Kartonpiyer Modelleri

Kartonpiyer modelleri – 2017 moda kartonpiyerler

Kartonpiyer modelleri – Alçı kartonpiyer ve stropiyer bizim işimiz. Her detay, model ve ölçü kartonpiyer dekorasyon işlerinizi uygun fiyatlar ve uzman personellerimizle yapıyoruz.

Kartonpiyer modelleri – Ev, işyeri, bina girişleri gibi tüm mekan tavanlarında kartonpiyer ve kartonpiyer ürünleriyle mükemmel tavan dekorasyon çalışmaları yapmak mümkün. Geçmiş yüzyıllarda Osmanlı saray tavanlarında görmeye alışık olduğumuz tavan kabartmalarını, günümüzde evlerimizde yapmak artık bizimle çok kolay ve ekonomik. Hayalinizde canlandırdığınız her türlü tavan dekorasyonlarını gerçeğe dönüştürmek bizim uzmanı olduğumuz başlıca çalışmalardan sadece bir tanesidir.

ankara kartonpiyerci
ankara kartonpiyerci

Birbirinden şık, modern ve kaliteli alçı kartonpiyer ve stropiyer çesitlerimiz için bizimle iletişime geçerek montaj ve imalat siparişleri verebilirsiniz. Üstelik çok uygun fiyatlarla. 30 yıllık alçı dekorasyon ve kartonpiyer tecrübemiz, ustalığımız ve modellerimizle kartonpiyer modasını belirliyoruz.

2016 kartonpiyer modellerimiz ve tasarimlarimizla siz kıymetli müşterilerimizin takdirini kazanmayı bugüne kadar başardık. Amacımız mesleğimizi en iyi şekilde icra etmek. Bu hedefimiz için gereken tüm altyapı, ekip ve ekipmanları bünyemizde bulundurmaya önemle dikkat ediyoruz. Uzman kadromuz ve 30 yıllık tecrubemizle sizlere bir telefon kadar yakınız. Makalemizin devamında kartonpiyer ve stropiyer işlerimiz hakkında merak ettiğiniz tüm konulara değineceğiz. 2016 kartonpiyer modellerimiz, kartonpiyer fiyatları, stropiyer fiyatları ve modelleri ile kartonpiyer tasarımları ve sipariş gibi merak edebileceğiniz konular hakkında geniş bilgi edinmek için iletişim numaralarimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Kartonpiyer nedir? Alçı kartonpiyermi yoksa stropiyermi daha sağlıklıdır? Kartonpiyer montajında yapılan büyük hatalar nelerdir? Kartonpiyer yaparken dikkat edilmesi gerekenler. Kartonpiyer modelleri.

Kartonpiyer nedir:

Tavan ve duvar yüzeylerinde dekorasyonlarda kullanılan her türlü alçı süsleme malzemelerinin genel ismine Kartonpiyer denir.

Kartonpiyerin Tarihi:

Günümüzden binlerce yıl önce yapılmış tapınak ve saraylarda kartonpiyer iş ve isciliklerine rastlanmaktadir. Örneğin Firavun Tutan Kamu’nun mezarında değişik alçı süslemeleri kalıntılarına rastlanmistir.

Kartonpiyer Nasıl Yapılır:

Modele şekil verecek olan kalıbın üzerine kendine özel olarak üretimi yapılan kartonpiyerin belli bir kıvamda dökülerek h azirlanmasiyla kartonpiyer montajina başlanır. Yaklaşık 1.80 cm uzunluğunda ve modelin kendine özgü genişliğinde dökülen alçı kartonpiyer mutlaka yapılan döküm sıcaklığı ve ıslak ligiyla montajı yapılmalıdır. Eğer kuruduysa kesinlikle yapistirilmadan önce mutlaka su ile bolca islatilmalidir. Kartonpiyerin temas edeceği ve alcinin yapisacagi tavan ve duvarlar kara sivayi görecek şekilde kirilmali ve tozu alınmalıdır. Daha sonra islatilmalidir. Kıvamı gereğince hazırlanan kartonpiyer alcisi alçı kartonpiyerin arkasına belli miktar ve aralıklarla koyularak tavan ve duvara önceden kod olarak çekilen cirpi ipi hizasında dikkatle ve sallayarak yapistirilir. Tüm bu işleri yaparken hızlı hareket edilmelidir. Çünkü kartonpiyer alcisi çabuk donan bir kaba inşaat malzemesidir. Kartonpiyer 30 saniye kadar sabit tutularak beklendikten sonra bırakılmalıdır. Daha sonra aynı montaj alcisi ile köşe birleşim yerleri, ek yerleri, alt ve üstte kalan boşluklar doldurulur ve hızlı bir şekilde temizlenir. Tüm kartonpiyer temizlik işi bittiği zaman boya fırçası ve temiz su sürülerek son ve ince temizlik iside bitirilerek kartonpiyer montajı tamamlanmış olur.


Kartonpiyer Modelleri

Desenli Kartonpiyer Modelleri

Birbirinden şık ve modern kartonpiyer modellerinin ikiye ayrılmaktadır. Osmanlı modelleri dediğimiz desenli kartonpiyer modelleri ve düz kartonpiyer modelleri olarak. Kartonpiyer modellerimiz içinden beğendiğiniz ürün ve montaj çalışması için bizimle iletişime geçebilir ve sipariş verebilirsiniz.


DÜZ KARTONPİYER MODELLERİ


Avize Göbekleri


Alçı Kapı Kemerleri


Alçı kartonpiyer fiyatları:

Kartonpiyer fiyatları yapılacak yerin çalışma şartlarına, modelin ve mekânın ölçüsüne göre farklılıklar gösterir. Uygun ve standart durumlar göz önüne alınarak çıkarılan metretul ölçü fiyatı malzemeli 12 TL civaridir. Malzeme + işçilik birlikte.

Stropiyer fiyatları:

Standart ve uygun çalışma şartları, ölçü ve model göz önünde bulundurularak verilebilecek fiyat metretul hesabı olarak ortalama 6 TL dir. Malzeme + işçilik birlikte.


Kartonpiyer, alçı kartonpiyer, köpük strafor kartonpiyer, stropiyer, kartonpiyer modelleri, kartonpiyer malzemeleri, kartonpiyer nasıl yapılırAnkara kartonpiyer firması, ankara kartonpiyer ustası, ankara kartonpiyerci