Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır

Yeni teslim ettiğimiz projelerimizden bir yenisini daha sizlerle paylaşıyoruz. Kış bahçesi (Veranda) böyle yapılır dedirtecek çalışmamızın tüm tasarımları bize aittir. Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır projemizi inceleyerek sizde kendi fikirlerinize alternatifler üretebvilir ve maliyet hesabı yapabilirsiniz.

Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır – Ne kadara malediliyor? Neler yapılıyor? Kış bahçesi veranda yaparken hangi malzemeler kullanılıyor? Markalar ne olmalı? Kış bahçesi veranda tasarımları ve trend uygulamalar hangileridir? Bu ve benzer tüm merak ettiklerinizi burada inceleyin. Daha detaylı bilgi, görsel ve maliyet bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Haydi başlayalım 🙂

Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır

Bu projemize başlarken her zaman ki gibi tasarımlarımızı ve 3D modellemelerimizi değerli müşterimize sunduk. Onayı aldıktan sonra tüm hazırlıklarımızı yaptık. Kullandığımız malzeme listemiz, ölçülerimiz ve son görsellerimiz aşağıdadır.

Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır Projemizde Kullandığımız Malzemeler

Çelik Kargas

Öncelikle çelik kargas imalatımızla başlayacağız. Bunun için en ideal olan kalınlıkta profillerimizi temin ettik. 60×120 (3 mm) ana taşıyıcı, 40×60 (2 mm) kutu profil üst döşeme ve 20×40 (1,5 mm) kutu profillerimize mühendisliğe ve projemize uygun şekilde imalatını yerinde yaptık. Çelik makaslarımızı, yatay ve dikey taşıyıcılarımızı, üst ızgaramızı ve alt döşememizi tamamladık. Tüm çelik kargas imalatımızı sonlandırdık ve diğer çalışmalarımıza başladık.

Elektrik / Su Tesisat

Çelik kargas imalatlarımız bitince, projemize uygun olarak değerli müşterimizin ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik elektrik tesisat alt yapımızı yaptık. Aydınlatma lambaları, prizler için kablolarımızı bitirdik. Isınma problemi yaşanmaması için iki adet petek radyatör montaj alt yapı imalatlarımızı tamamladık. Panel radyatörler kullanacağız.

Çatı Üstü

Yatay ve dikey oluklarımızı galvaniz paslanmaz çelik malzemesi ile döşedik. Çelik kargas üstü 1.2 mm osb döşememizi tamamladık. 2’lük mebran kapladık. Tüm yalıtım ve izolasyonu sağladık. Şingle kaplamamızı çakma ve yakma sistemi ile bitirdik. Çatı imalatımızı üstten tamamen sonlandırdık.

Dış Cephe Duvarlar

Bina dış cephe kış bahçesi veranda içinde kalacak olan tüm duvar yüzeylerine alçı sıva yaptık. Zımpara ve boya astarımızı uyguladık. Ters tavan kaplamamız esnasında yine kirlenecek olan duvar yüzeylerimizde son aşamalarımızı ters tavan sonrasına bırakıyoruz ve devam ediyoruz.

Ters Tavan

20×40 kutu profillerimizi döşedik öncesinde. Çam lambrilerimizi ve yan pervazlarımızı boşluksuz olarak tüm Kış Bahçesi (Veranda) alt tavana uyguladık. Gerekli tüm bölümlere, ekyerlerine ve bitişlere macun ve epoksimizi sürdük. Yalıtım konusunda tüm gereken önlemleri aldık ve tamamladık. Sonrasında ceviz renk yat verniği ile komple ters tavanı parlattık. Sonrasında tüm duvar yüzeylerimizi DYO silikonlu silinebilen iç cephe boyası ile istenilen renkte (MİSTY) boyadık. Elektrik düğme ve prizlerimizi (VİKO) taktık. Panel radyatörlerimizi taktık ve testini yaptık. Bir sonraki aşamaya artık hazırız.

Cam Balkon Sistemi

Tüm malzemeler ve uygulamalar arasında en kaliteli olanları kullanmayı değişmez ilkemiz yaptık. Bunun için Albertgenau cam sistemlerini tercih ettik. Tamamen açılıp kapanabilen, alimünyum kasa, ısıcamlı bir cam kapatma uygulaması ile tüm Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır projemizi tamamlama aşamasında sona geldik. Her yaptığımız uygulama ve imalat sonrasında bir önceki çalışmalarımızı da kontrol ederek ilerliyoruz.

Zemin Döşeme

Çatıyı, duvarları, cam kaplama uygulamamızı bitirdik. Artık son aşamaya geldik. Değerli müşterimizin tarz, zevk ve bütçesine en uygun olan parke (VEROX) malzemesini kullandık. 10’luk beyaz renk süpürgeliklerimizi de takarak Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır projemizi sonlandırdık. Değerli müşterimiz ve ailesine hayırlı olsun.

Bizden teklif alın veya keşif talebinde bulunarak farklı fikirler ve alternatifler edinerek başarılı sonuçlara imzanızı atın.

Teklif alın

Yararlı Bilgiler

Daha fazla detay, yapım aşamaları ve fiyatları için bizimle 7/25 iletişime geçebilirsiniz.

Kış bahçesi nedir? Veranda ile kış bahçesi aynı mıdır? Bu sorularımıza cevap verelim.

Kış bahçesi nedir; Çatısı ve çevresi cam kaplı bahçe katı odasına kış bahçesi denilir.

Veranda nedir; Tek veya çok katlı yapılarda bahçe katında çevresi kapalı yaşam alanlarına denilir.

Esasen kış bahçesi ve veranda aynı şeydir. Bahçe katlarında, müstakil evlerde, villalarda veya hobi bahçelerinde kullanılır. Doğayla iç içe olmak isteytenlerin soğuk, karlı, yağmurlu, çok güneşli zamanlarda tercih ettikleri evde ayrı bir bölüm olarak düzenlenir. Bu düzenlemeleri yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini tecrübelerimizle sizlere aktarmak istedik.

Aşağıdaki sayfalarımızı da inceleyerek teras katlar, verandalar ve daha fazlası hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Teras Kapama Fiyatları

Buradan farklı kış bahçesi fikirleri de edinebilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: veranda, kış bahçesi, kış bahçesi nasıl yapılır, veranda tasarımı, kış bahçesi yapan firmalar, verandamı kapattırmak istiyorum, kış bahçesi yaptırmak,