelikle otelin dış görünüşü daha sonra lobi alanıdır. Lobiyi ilgi çekici yapabilmek için avize seçimi önemlidir. Büyük ve gösterişli avizeler seçilir. Işıklandırma sistemlerinin doğru yerlere yerleştirilmiş olması gerekir. Lobinin kendine özgü bir havasının olması gerekir. İnsanlar içeri girdiklerinde kaliteli bir yere geldiklerini düşünmelidir. Bu yüzden oluşturulan ilk algı çok önemlidir.

Işıklandırmanın yanında cam yapıların ve dekorların yoğun kullanıldığı yerler daha modern görünüm verir. Bir otel lobisi rengi ile gözü yormamalıdır. Genellikle gold ve hafif renkler kullanılır. Gold renkler asalet göstergesidir. Tam tersi koyu renkler kullanırsak boğucu bir ortam yaratmış oluruz ve ortamı olduğundan küçük gösterip ferah düzeyini düşürürüz.

Odalar iyi düzenlenmesi gereken ikinci yerlerdir. Otel odalarında sayısız kişi kalır. Bu yüzden en önemli kriter odaların temiz olmasıdır. Odalar dekor edilirken hijyenik açıdan kullanışlı ve buna uygun yapılar kullanılması gerekir. Bunun yanında odalar misafirlerin rahatı düşünülerek dekor edilmelidir. İnsanlar aradıklarını kolayca bulabilmeli, ihtiyacı olan eşyalara hızlıca ulaşabilmelidir. Odanın rengini misafirleri sıkmayacak şekilde boyamak gerekir.

Bir otel odasını insanlar sadece uyumak için kullanmazlar. Mobilyalar kullanışa göre düzenlenmelidir. Örneğin yatak dışında odada bir – iki tane tekli koltuk ve bir sehpa olmalıdır. Balkonda vakit geçirmek amaçlı sandalyeler ve masa kullanılır. Banyolarda kullanılan duşa kabin, lavabo kaliteli malzemelerden yapılmalıdır. Odaya girmeden önce incelikle dekor edilmiş koridorlar ilk izlenim için önem taşır. Koridorlar genelde dar ve uzun alanlardır. Buraya genişlik hissi katmak için daha çok açık renklerle buluşturulur. Misafirlerin kendini değerli ve özel hissetmesi için yerlere kırmızı halı serilebilir ya da halı kullanılmayacak ise tabanda şık desenli fayanslar kullanılır.

Yerler kadar tavan da önemlidir. Hem lobinin hem de koridorların tavanının dijital baskı gergi tavan olması ilgi çeker. Bunun yanında ışıklandırma sistemiyle süslenmesi veya avizenin gösterişi ile ortama bambaşka bir hava katılmış olur. Ayrıca bu tavan modelinde boyaya ihtiyaç duymayacağınız için hem şık hem de ideal fiyata bir tavan yapılmış olur.

antalya otel dekorasyonu, otel tadilatı, şık oteller, tatil oteli,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Yaşam ve Evren Hakkında İddialı Sorular

Yaşam ve Evren Hakkında İddialı Sorular

Merhaba. Sorumu sormadan önce, müsadenizle çok önemli olduğunu düşündüğüm bir kaç konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.Devamını oku

Sundurma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere bina giriş sundurması nasıl yapılır onu anlatacağız. Detaylı bilgiler, görseller ve videolarDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0