renkli-salon-dekorasyonu9

Renkli Salon Dekorasyonu

Salonlarda renkli detaylar ve renk cümbüşü. Renkli salon dekorasyonu nasıl yapılır, salonu dizayn ederken nelere dikkat edilmelidir, hangi mobilyalar seçilmelidir?

Renkli Salon Dekorasyonu – Salonlar, sevdiklerimizle beraber günün stresini ve yorgunluğunu atarak keyiflendiğimiz, eğlendiğimiz, neşelendiğimiz kısacası kendimiz olduğumuz evin en çok kullanılan sosyal alanı olmasının yanı sıra yaşam alanımız olan evlerimizin en önemli odasıdır. Bu sebepten ötürü salonların tarzları, dekorasyon ayrıntıları, mobilya stilleri ve aksesuarları, ailemizle ve arkadaşlarımızla geçirdiğimiz keyifli vakitlere katkıda bulunması bakımından oldukça önemlidir.

renkli-salon-dekorasyonu1

Sizin enerjinizi salona, salonun enerjisini de size yansıtacak olan salon dekorasyonlarında, mobilyadan duvar kağıdına, perdelerden halıya ve aksesuarlardan ışıklandırmaya kadar her noktada yapılacak olan değişiklikler, önemli bir etki oluşturur. Önemsenmeyecek kadar küçük fikirlerin uygulanması bile, salonlarda çok daha ferah ve ergonomik bir tasarım oluşmasını sağlar.

Canlı, estetik ve modern görünümlü bir salon elde etmek için yapmanız gereken tek şey, renkli eşyalarla dolu dekorasyon fikirlerine göz atmaktır. Genel olarak renkli salonlar, gökkuşağı kadar canlı ve neşeli insanları temsil ederler. Sizde salonunuzun farklı ve dikkat çekici bir havaya bürünmesini istiyorsanız; mobilyalarınız da ve kullanacağınız dekorasyon ürünlerinde renkli seçenekleri tercih ederek, bu isteğinizi gerçekleştirmek için güzel bir adım atmış olursunuz.

renkli-salon-dekorasyonu2

İnsanın kendisini eşyalar üzerinden ifade ederek değişik tarzları kolayca yansıtabilmesi, tarzını oluşturabilmesi renkli salon dekorasyonlarının en önemli özelliğidir. Son yıllarda stresin ve iş yaşamının yoğunlaşmasından dolayı, insana huzur verici yapısı bulunan renkli salon dekorasyon modelleri epeyce rağbet görüyor. Eğer sizde renkli salon dekorasyonuna karar verdiyseniz renklerle oynayabilir, evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey renklerin birbirine uyum sağlamasıdır.

renkli-salon-dekorasyonu3

Renkli Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sıcak ve canlı renkler

Canlı ve sıcak renkler insanlar üzerinde canlandırıcı ve yüksek enerji veren iyileştirici bir etki sağlarlar. Renkli bir salona sahip olmak istiyorsanız, bunun en temel yolu gerçekten canlı renkleri kullanmaktan geçmektedir. Salonunu renklendirmek isteyenler için kırmızı, sarı, turuncu gibi renk tonlarıyla dokunuşlar yapmak her zaman işe yarar. Ancak bu dokunuşları yaparken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın zira;

  1. Gereğinden fazla kullanılırlarsa, yorucu hale gelebilirler.
  2. Bu yüzden, sıcak tonları beyaz gibi fon renklerle veya nötr tonlarda kontrast oluşturarak denge sağlayacak şekilde kullanmalısınız.
renkli-salon-dekorasyonu4

Renkleri doğru kullanın

Renkli salon dekorasyonu kolay gibi görünse de diğer dekorasyonlara nazaran biraz daha zordur. Gökkuşağı gibi bir salonunuz olsun istiyorsanız, öncelikle renkleri doğru kullanmasını öğrenmeniz gerekir. Renkleri doğru şekilde kullanmadığınız zaman, bir cümbüşten çok karmaşık bir görüntü oluşmasına neden olursunuz. Bu da oldukça can sıkıcı ve göz yorucu olur. Bu yüzden;

  1. Karmaşa oluşturmak istemiyorsanız, duvarlarda açık renk kullanmayı deneyebilirsiniz.
  2. Yeni sezon farklı renklerde mobilyaları, birbirinin zıttı olan renkte koltukları tercih edebilirsiniz.
renkli-salon-dekorasyonu5

Kişiselliğinizi öne çıkarın

Salonların sıradanlıktan kurtulup, çarpıcı ve etkileyici bi enerjiye kavuşması için kişisel dokunuşlar yapmak şarttır. Ne kadar kusursuz olursa olsun sizin ve ailenizin karakteristik özelliğini taşımayan bir dekorasyon, ruhsuz görünür ve zamanla sıradanlaşır. Sizde kendinizle özdeşleştirdiğiniz bir resimden sevdiğiniz müzik tarzına, aile fotoğrafarından el emeği olan dekoratif ürünlere kadar herşeyi salon dekorasyonunuzda detaylandırabilirsiniz.

renkli-salon-dekorasyonu6

Renkli duvar kağıtlarıyla duvarları renklendirin

Duvar dekorasyonları yaşam alanlarının karakterini tamamen değiştirme gücüne sahip dekorasyon unsurlarıdır. Bilindiği üzere mobilya değiştirmek hem zahmetlidir hem de ekonomik olarak masraflıdır. Mobilyalarınızı değiştirme zahmetine ve masrafına katlanmadan renkli salonlar dekore etmek istiyorsanız; aklınıza ilk gelmesi gereken yer elbette ki duvarlar olmalıdır. Salonunuzu renklendirmek istiyorsanız, duvarlardan birini rengarenk, cıvıl cıvıl, şık ve neşeli bir duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz.

renkli-salon-dekorasyonu7

Kırlentlere yer verin

Renkli salon dekorasyonuda kırlent ve yastıklar en ekonomik, en pratik ve en kolay hayata geçirilebilen yenileme fikirleridir. Her ne kadar çok olursa olsun bir o kadar rahat ve samimi ortam oluşturan kırlentlerin kılıflarını değiştirerek veya rengarenk yeni kırlentler alarak, salonunuza taptaze bir nefes katabilir ve oturma grubunuzu daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Desenli perde kullanın

Çok masrafa girmeden salonunuzdaki pozitif enerjiyi kolayca çoğaltmanın diğer yolu perdeleri yenilemektir. Renkli salonlar için sıcak ve canlandırıcı tonlara ve desenlere sahip olan yepyeni perdeler, adeta oturma grubunuzu değiştirmişcesine ortama yepyeni bir hava katacaktır.

renkli-salon-dekorasyonu8

Sıradışı aksesuarlar kullanın

Son yıllarda, biblolarla kaplı bir sürü süs eşyasının dizildiği aşırı süslü salonlar mazide kaldı ve yerini çok daha minimal yaklaşımlar ve kalabalık oluşturmayan sade tasarımlara bıraktı. Ancak bu salonunuzun enerjisini yükseltmek için ufak tefek aksesuar dokunuşları yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Göz alıcı bir biblo, sıradışı bir vazo veya rengarenk bir süs eşyası, doğru konumlandığı zaman odada kalabalık oluşturmaz aksine pozitif enerjiyi yükselterek, ortamı daha samimi ve neşeli hale getirir.

renkli-salon-dekorasyonu9

Renkli Salon Dekorasyon Önerileri

  1. Salonunuzda kullanmak istediğiniz renk canlı kırmızıysa; kırmızı bir halı ve fuşya koltuklar tercih edebilir, fuşya ve kırmızının ağırlığını yumuşatmak için aksesuarları açık renk seçebilir ve renksiz bir sehpa, beyaz renk bir avize ve ahşap yemek masası seçenekleriyle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.
  2. Evinizde lacivert ve mavi renk yoğunluğuyla deniz havası estirmek istiyorsanız; bu renklere sahip koltuklar alabilir, rengarenk kırlentler seçerek muhteşem bir ambiyans oluşturabilirsiniz.
  3. Açık renk eşyalara sahipseniz; halı seçimini farklı renk ve desenlerden yapabilir, açık renklerin hakim olduğu perdeler ve tablolarla salonunuza derin anlam katabilirsiniz.
  4. Mobilya takımlarını değiştirecek kadar bütçeniz yoksa; eski mobilyalarınızı döşeme-değişme gibi yöntemlerle renklendirerek, salonunuza enerji katabilirsiniz. Mobilya takımlarının rengine uygun küçük ve renkli bir orta sehpa, renk uyumlu bir vitrin, tv ünitesi veya çerçevelerle şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Ev Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: renkli salonlar,renkli salon dekorasyon fikirleri,salonlarda renkli detaylar,renkli salon dekorasyon modelleri,salon dekorasyonları,dekorasyon önerileri,renkli salon dizayn,renkli salon nasıl dekore edilir,renkli salon dekorasyonu nasıl yapılır,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat ve

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks bir

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.