Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz

Tripleks villanın çatı katını tamamen kaldırıp, lüks bir teras kat haline getiriyoruz. Tüm tasarım, imalat ve uygulamalar bize ait. Burada projemize ait tüm detay bilgileri ve görselleri inceleyiniz.

Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz projemizin tüm detaylarını güncel olarak sizlerle paylaşıyoruz. 07.08.2022 tarihinde bu sayfamızı yayınlıyoruz. Bugüne kadar yapmış olduklarımızı paylaştık. Sonrasında sıklıkla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu sayfamızı takip ederek Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz projemizin son halini de inceleyebilirsiniz.

Güncel Yapım Aşamalarımız (Videolar)

Projemize ait yapım aşamalarımızı aşamalar halinde videoya alıyoruz. Böylelikle daha faydalı bilgilere ulaşmanızı hedefledik.

1.Bölüm

2.Bölüm

Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz Projemize Başlıyoruz

Teras kapatmak yasal mı? Buradan öğrenebilirsiniz.

Öncelikle tüm planlarımızı, tasarımlarımızı, hazırlıklarımızı ve tüm güvenlik önlemlerimizi alarak çalışmalarımıza başladık. Ne yaptığımızım biliyoruz. Çatıyı yıkıp lüks teras kat haline getirirken karşılaşacağımız zorlukları 30 yıllık deneyimimizle zaten biliyoruz. Sırasıyla;

Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz – Yasal prosedürler nedir? Nasıl yapılıyor? Teras kat yapmanın maliyeti ortalama ne kadardır? Sağlam olurmu? Bu gibi sorularınıza ve daha fazlasına bu projemizde cevaplar bulabilirsiniz. Öncelikle Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz projemize ait tüm yapılacak imalatlar, uygulamalar ve kullanılacak malzemeleri sıralayalım.

Çatıya Çıkış Merdiven İmalatımız

Öncelikle çatıya çıkış betonarme merdivenimizi mimarlarımız tarafından projelendirerek, betonarme uygulama şeklinde tamamladık. Elektrik ve su tesisat çıkışlarımızı önceden hazırladık. Sonradan yapacak olursak, işimizin sağlıklı ilerlemesi için engel yaratmış olacağız. Geri dönüşlere sebep olarak zamandan ve paradan kaybetmiş olacağız.

Devam Ediyoruz

*Kiremit kaplamaları kaldırdık.
*Kiremit alt döşeme tahtalarını söktük.
*Tüm keresteleri çatıdan indirerek bina dışına istifledik.
*Çatı temizliğimizi yaparak imalat ve uygulamalarımıza başlamak için düzgün bir çalışma ortamı sağladık.

Tüm kırım, yıkım ve hafriyat işlerimizi tamamladık. Artık imalatlarımıza başlayabiliriz. Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz projemizde duvar ve çelik imalatlarımızı aynı anda ilerleterek zamandan kazanmış olacağız. Bu yüzden her iki imalata birden başladık.

Çatıyı Yıkıp Teras Kat Yapıyoruz Projemize Devam Ediyoruz

Çatı çelik kargas imalatlarımız, üst osb ve şingle imalatlarımız, duvar imalatlarımız, kara sıva ve alçı sıva işlerimiz hemen hemen bitmek üzere. Alt yapı elektrik tesisat ve su tesisat işlerimizde tamamlandı. Tavan ve duvarlarda tüm alt yapı işlerimiz tamamlanıp, kaba işlerimiz bittiğinde ise şap atıp artık son imalatlarımıza gelmek üzereyiz.

Çatı Çelik Kargas ve Duvar İmalatımıza Devam Ediyoruz

Toplamda 80 m2 bir çatı teras kat yapacağız. İçerisine 2 büyük oda, balkon ve depo alanı oluşturacağız. Dış duvarlar 20’lik bims, iç duvarlar ise 8/5’lik tuğla ile kaplanacak. Çatı üstünü şingle kaplama, altını ise alçıpan tavan yapacağız. Tüm ısınma, elektrik ve su tesisatlarımızıda yaparak lüks bir teras çatı katı haline getireceğiz.

Projemizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Çatıyı yıkıp teras kat yapıyoruz projemizde asıl amacımız, çatı katına bir kat daha çıkarak daha geniş ve büyük bir yaşam alanı oluşturmak.

Devam ediyoruz. Güncel ilerlemeleri sıklıkla bu sayfamızda paylaşacağız. Görüşmek üzere. SAYGILAR.


Aşağıdaki projelerimizi de inceleyerek çatı katı teras kapatmaları hakkında daha detaylı bilgilere ve görsellere ulaşabilirsiniz.

Kiremit Çatıyı Kaldırıp Teras Yapıyoruz

Teras Kapama Fiyatları

Teras Kat Kapatmak Yasal mı?

İLGİLİ BAŞLIKLAR: çatının kaldırılması, çatıyı kaldırmak yasalmı, çatıyı kaldırıp teras kat yapmak istiyorum, çatının kaldırılması ve kat yapılması,

Related Posts

50 m2 Teras Kapama Projemiz Bitti

Merhaba. Yeni bir Dekordelisi projesinin daha sonuna geldik. 14 gün gibi kısa bir sürede 50Devamını oku

Teras Kapatma Böyle Yapılır

Burada bir teras kapatmanın nasıl yapılması gerektiğine dair eşsiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Devam eden birDevamını oku

kış bahçesi veranda1

Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır

Yeni teslim ettiğimiz projelerimizden bir yenisini daha sizlerle paylaşıyoruz. Kış bahçesi (Veranda) böyle yapılır dedirtecekDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0