Teras Kat Nasıl Dekore Edilir?

Teras katlarınızı dekore etmek için fikir almak ister misiniz ya da varsa bir fikriniz değerlendirmeye ne dersiniz? Teras kat dekorasyonları hakkında merak ettiğiniz her şeyi dekordelisi olarak araştırdık ve sizler için sunduk. Klasik modern rustik avangart tarzlarda bir teras nasıl dekore edilir. Merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki yazımda göre bilirsiniz.

Teras Kat Nasıl Dekore Edilir- Teras katlarınızın dekorasyonunu yaparken yeni fikirlere ve yeni tarz elektronik ve izolasyonlu çatı kapama sistemleri denemelisiniz. Bu sistemler izolasyon özelliğini yanında dekorasyon tarzınızın da çatısını oluşturacaktır. Eğer teras katlarınızın çatısını oluşturduysanız şimdi rahatlıkla dekorasyon tarzınızı oluşturabilirsiniz. Bir çok dekorasyon tazı ve fikri varken ben sizin için belli başlıkları incelemek istiyorum.

Modern Tarz da Teras Dekorasyonu

Modern tarz teras kat dekorasyonu yaparken en çok kullanılan tarzlardan biridir. Bu tarzı benimseyip terasınızı bu tarzda dekore etmek isterseniz fikirlerimi değerlendirmenizi öneririm. Modern tarzda teras dekorasyonlarında daha çok konfor ve rahatlık ön plandayken canlı renkler ya da sade gri siyah beyaz konbinasyonları kullanıla bilinir.

Konforlu keskin kenarlı geometrik koltuk takımları, cam masa ve sandalyeler modern aksesuarlar kullanılarak şık ve kullanışlı bir ortam yaratabilirsiniz. Renkli minderler ve modern bir şömine ile daha dinamik rengarenk bir ortamla renklerin enerjisini kullanabilirsiniz. Modern teraslarda öne çıkan diğer bir dekorasyon fikri ise loş ve modern aydınlatma sistemleridir. Bu sistemler asma tavan göbekten aydınlatma unsuruyla ayaklı lambaderler duvarlarınızı süsleyecek dış mekan aydınlatması olarak da kullanılan duvar aplik ve fenerleri ortamda şık bir tasarıma imza atmanızı sağlayacaktır.

Renk akışını ve renk uyumunu kullanarak sıcak ve içten ortam yaratmak hiç de zor olmasa gerek. Modern tarzlarda kullanılan diğer bir teras malzemesi ise elektrikli ve doğal gazlı şömine sistemleridir. Bu sistemler günümüz koşullarına göre şöminenin ahengini bizlere yaşatmak için üretilmiş odun derdi olamayan temiz ve daha kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünlerin kurulumu ve kullanışı oldukça basit olup çok şık malzemelerdir. Bu tarz sistemler kapalı ortamlar için daha kullanışlı ve rahat sistemlerdir.

Klasik Tarz da Teras Dekorasyonu

Klasik tarz denilince aklımıza daha sade daha günlük kullanıma uygun yıllardır renk ve görüntü değişikliğine uğramış fakat tarzından hiç ödün vermemiş türden dekorasyon şekilleridir.Bu tarz dekorasyonlar aslında biraz süregelen tarzlar olduğu için kendini fazla yormak istemeyenlerin kaçış noktasıdır. Kullanılan renkler genelde kahve rengi beyaz siyah ve bordodur. Bu renkleri takiben ferforje sandalye ve masalar kahverengi ve bazen beyaz mobilya malzemeleri ve tabi ki manzara içerikli tablo ve canlı çiçekler. Bu konbinasyonları oluştururken daha önce defaat ile uygulandığı için yapmak istediğimiz tarza uygun renk ve model fazlası ile bulunabilecektir. Bu modeller sizler için birere örnek teşkil etmekle birlikte fikir oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

Klasik tarzda dekorasyonu yapılan terasların daha farklı bir anbiyansı olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir.Dekorasyon fikri olarak daha yaratıcı bir tasarım yaparsanız terasınız da bir evin salonundaki şıklığı ve konforu yakalayabilirsiniz.Bunun için spor ama açık ekli koltuklar ferforşe aksesur ve çiçeklikler payetli ve renkli kırlentler sempatik rahat ama ne koyarsanız uyumlu olacak bir ortam yaratma şansı sağlayacaktır. Bu tarz diğer tarz dekorasyonlara göre bütçenizi daha az yoracak tarzlardır.Evinizin salonunda kullandığınız bir berjeri bile orda dekorasyon amacıyla kullanma kolaylığı sağlar.

Rustik Ve Bohem Tarzı Teras Dekorasyonutar

Rustik ve bohem tarzında akla gelen ilk malzeme ahşap ve olabildiğince az işlem görmüş doğal ürünlerdir.Bu ürünler yaratıcı tasarımcılar tarafından çok güzel kullanılarak şuan ki durumumuz olan halattan avize yapma yaratıcılığına kadar varmıştır.Bu gibi tasarım fikirleri geri dönüşüm fikirlerini doğurmuş ve rustik tarzda ayrı bir çığır açmıştır. Bu akımla önceden esinlenilen İskandinav tarzının yerini araba lastikleri, halat ipler, doğal ahşap ve ağaç kullanımı, tesisat için kullanılan demir boru ve pimaş borular birer dekorasyon malzemesi haline gelmiştir.

Rustik tarzdaki teraslarda genellikle ahşaptan yapılmış mobilyalar kullanılırken demirden yapılmış aksesuarlar büyük mumlar ve canlı çiçeklerde kullanılır. Eğer teraslarımızın büyüklüğü müsait ise bu güzel alanlarda hamak ve makromeden yapılmış salıncak ve koltuklarda kullanmak bu tarza şıklık katacaktır. Rustik tarzda çiçek ve canlı bitkiler önemli yer tutar. Rustik tarzı kullanan dekorasyoncu tasarımcılarının da benimsediği feng şui felsefesi evlerimizde bizlerden başka canlıların enerjisinin bizdeki pozitif enerjiyi yükselteceğine inanır.

Avangart Tarz Teras Dekorasyonu

Avangart denilince aklımıza sfazlaca süslü ışıl ışıl altın varaklı eşya ve aksesurlar gelir. Yalnız bizim teraslar için uygun olduğunu düşündüğümüz avangart mobilyalar daha sade ve daha az abartılı olmalıdır. Çünkü ne de olsa bir dış mekan olan teras dekorasyonu fikirleri biraz daha sade olmalıdır. Avagart tarz daha çok iç mekan ve düğün salonlarında tercih edilmesinin yanı sıra balkon ve teraslarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Ahşap kolçaklar ve otantik damas desenli kumaşlarla sade ve şık sohbet takımları kullanarak teraslarınızı aktif bir biçimde kullanmanız mümkündür. Beyaz da avangart tarzınızın vazgeçilmez renklerinden oalacaktır.Beyaz ve her rengin beyaza uyumu su götürmez bir gerçektir. Beyaz kullandığımız taktirde bununla birlikte kullanacağımız renkler de olabildiğince özgür davrana bilirisiniz.

Galeri:

Yukarıdaki yazımda da detaylı olarak belirtmiş olduğum gibi sizlere bu yazımda teras dekorasyonları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Verdiğim bu bilgileri okurken terasınızı dekore etme fikri aklınıza gelirse biz dekordelisi ailesi olarak istek ve görüşlerinizi dinlemek için bir telefon kadar yakınız.Teras dekorasyonu hakkında yaptırmayı düşündüğünüz bir tasarım ve düşünceniz oluşursa teklif al butonuna basarak bizlerden terasınızda yaptırmak istediğiniz dekorasyonla alakalı fiyat teklifi alabilirsiniz.


Bizden tadilat ve dekorasyon teklifi alın. Dekordelisi.Com

Hızlı ve Kolay Teklif Almak İçin Formu Doldurunuz. Teklif taleplerinize en geç 1 saat içerisinde yanıt veriyoruz.


iLGİLİ BAŞLIKLAR: teras dekorasyonu, tueras modelleri, modern teras dekorasyonu, teras dekorasyonu nasıl yapılır, rustik teras dekorasyonu, klasik teras dekorasyonu, avangart teras dekorasyonu,