Salonunuzda farklı bir soluk yaratmak istiyorsanız Dekor Delisi Mimarlık farkıyla bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Küçük salonlarda ferahlık sağlayarak büyük metrekarelik salonlarda şıklığın ipuçları…

Salonunuzda farklı bir soluk ile salonum küçük yada çok büyük diye düşünmeye son….
Bizler yoğun iş temposunun stresini atmak için evinizin sohbete muhabbete en uygun alanlarını tercih ederiz. Hoş sohbetlerin güzel zamanların ailemiz ve dostlarımız ile paylaştığımız alanların başında gelen salonlarımıza farklı bir soluk yaratabiliriz.Salonumuza seçeceğimiz mobilya aksesuar, perde, duvar kağıdı ile  yaşam alanını daha kullanışlı ve keyifli hale getirebiliriz.

Yaşam alanlarımızın neredeyse tamamında uyguladığımız her dekor parçası  hayata bakış açımızı ve ruh halimizi yansıtmaktadır. Bu yüzden özellikle salon yaşam alanlarının başında geldiği için üzerinde titizlikle çalışılıp düşünülmesi gereken bir yer olması gerekmektedir.Perdesinden koltuğuna aksesuarından duvar kağıdına kadar titizlikle seçilerek dekore edildiğinde sizlere keyifli ve huzurlu bir mekan haline dönüşür.


Öncelikle salonumuzu dekore ederken salonunuzun büyük yada küçük olması noktasında yerleşim yapılmalıdır.Küçük metrekarelik salonlarda daha çok minimal mobilya tercihi yapılması gerekmektedir.Buna uygun olarak daha az aksesuar tercih sebebi olmalıdır. Kalabalıklaştırdığınız alan küçük ise içinde boğulabilirsiniz. Minimal mobilya kullandığımızda kullanım alanından tasarruf ederek yaşam alanını daha kullanışlı hale getirmiş olursunuz.Minimal seçtiğiniz oturma gruplarının altları bazalı ve yataklı tercih sebebiniz olursa daha kullanışlı olur.Aynı zamanda mekanda kullanılan renklerde mekanın ferahlığını sağlar. Küçük salonlarda mümkün olduğunca açık renkler tercih sebebi olmalıdır.


Salonunuzda farklı bir soluk  için renk tercihleriniz ve kullanacağınız aksesuarlarda çok önemli.Daha refah bir salon için mümkün olduğunca soft renkler tercih edilmelidir. Işık kuvvetli olduğu zaman mümkünse spot aydınlatma daha geniş yaşam alanı görüntüsünü sağlar.

Metrekaresi daha büyük salonlarda ise büyük iri oturma grupları tercih edilebilir.Bu oturma grupları eğer soft renklerde ise zıt renklerde kullanacağız minderler ortama farklı soluk katar.Zengin bir avize ve pencerenin tam karşısında  duvarda geniş bir ayna kullanabilirsiz.Perde seçimi yaparken kullandığınız mobilya renklerini dikkate alarak yapılmalıdır.Perde şık zarif olarak kullanılarak fonları mobilyaya zıt renkte olursa farklı hava yaratma imkanı sağlar.


Salonunuzda farklı soluk yaratmak için belli başlı püf noktalarını sizlerle paylaştık.

salonunuzda farklı bir soluk, salonda dekorasyon, ferah salonlar,ev dekorasyonu,tadilat fiyatları,komple tadilat maliyeti,