Tuğla Duvar Şıklığı

Tuğla Görünümlü Duvar Kağıtları Nasıl İmal Edildi? Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Bu Duvar Kağıdını Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tuğla Görünümlü Duvarlar – Günümüzün yaşam alanlarında birçok iç mekan stilinde odak noktası unsurlar olarak dikkat çeken tuğla duvarlar, endüstriyel ve loft benzeri modern tarzlarda dekorasyonu tamamlayıcı bir görev üstlenmelerinin yanı sıra, son derece doğal ve oldukça şık bir görselde oluştururlar. Yaşam alanınızda farklı bir etki, rustik bir tarz oluşturarak radikal değişikliklere gitmek, başarılı bir duvar dekorasyonuyla rahatlıkla evinizin kalitesini ve tarzını ortaya çıkarmak istiyorsanız, çarpıcı bir duvar dekorasyonu iyi bir başlangıç olabilir. Evinizin veya ofisinizin duvarları için çekici ve estetik bir stil arıyorsanız tuğla desenli duvar kağıtları, yıpranmış tuğla görüntüsü ile duygu dolu bir atmosfer oluşturarak bu konuda size ilham verebilir. Aynı zamanda yaşam alanlarınızı kişileştirmek adına da büyük önem taşır.

Eskiden endüstriyel bir tasarım unsuru olan tuğla duvarlar modern tasarımlarla, eklektik tasarımlarla hatta İskandinav tasarımlarla dahi kullanılmaya başlandı. Tuğla duvar şıklığına sahip olmanız için illa büyük bir alana gerek yok, artık günümüzde küçük apartman daireleri de endüstriyel akımlardan fazlasıyla yararlanabiliyor. Endüstriyel akımda tuğla duvar uygulaması, öncelikle en gerçekçi görünümü yakalaması nedeniyle oldukça yaygın ve popüler bir yöntem olan ince harman tuğla görünümlü terakota plakaların duvarları kaplanması şeklinde oldu. Bu tuğlanın imal edildiği malzeme orjinal terakato yani ( pişmiş toprak) olduğu için pekde ucuz sayılmazdı. Bu nedenle tüketiciler tuğla görünümlü duvarlara sahip olmak için daha kolay çözümlere sahip olmak istediler. Firmalar da bu isteğe kulak verdiler. Hal böyle olunca da yeni çözümler üretilerek hem maliyeti uygun, hem de uygulaması kolay tuğla görünümlü duvar kağıtları imal edildi.

Ham maliyeti uygun, uygulaması kolay olan bu duvar kağıtları tuğla görünümü vermek için ideal malzemelerdir. Yıpranmış ve gerçekçi bir yapıya sahip olan eskitme tuğla desenli bu duvar kağıtları, oldukça hoş ve şık bir görünüme sahiptirler. Sonuç olarak; kaplama işlemini kendiniz kolaylıkla yapabileceğiniz gibi isterseniz aşırı yüksek olmayan fiyatlara işinin ehli ustalara da yaptırabiliriniz. Böylelikle son dönemde büyük ilgi gören ve özellikle endüstriyel tarzı dekorasyonda uygulanan tuğla desenli duvar kağıtlarının mekanda oluşturduğu cazibeyi rahatlıkla hissederek, yaşam alanlarınıza tuğlanın doğal tarzını yansıtabilirsiniz.

Dekorasyon Önerileri

 • Salonalarınıza ve oturma odalarınıza uygulayıp evlerinize otantik bir hava kazandırabilirsiniz.
 • Odanın tüm duvarlarında tuğla görmek istemiyorsanız, mekana renk ve hareket kazandırmak için; yalnızca tek bir kolon veya duvara da uygulayabilirsiniz.
 • Endüstriyel bir atmosfer oluşturmak için tek başına yeterli olmayacak tuğla desenli duvar kağıtlarıyla birlikte; tuğlanın doğallığını destekleyecek doku ve materyalleri de dekorasyona dahil edebilirsiniz.
 • Klasik bir iç mekan için ahşap parçalar tuğla duvarlar ile sıcak ve samimi bir etki oluşturabilir; bakır, demir, pirinç veya cam parçalarla mekanda daha hareketli ve modern bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Mekan içinde hem metal hemde ahşap unsurlara yer vererek; daha çekici ve cazibeli bir iç mekan stili oluşturabilirsiniz.
 • Zayıf ve sönük bir stile sahip yaşam alanında tuğla duvar kaplaması uygulayarak; mekana rahatlıkla istediğiniz estetiği ve canlılığı verebilirsiniz.
 • Uygulanan mekana rahat ve modern bir hava katarak; doğal ve şık bir etkiye sahip olabilirsiniz.
 • Kullanıldıkları alanda yaşanmışlık hissini belirgin şekilde açığa çıkararak; daha sıcak ve doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Tuğla Duvar Kağıdı Seçimi Yaparken

Tuğla ve taş desenli tasarımlar, dekoratif duvar kağıtları arasında oldukça yaygın ve popüler olmasının yanı sıra, yeni ve eskitilmiş şekilde yüzlerce modele sahip oldukları için seçim yapmakta bir hayli zor oluyor. Tabi söz konusu tuğla desenli duvar kağıtları olunca bu süreç biraz daha uzuyor. Buna göre seçim yaparken;

 • Seçeceğiniz tuğla deseni modeli ve rengi evinizin tüm atmosferini etkileyeceği için, renk ve model seçimi yaparken; evinizin büyüklüğünü, mobilya renklerini, tavan ve zemin renklerini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Koyu tonlar küçük mekanlarda sıkıcı bir atmosfer oluşturacağı için; açık tonlardaki tuğla desenlerini tercih etmelisiniz.
 • Yıpranmış, eski görünümlü tuğla deseni seçecekseniz; bunu tüm duvarlarda kullanmak yerine belirli bir duvarda kullanmalısınız.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret edin;

Tadilat Fiyatları

tuğla görünümlü duvar kağıdı dekorasyonu,tuğla duvar kağıdı, tuğla duvar kağıdı seçimi,endüstriyel tarzı dekorasyon,tuğla desenli duvar kağıdı,tuğla duvar uygulaması,tuğla duvarlar,tuğla desenli duvar kağıdı modelleri,tuğla desen 3d duvar kağıtları,duvar kağıdı modelleri,eskitme tuğla desenli duvar kağıdı,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *