salonlarda modern şıklık10

Salonlarda Modern Şıklık

Modern salon dekorasyonu nasıl yapılır, dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir? Modern salon dekorasyon önerileri.

Salonlarda Modern Şıklık – Modanın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonunda da dönemsel eğilimler değişiklik göstermektedir. Günümüzde sunduğu konfor, rahatlık ve bunların yanı sıra modern görünümü ile, en çok tercih edilen ve uygulanan dekorasyon tarzları arasında modern salon dekorasyonları gelmektedir. Klasik detaylar artık size ve evinize ağır geliyorsa, sizin için en ideal dekorasyon modeli modern tarz olacaktır. Genellikle gençlerin tercih ettiği, renkleri kolaylıkla kullanma imkanı veren modern dekorasyon tarzı son yıllarda popülerliğini oldukça arttırmış durumdadır.

Her geçen gün salon dekorasyonunda modern-minimalist yaklaşımların etkisi daha fazla hissedilmeye başlamıştır. Özellikle klasik mobilya ve aksesuarları kendisine uzak bulan gençler, son zamanların en sevilen ve beğenilen trendi modern görünümlü, sade ve ferah salon mobilyaları, halı ve aksesuarlarıyla sıradışı bir dekorasyon oluşturmaya çalışıyor. Yenilikçi, çağdaş ve etkileyici bir dekorasyon tarzı olan modern tarz dekorasyonlar, doğru eşya seçimi küçük dokunuşlar ve estetik detayları ile eminiz ki tamda sizin beğeneceğiniz bir stil olacaktır.

Büyük rahat ve keyifli koltukları, sanatsal aksesuarları ve oldukça zarif renk seçenekleriyle adeta ruhunuzu dinlendirecek bir güzelliği yansıtan modern tarz dekorasyonlar, her detayı iyice düşünülerek yapılmadığı zaman soğuk ve sıkıcı bir dekorasyona dönüşebilir. Tam da bu yüzden bizde bugünkü yazımızda modern tarz tutukunları için, modern salon dekorasyonuna ait tüm detayları araştırıp inceledik ve sizlerle paylaşmak istedik. Umarım faydalı olabiliriz.

Modern Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sade mobilyalar tercih edin

Bilindiği üzere salon dekorasyonunda en göze çarpan unsurların başında mobilyalar geliyor. Genel olarak modern görünümlü bir salon için sade, düz ve soğuk renk tonlarında mobilyalar tercih ediliyor. Sizde bu mobilya tercihinizle;

 1. Detaysız, sade bir bütünlüğü olan tv üniteleri ve dikdörtgen şeklindeki orta sehpalarla salonunuzu ferah ve derli toplu gösterebilirsiniz.
 2. Modern bir şık bir ambiyans oluşturmak için taş ve boncuk işlemeli detaylar ve oymalı mobilyalar yerine daha düz, dar ayaklı ve sade modelleri tercih edebilirsiniz.
 3. Klasik ahşaptan hoşlanıyorsanız soğuk kahve veya gri tonlarındaki mobilyaları eviniz için uygulayabilirsiniz.
 4. Çağdaş çizgileri seviyorsanız düz beyaz veya renkli mobilyalara göz atabilirsiniz.

Pastel salonlar

Bu yıl özellikle modern tarz salon dekorasyonlarında ortamı daha ferah ve geniş gösteren, küçük detaylarla ince sıcak renk geçişleri görülen pastel renklerin hakimiyeti oldukça dikkat çekiyor. Hardal renk, antresit renk, zümrüt yeşili ve grinin tonları bu renklerin başında yer alıyor.

Spor koltuk takımları

Yenilikçi detaylara ve modern tasarıma sahip koltuk takımları ortama spor ve ferah bir hava katıyor. Dar mekanlarda hantal ve kullanışsız koltukların yerine artık sandalye tipi berjerler, rahat puflar, ince koltuklar ve kanepeler kullanılıyor. Düz renk döşemeler, önceki yılların çiçekli koltuk döşemelerinin yerini alıyor. Siz de salonunuzda modernliği yakalamak istiyorsanız;

 1. Mobilyalarınızla uyumlu spor koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.
 2. Daha sıcak bir ortam oluşturmak için koltuk minderi, kırlent yastık gibi dekoratif öğelerden ve zıt renklerden faydalanabilirsiniz.
 3. Hem canlı hem de huzurlu bir atmosfere sahip olmak için; koltuk takımınızda gözü yormayan mat gri, yeşil, sarı, mavi veya bej tonlarını tercih edebilirsiniz.

Geniş ve konforlu koltuklar

Modern salon dekroasyonu denilince dikkatleri üzerinde toplayan geniş ve ferah koltuk takımlarının, birbirinden güzel modellerinin son derece konforlu oluşu salonlara eşsiz bir hava katıyor. Birbirinden farklı renk uyumları ile salonun kullanışlı olmasını ve şık görünmesini sağlıyor. Modern ve estetik kaygıya tam anlamıyla cevap veren dekorasyon örneklerinde rahat ve şık koltuk takımları yer alıyor.

Halı ve perdelerin muhteşem uyumu

Yenilikçi ve modern dekorasyon püf noktaları arasında sade ürünler kullanmak önem taşıyor. Sizde salonunuzda sadelikten yanaysanız;

 1. Halı alırken düz renkli veya koltuk takımlarınızla uyumlu tonlarda soyut desenlere sahip modelleri tercih edebilirsiniz.
 2. Kullanım kolaylığı sağlaması bakımından kir tutmayan, kolay temizlenen, kaydırmaz tabanlı halılar satın alabilirsiniz.
 3. Perde seçiminde de düz store perdelere veya şık tüllere yönelebilirsiniz.

işlevsel dekoratif eşyalar

Modern dekorasyonda süs eşyaları sadece görselliği pekiştirmek için değil işlevsel amaçlı olarak da kullanılıyor. Bu sebeple gereksiz ve abartılı süslerinizi mümkün mertebe sadeleştirmelisiniz. Daha çağdaş bir görünüm elde etmek için;

 1. Aksesuar olarak şık lambaderleri, aromatik mumları ve koltuk şallarını kullanabilirsiniz.
 2. Duvarlarınızı soyut resimler, kanvas tablolar ve dekoratif saatlerle hareketlendirebilirsiniz.
 3. Koltuklarınızın renkleriyle uyumlu alçı biblolar ve seramik süs eşyalarıyla sehpalarınızı süsleyebilirsiniz.

Dekoratif kaplamalar

Modern salon dekorasyonunun diğer bir zenginliği de dekoratif kaplamalardır. Bu yıl dekorasyon örneklerinde hem zemin kaplama hem de duvarlarda oldukça şık kaplamaları görmek mümkün oluyor. Tek düze görünümün önüne geçmek için, komple dekoratif kaplama yerine belli bölümlerde değişiklik yapmak için tuğla ve doğal taş görünümü oluşturuluyor. Son derece etkileyici birkaç kaplama metaryalinin bir arada kullanımı, hem duvarda hem de zeminde alanın modern görünümüne ve algısına büyük ölçüde etki ediyor.

Ahşabın zarafeti

Ahşap ve ahşabın etkili bir biçimde yer aldığı salon dekorasyonları oldukça iddialı oluyor. Diğer yapı malzemeleri ile ahşabın uyumlu bir biçimde işlenmesi sonucunda oldukça şık salonlar oluşturmasının yanı sıra, ahşabın hakimiyeti modern bir görüntü oluşturmak için tasarlanan salon dekorasyonu örneklerinde oldukça dikkat çekiyor. Sadeliği ve doğalı, zarafeti ve şık yaşamı bir arada görmek isteyenler için ideal bir dekorasyon seçenekleri oluşturuyor.

Zengin içerikli salonlar

Genel olarak modern salon dekorasyonu denilince akla doğal taş, deri, metal ve çeşitli objelerle oldukça modern bir salon görünümü geliyor. Bu yıl son derece etkileyici dekorasyon örneklerinde ince detaylar dikkat çekiyor. Kullanıcının zevkine uygun olan detaylarla salonun daha modern ve şık görünmesi sağlanıyor. Dekorasyonun zenginliği deri detaylar ve doğal taşlarla vurgulanıyor. Mobilyalardaki metal detaylar ortama başlı başına bir farklılık kazandırıyor.

Gri ağırlıklı koltuklar

Gri renginin vermiş olduğu sakin ve ferah duyguyu hissederek son derece şık ve modern bir salon dekorasyonu yapmak hiçte zor olmuyor. Küçük alana sahip salonların, etkili bir bütünlük oluşturması sağlanabiliyor. Bu salon dekorasyonunda bitki ve objelerle canlı renk katmak mümkün olabiliyor. Bu renk farklılıkları ile etkileyici bir görüntü yakalanıyor.

Modern Salon Dekorasyon Önerileri

 1. Lüks ahşap detaylı mobilyalar, zemin kaplamaları ve bir kaç parça ahşap aksesuarla modern tarzı yumuşatabilirsiniz.
 2. Deri, taş ve metal detaylarla modern salon dekorasyonlarına inanılmaz bir çekicilik kazandırabilirsiniz.
 3. Sadece beyazın hakim olduğu bir salon ile, sadece siyah renklerin kullanıldığı bir salon dekorasyonu tercih edebilirsiniz.
 4. Şık salon duvarları için boya uygulaması olarak, koyu gri ve açık gri gibi beyaz tonları düşünebilirsiniz.
 5. Salon duvarlarının bazı bölümlerinde dekoratif olarak, taş, tuğla ve beton kaplamalar kullanabilirsiniz.
 6. Duvarlarda modern çizgilere sahip duvar kağıdı kullanabileceğiniz gibi salonun her bir duvarını farklı ancak çok zıt olmayan renklerle boyatarak, hoş bir uyum sağlayabilirsiniz.
 7. Az eşya ile zarafeti birleştirip, buna uygun eşya seçimi yapabilirsiniz.
 8. Salon oturma gruplarınızın yastıklarında zıt bir rengi tercih ederek, farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.
 9. Genel olarak oturma gruplarında, keskin çizgilere sahip modeller tercih edebilirsiniz.

Modern Salon Dizaynında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Evin duvarı, tavanı, zemini güzel tasarlanmalı, salonu herşeyi ile eş değerde olmalı ve eşyalar bunların tamamlayıcısı olmalıdır.
 2. Ev manzaralıysa, eşyalar o tarafa oturulacak şekilde tasarlanmalıdır.
 3. Duvarlar boyanacaksa, açık tonlu renkler tercih edilmelidir.
 4. Duvar kâğıtları kullanılacaksa, sade manzara şekilli üç boyutlu manzaralar kullanılmalıdır.
 5. Evin tavanını daha modern göstermek için asma tavan yapılmalıdır.
 6. Tavanın şıklığını koruyacak modern ve şık bir avize seçilmelidir.
 7. Eşya bakımından her şeyin birbirine uyumu güzel olmalıdır.
 8. Duvarlara, modern çizgiler taşıyan kaliteli tablolar asılmalıdır.
 9. Kristal avize ve aydınlatma aksesuarlarından uzak durulmalıdır. Bunun yerine, spot aydınlatmalar ve ayaklı lambaderler tercih edilmelidir.

şık modern salonlar, modern salon dekorasyonları, modern tarz dekorasyon, modern salon dekorasyonu nasıl yapılır, salon dekorasyonu, modern salon dekorasyon örnekleri, modern salon dekorasyon fikirleri, yeni trend salon dekorasyonu, modern salon tasarımları,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *